úterý, 23 listopad 2021 18:05

Pepunk15 si dojel pro vítězství ve Spa

Pepunk15 si dojel pro vítězství ve Spa

Na programu byl další závod série GT3 v šampionátu TTR. Tentokrát se jelo na krásné trati, která se již stala legendou mezi okruhy. Mluvíme o belgickém Spa-Francorschamps.

V kvalifikaci naprosto dominoval jezdec SKY LeventyX který na svém McLarenu ujel všem jezdcům v poli a druhému jezdci pepunkovi nadělil 6 desetin. Překvapením kvalifikace se stal NRRomeo který skončil s McLarenem třetí.

 Start proběhl bez větších obtíží. Největší tlak zezadu schytal LeventyX, který neměl dostatečný top speed. Bohužel pro něj, pepunk15 toho využil a dostal se na první místo. Nemluvě o tom, že celý první stint byl rozdíl maximálně 5 desetin mezi pepunkem a Leventem. NRRomeo si udržoval odstup a držel si své vydřené třetí místo z kvalifikace.

 Po zastávkách v boxech již Levent neměl takovou rychlost a pepunk15 zvyšoval náskok. Jeho rychlost byla přímo úžasná. Letěl jak drak. LeventyX na to už nedokázal zareagovat. NRRomeo si nadále jel své tempo a i díky němu si dojel pro konečné třetí místo se ztrátou necelých 10 sekund na vítěze závodu. Pepunk15 se stal teprve třetím vítězem v tomto šampionátu a dokázal ukončit vítěznou šňůru Leventa.

 V celkovém pořadí šampionátu si Levent i nadále drží první místo. Na druhém a třetím místě pokračuje velký souboj mezi Pepunkem a NRRomeem, kde je po 8 závodech rozdíl pouhý jeden bod. Před námi jsou poslední 3 závody. V italském Misanu, v německém Nürburgringu a Jihoafrickém Kyalami. Souboj o druhé a třetí místo bude i nadále velmi tvrdý.