středa, 24 listopad 2021 15:37

Mercedesy dominovali v Kanadě

Mercedesy dominovali v Kanadě

Velká cena Kanady se odjela v neděli 21.11. na Montrealském okruhu a v Kvalifikaci vyhrál jezdec německé stáje Mercedes a to konkrétně Iticek, který zvládl start a dojel si pro celkovou výhru v tomto závodě.

Po velmi vyrovnané kvalifikaci se šlo na start závodu, který jezdcům nadělil nemilé překvapení. Na start závodu se totiž spustil déšť a toho výborně využil jezdec Haas ThomasGames33, který zvládl start závodu a získal hned několik pozic a dlouho se držel na pozicích zajišťovacích pódium.

Déšť ustal již v 8. kole a jezdci přezouvali na suché pneumatiky, jako první to zkusil přezout Jaguar GamesCZ, ten ovšem na své rozhodnutí doplatil a skončil v hodinách po srážce s týmovým kolegou stejně jako ve VC Monaka. Každopádně největším hrdinou závodu byl jezdec Red Bullu KrizaX96, který se zlepšil v cíli o neuvěřitelných 8 pozic a po startu ze zadních příček dostal na body! K tomu týmový úspěch si můžou zarámovat Mercedesy, které získali v této velké ceně double!

Celý závod probíhal mimo jiné jménem Safty Caru, který vyjel na trať ve více než malém počtu, tato okolnost dávala jezdcům co zůstaly na trati možnost vyzkoušet alternativní strategie a nabízela tak velmi široké spektrum předjížděcích manévrů.

Další závod se pojede již tuto neděli ve Francii na okruhu Paula Ricarda, který je znám pro své zbarvení a velké únikové zóny.

Autor: Michal "Jaguar" Kovařík
Úprava: Michal "Jaguar" Kovařík