Discord

Třetí Velká cena v rámci TTR F1 na xboxu se konala na nově zrekonstruovaném okruhu Albert Park v australském Melbourne. Z okruhu zmizelo pár zpomalovacích “esíček”, v určitých úsecích se trať rozšířila. Podle nás byly úpravy ku prospěchu a tempo závodu se v Albert Parku výrazně zvýšilo. Časy mluví za vše, co se TTR týče, tak rekord okruhu v kvalifikaci držel VRG Niki ze sezóny 2020 s časem 1:20.146, včerejší kvalifikaci v kategorii PRO ovládl TTR Tondys05 s časem 1:17:536.

TTR BOBO04 VÍTĚZÍ V MELBOURNE
TTR Bobo04 předvedl v zemi klokanů výkon hodný opravdového profíka, a dojel si tak pro své první vítězství v sezóně. Celých 29 kol naháněl na první pozici skvěle jedoucího Tondyse, který se Bobovi nevzdálil na více jak 8 desetin. Zajímavá byla pak zastávka v boxech, kde se Bobovi povedlo na malou chviličku dostat na první pozici, ale Tondys si pozici vzal za chvíli zpět. Rozuzlení tohoto devětadvacet kol trvajícího souboje přišlo až na samotném konci závodu. Dvě kola do mávnutí šachovnicovou vlajkou se nad Albert Parkem přehnala lehká dešťová přeháňka, která v posledním kole připravila Tondyse o prvenství. Tondys, díky lehce mokré trati, zachyboval pár zatáček před cílem a Bobo si tak bezpečně vzal vítězství pro sebe a stáj Red Bull.

Příběh těchto dvou rivalů tedy pokračuje ve velkém stylu. Oba však v Melbourne předvedli brilantní výkon a jeli si vlastně tak trochu svůj soukromý závod. Bobo se po závodě neubránil emocím a své letošní první vítězství věnoval svému dědečkovi, který jeho počínání sledoval tam ze shora. Přejeme upřímnou soustrast a věříme, že Bobo tuto sezónu ukázě tam nahoru další skvělé výkony.Boba a Tondyse na stupních vítězů jako třetí doplnil letos skvěle jezdící mladíček ze Slovenska Adrian20123614. Musíme rozhodně vyzdvihnout také výkon Veteho, který dokončil závod jako čtvrtý v těsném závěsu za Adrianem. Vete176644 při tom kvůli penalizaci z Jeddah nemohl nastoupit do kvalifikace na GP Austrálie a startoval tak z posledního místa. Kategorie Pro nabídla opět neskutečnou podívanou a rozhodně se jedná o divácky nejlepší kategorii, kterou vám přinášíme formou streamů na Twitchi Time To Race.

LANGOSCZ34 BERE DRUHÉ VÍTĚZSTVÍ V ŘADĚ
Zajímavý závod se jel také v naší druhé nejrychlejší kategorie F1 Rookies. Zde jako první projel cílem pilot Alpinu LangosCZ34, který tak zaznamenal své druhé vítězství v řadě a to ho hned po závodě katapultovalo do královské kategorie PRO, kde nahradí v Red Bullu Kubikelise. Stane se tak týmovou dvojkou a kolegou TTR Boba04. Tady Red Bull rozhodně zabodoval. Kubikelis jde opačným směrem, tedy nahradí Langoše u Alpinu po zbytek sezóny v kategorie Rookies.

Skvělý výkon v Austrálii podal také ThatGoalie2 na Red Bullu, který si tak vyjel svou druhou bednu v TTR a rozhodně všem ukázal, že se s ním v této kategorii musí počítat. Oba dva předchozí závody totiž Goalie dokončil s nulovým bodovým ziskem. V Melbourne však předvedl výborný a téměř bezchybný výkon. Stejně tak by se dalo mluvit o Pauliem22CZ, který dovezl svou Alfu Romeo na třetím místě. Paulie startoval ze sedmé pozice a neměl před sebou jednoduchou úlohu. Nakonec si vedl velmi zkušeně a po Bahrainu si vyjel druhou bednu v sezóně.

Jakožto smolaře dne bychom mohli vyhlásit rudou stáj z Maranella. Ferrari totiž nedovezlo do cíle ani jeden monopost po té, co spolu piloti Ferrari XTommyUK a CoffeeLizard kolidovali a vyřadili se tak ze závodu. XTommyUK tímto nepovedeným závodem přišel o průběžné vedení v šampionátu a stejně tak o vedení v poháru konstruktérů.

Záznam závodu obou kategorií se skvělým komentářem a virtuálním studiem naleznete níže. Další Velkou cenu Emilia Romagna odvysíláme v neděli 2.10.2022 na našem Twitch kanále Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.

Autor: Petr "Lil Dog" Přindiš