Discord
neděle, 12 prosinec 2021 11:02

Závod pro Lucinku sklidil velký úspěch

Závod pro Lucinku sklidil velký úspěch

Závod pro Lucinku je úspěšně za námi a účast byla neskutečná! Závod se jel na platformě iRacing, na okruhu Road America a trval neuvěřitelných 12h, během kterých se formou charitativního streamu vybíralo na nemocnou Lucinku 109.503 Kč! Z čehož naše komunita vybrala 13.000 Kč

Tento vytrvalostní závod, pro dobrý účel, organizovaný ERT esport teamem, byl velmi dobře zorganizovaný. Byl to závod pro více kategorií, které jeli na trati ve stejný čas, jak to známe třeba ze závodu 24h Le Mans. To dodalo zábavný prvek pro diváka a zvýšilo náročnost už tak těžkého závodu. Jak v kategorii GT3, tak LMP2 jsme jako zavodní komunita měli zastoupení.

Start závodu byl v 13:15 hodin reálného i herního času, takže si jezdci vyzkoušeli závod ve dne i v noci. Když si vezmeme dlouhý náročný závod ve tmě a únavu jezdců, tak je jasné, že jezdci neměli závěr závodu vůbec snadný.

V Kategorii LMP2 jsme měli 2 týmy. První ve složení: Martin "Kuželkovič" Kužela a Libor "Bobogames04" Matoušek, který skočil ve své kategorii na 5. místě. Druhý pak ve složení: Petr "LilDogCZ" Přindiš a Pavel "Jamall" Bělaška, který skončil na 9. místě v této kategorii.

Druhá kategorie byly vozy GT3, kde jsme měli zástupcev podobě jednoho týmu ve složení: Stefan "VRT Chorcky74" Varga, Martin "windy 301" Kadlečík, kdy třetí do party byl Karol "karciboy" Serdel. Toto složení dovezlo svůj vůz do cíle na 10. pozici.

Jménem vedení TTR komunity, chceme poděkovat všem, kteří se do tohoto závodu jakkoliv zapojili. Ať přímo na trati nebo jste přispěli nemocné Lucince peněžně. Vybrané peněžní prostředky půjdou na nákup pomůcek a platbu potřebných rehabilitací pro Lucinku. Děkujeme Vám všem, že jste přispěli na dobrou věc a dokázali, že i Esport komunita umí pomáhat!

 

Autor: Michal "Jaguar" Kovařík
Edit: Tomáš "MeNy" Slíva