Discord

V pořadí sedmou grand prix v rámci šampionátu TTR MotoGP 22 přivítalo legendární místo, francouzské Le Mans. Město známé svými památkami, jazzovými festivaly v bývalém opatství de l'Épeau, ale především vytrvalostními automobilovými a motocyklovými závody na dvacet čtyři hodin. Závody MotoGP se v Le Mans jezdí na verzi Bugatti circuit, což je okruh dlouhý 4 185 metrů.

Do kvalifikace nastoupilo pouze sedm jezdců, což je dosavadní nejmenší počet jezdců v této sezóně. To, ale byla jediná kaňka na této velké ceně, protože i počasí jezdcům přálo a na trať svítilo slunce. Nejlépe do kvalifikace vstoupili Alarm s Dannym, kteří od začátku diktovali tempo. Třetí se držel se svojí Repsol Hondou Klemoa. Souboje o co nejlepší pozici na startu pokračovali až do samého konce kvalifikace. Šest minut před koncem se na třetí místo probojoval o pouhou desetinu PbM23 a odsunul Klemou na pozici čtvrtou. KlemoaCZ sice bojoval, aby se ještě dostal do první řady, ale svůj čas už nevylepšil. Pořadí za ním se neměnilo, když bananRX byl pátý, MalaRex7 šestý a kvalifikaci uzavíral Rudy92. Dvě minuty před koncem zajel nejrychlejší čas kvalifikace Danny93, který měl hodnotu 1:28.796. Alarm se na závěr kvalifikace pokusil zaútočit na pole position, jenže traťové limity byly proti, a tak zůstal na druhé pozici. Kvalifikaci tak ovládl Danny93 před Alarmem a třetí byl PbM23.

Nevyzpytatelné počasí, jaké je v okolí závodního okruhu běžné, se tentokrát nekonalo. Na trať stále svítilo slunce a podmínky pro závod byly ideální. Do závodu, který byl vypsán na 20 kol, nejlépe odstartoval PbM23, hned za ním byl KlemoaCZ a výborný start předvedl na třetím místě jedoucí Rudy92. nejhorší start měl vítěz kvalifikace Danny93, který na startu protočil svoji zadní pneumatiku a zůstal na chvostu startovního pole. Do problémů se také v první šikaně dostal Alarm, který měl kontakt s jedním z jezdců a propadl se na předposlední šesté místo. Oba „rýchlíci“ se tak museli vydat na stíhací jízdu. První kolo nabídlo hned několik předjížděcích manévrů a jeden pád, který měl Rudy92, a tak jeho povedený start přišel vniveč. Ve druhém kole chtěl netrpělivý Danny93 předjet PbM23 v páté zatáčce, jenže se se svým soupeřem srazil a kontakt pokračoval až do šesté zatáčky „La Chapelle“, kde Danny skončil v kačírku. Tím se propadl až za bananRX a skvěle jedoucího Alarma, na čtvrtou příčku. Alarm Pokračoval ve stíhací jízdě svého týmového kolegy na Ducati a v nájezdu do třetího kola překonal „banána“ na Aprilii. Alarm dál pokračoval v brilantní jízdě a na konci čtvrtého kola v technické pasáži využil drobného zaváhání PbM23 a ujal se vedení.

Od té doby už Alarm ukazoval svoji extra třídu a zbytku pole ujížděl. Za prvním jezdcem však probíhaly velké boje se spoustou kontaktů a pádů, které se nevyhnuli Dannymu, Klemovi, MalaRexovi, „banánovi“ a Rudymu. V polovině závodu si Alarm udržoval pohodlný náskok před svým týmovým kolegou PbM23, který měl na Klemou náskok tři a půl sekundy. Po polovině závodu byl KlemoaCZ jako politý živou vodou a brzy se na PbM23 dotáhl. Ve třináctém kole se jeho snaha zúročila a dostal se na druhé místo. To si však PbM23 nechtěl nechat líbit a držel se Klemoi zuby nehty. I tak se jezdci na Hondě podařilo vyjet si náskok kolem čtyř vteřin a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže v osmnáctém kole udělal KlemoaCZ v zatáčce Musée chybu, a dal si tak terénní vložku místním kačírkem. Poté musel v následující zatáčce zamířit do long lapu a toho využil PbM23, který se dostal zpět na druhé místo. KlemoaCZ byl odhodlaný svého konkurenta na Ducati předjet. PbM23 si udržoval malý rozestup, ale v posledním kole byl dlouhý v šikaně po startovní rovince a dovolil se Klemovi nebezpečně přiblížit. Tento souboj pokračoval zbytkem posledního kola a vygradoval v poslední zatáčce. Alarm už slavil své další vítězství, když se KlemoaCZ pokusil předjet vnitřkem PbM23 přes obrubníky, na kterých přední kolo ztratilo adhezi, a přišel pád. PbM23 tak dovršil druhý double pro Ducati, když dojel na druhém místě a KlemoaCZ po pádu třetí.