Discord

Osmé dějství šampionátu MotoGP pod hlavičkou Time To Race, nás přivítalo v jednom z nejkrásnějších krajů Itálie, v Toskánsku. Tato kopcovitá krajina plná vinic, se promítla i do stavby okruhu Autodromo Internazionale del Mugello, pojmenovaný po Historické oblasti Mugello. Svým převýšením a překrásnými zatáčkami z něj dělá jeden z nekrásnějších okruhů v seriálu MotoGP. K atraktivitě přispívá i to, že se zde nachází cílová rovinka, na které se dosahuje i největšího top speedu v celém kalendáři. Před závodem visela ve vzduchu jen jediná otázka. Dokáže v Mugellu vyhrát jedna z domácích továren Ducati či Aprilia?

Kvalifikace odstartovala podobně jako před týdnem ve Francii. Danny93 se svojí KTM zajel velmi rychlý čas, který se před domácími fanoušky snažil překonat Alarm. Tentokrát to Alarmovi nevyšlo o pouhých 66 tisícin sekundy. Třetí jezdil KlemoaCZ na Hondě. Pro smůlu fanoušků na trati a na streamu, hra diskvalifikovala druhého jezdce na „rudé bestii“ PbM23. S připojením měl také problém FGE Asa s Hondou a tak se kvalifikace dojížděla pouze s osmi jezdci. Alarm stále tlačil na pilu, a když v posledním měřeném kole měl „červený“ první sektor a zdálo se, že by pro Ducati mohl na domácí půdě vyjet pole position, udělal chybu ve druhém sektoru a jeho čas byl smazán. Z vítězství v kvalifikaci se tak radoval Danny93, který svůj čas ještě o jednu tisícinku vylepšil na hodnotu 1:43.357. Druhý byl Alarm a v poslední možný moment, skočil na třetí místo překvapivě NoChance SVK s KTM.

Do závodu startovalo všech deset přihlášených jezdců. V pořadí od prvního místa: Danny93, Alarm, NoChance SVK, KlemoaCZ, MalaRex7, bananRX, Rudy92, Jennydrums83, PbM23 a FGE Asa. Poslední dva jmenovaní startovali kvůli technickým problémům až z konce pole. Start závodu proběhl velmi chaoticky, kdy po pár metrech dostal PbM23 „bodyček“ od jednoho ze soupeřů a musel vyjet až do trávy. To, ale v prvních metrech nebylo vše. V první zatáčce došlo k několika kontaktům, kdy na zemi skončilo hned šest jezdců. Ředitelství závodu se překvapivě nerozhodlo vyvěsit červené vlajky a závod tím přerušit. Nejlépe si s danou situací poradil Alarm, kdy výborně odstartoval a projel první zatáčkou bezpečně na čele za bouřlivého jásotu diváků podél tratě. První tři kola byla velmi dramatická a o pády souboje nebylo nouze.

Největší smůlu v Mugellu si vybral PbM23, kdy nepomohl ani speciální design jeho helmy na domácí závod Ducati. Po smolné kvalifikaci upadl třikrát během prvních třech kol a bylo jasné, že může zapomenout na dobrý výsledek. Nejlépe se startovním polem probíjeli Danny93 a NoChance SVK na výborně připravených strojích KTM. Danny se dokázal posunout na druhou příčku a NoChance se dostal do souboje s FGE Asou o třetí místo. Danny tlačil na Alarma, co to šlo, ale ten si jel svůj vlastní závod a šetřil palivo a pneumatiky na závěr závodu. V devátém kole však udělal Danny chybu v předposlední zatáčce okruhu, kdy přejel až moc přes obrubník lemující trať a upadl na přední kolo. V tu chvíli bylo o vítězi rozhodnuto a Italští tifosi mohli pomalu začít slavit svého hrdinu. Velkou parádu předvedl Rudy92, který předvedl perfektní wheelie na cílové rovince. Potěšil tak své příznivce aspoň tímto kouskem, i když se mu tento závod nepovedl.

O třetí příčku bojoval FGE Asa na Hondě a NoChance SVK jedoucí na rakouském stroji KTM. NoChance se v nájezdu do předposledního kola dostal před FGE Asu, díky vynikajícími top speedu a zdálo se, že už svoji pozici udrží. Jenže přišla čtvrtá zatáčka předposledního kola a pád, který odsunul NoChance zpět na čtvrté místo a Asa si tak v klidu jel pro bednu. Závod tak vyhrál s přehledem Alarm a v boxu Ducati, tak mohly propuknout velké oslavy z vítězství na domácí tratí. Druhý dojel Danny93 a bednu doplnil FGE Asa.

Velký respekt patří NoChancovi, který ukázal, jak má závodění na dvou kolech rád, když si na služební cestu do Francie vzal Xbox a závod odjel na hotelové mini televizi, kterou nazval "kalkulačka".

TOP 5:

🥇 Alarm

🥈 Danny931651

🥉 FGE Asa

4. NoChance SVK

5. bananRX

Záznam závodu se skvělým komentářem Lil Doga a experta Gabbera ve virtuálním studiu naleznete níže. Další Grand Prix se pojede 06.12.2022 ve španělské Catalunyi. Živé vysílání můžete sledovat na Twitch kanálu Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.

FULL GAS, BRAKE HARD!

Autor: Pavel "PbM23" Maruš