Discord

Saúdská Arábie byla další destinací šampionátu TTR F1 22. Po povedeném startu sezóny v Bahrainu jsme opět viděli krásné závody plné ostrých a čistých soubojů. Jezdci v letošní sezóně odvádějí výbornou práci a Velké ceny mají vysokou kvalitu v obou hlavních kategoriích, tedy v PRO a ROOKIES.

V královské kategorii PRO jsme mohli vidět spoustu zajímavých soubojů a ikdyž se po většinu závodu zdálo, že o vítězství bude bojovat Tondys, Bobo nebo Áša, tak nakonec jim jak se říká vypálil rybník mladičký talent Adrian. Borec, který má pouhých 10 let ukázal jaký cit pro řízení monopostu má a i v takové konkurenci jakou “próčka” mají dokázal dosáhnout na své první vítězství v sezóně. Adrian sice neprojel skrz mávnutí šachovnicové vlajky jako první, ale díky 3s penalizacím Áši a Boba, dostal tak svůj Mercedes na příčku nejvyšší. Penalizace těchto jezdců dopomohly také pilotům NOWSTAGE a Simonovi se v tomto pořadí dostat na stupně vítězů. Tito dva borci “kroutí” v TTR svou první sezónu, a zaznamenali tak premiérovou bednu na své kariérní portfolio v F1 pod komunitou Time To Race. Hektický závěr závodu na okruhu Jeddah zažil Tondys, který mířil za vítězstvím, ale po restartu závodu v závěru Velké ceny kolidoval s jezdcem Ferrari Mr. Kubajzem a nakonec se musel smířit se sedmým místem. Díky tomuto umístění přisěl o celkové vedení v šampionátu, kde ho nahradil Adrian. Hořkou pilulkou byl závod v Jeddah pro stáj McLaren, který nedokázal do cíle dostat ani jeden svůj monopost s piloty Dzanym a Vetem. Stejně tak mistr z roku 2019 NRRomeo nedokončil tuto náročnou Velkou cenu.

Jako předehra a pozvánka na královskou kategorii PRO slouží každou závodní neděli kategorie ROOKIES. Zde si nejcennější skalp z Jeddah odvezl jezdec Alpinu Langoš, který si tak připsal své historicky první vítězství v TTR. Langoš s časem 1.29.198 ovládl kvalifikaci a stylem start – cíl zvítězil v závodě. Na stupně vítězů se na druhým místě postavil pilot Ferrari XTommyUK, a získal tak první bednu v sezóně. Stejně tak Bomberson s vozem Williams vystoupal poprvé na stupně vítězů v letošní sezóně a to na třetím místě. Jezdci kteří nedokončili Velkou cenu v Jeddah jsou LTNFF Mlhoshak, PostalAles a TTR Rocket. Za zmínku stojí určitě matador Predator, kterému se povedlo z P13 na roštu dostat na P8, a připsal si tak první body v sezóně.

Záznam závodu obou kategorií se skvělým komentářem a virtuálním studiem naleznete níže. Další Velkou cenu odvysíláme v neděli 25.9.2022 z okruhu Albert Park v Austrálii na našem Twitch kanále Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.

Autor: Petr "Lil Dog" Přindiš