Discord

Poslední předvánoční dějství šampionátu MotoGP pod hlavičkou TTR, se přesunulo na úpatí Krušných hor, do sousedního Německa, na trať Sachsenring. Poblíž tratě se nachází město Hohenstein-Ernstthal, ve kterém se nachází zajímavé historické památky a také rodný dům Karla Maye.

Sachsenring je velice technicky náročná trať a která prověří především levou stranu pneumatik, protože se trať skládá z deseti levých a pouze třech pravých zatáček, které na sebe rychle navazují. Trať je velmi rozmanitá a střídají se tu pomalé vlásenky s rychlými protahováky. To vše je doplněné velkým převýšením a ikonickým „vodopádem“. Takže, kdo se stal držitelem titulu „King of the ring“?

Do dvacetiminutové kvalifikace vyrazil skromný počet osmi jezdců, ale na atraktivitě to určitě neubralo. Na začátku kvalifikace zajel Danny čas 1:17.741 a ujal se tak prvního místa. Na druhé místo se s odstupem lehce přes jednu desetinu zařadil Alarm. Třetí jezdil NoChance na KTM a stíhal ho čtvrtý Klemoa na Hondě. Ve druhé polovině kvalifikace se začínalo rapidně zrychlovat. Odstartoval to Danny, který zajel čas 1:17.444. Hned na to se dokázal zrychlit i Alarm, ale na první místo to těsně nestačilo. Nakonec se v posledním kole dokázal Danny ještě zlepšit a zajel čas 1:17.376 a pojistil si tím pol position. Druhý dojel s odstupem 0.165s Alarm na Ducati. Třetí byl NoChance, čtvrté místo patřilo Klémovi, na páté místo dokázal v závěru poskočit Banán, šestý odstartoval PbM23 a ve třetí řadě stáli Malarex a FGE Asa.

Jezdci se seřadili na startovní rošt a mohlo se odstartovat. Nejlepší start předvedl ze třetího místa NoChance, jenže minul brzdný bod a poroučel se v první zatáčce k zemi. Na výjezdu z první zatáčky se stala hromadná nehoda, kdy po pádu Banána s FGE Asou se nešťastně přimotala klouzající se motorka pod kola PbM23 a kontakt bohužel neustál. Po prvních pár zatáčkách tedy vedl startovní pole Alarm, druhý byl dotírající Danny a na třetí místo se dostal Klemoa, který dokázal doslova vybruslit z první zatáčky. Další v pořadí byl Malarex, za ním NoChance, šestý Banán, sedmý se octnul smolař PbM23 a poslední byl FGE Asa. Ve druhém kole se dokázal NoChance dostat v první zatáčce před Malarexe. Ve stejném kole upadl Danny ze druhého místa, který se z důvodů špatného stavu serveru vývojářů srazil s Alarmem a propadl se na čtvrté místo.

Mezitím PbM23 se po chybách soupeřů probojoval na místo páté. Na prvním místě jel s velikým náskokem Alarm a za ním probíhali ve zbytku startovního pole tvrdé souboje. V sedmém kole upadl NoChance v zatáčce Sachsenkurve a propadl se na pátou pozici. Nejlépe se startovním polem probil Danny na stroji KTM a započal svou stíhací jízdu na Alarma. V devátém kole ze závodu odstoupil FGE Asa, a tak se závod dojížděl v sedmi. Deváté kolo se stalo ještě osudné pro Klemou, který se po chybě v poslední zatáčce okruhu poroučel k zemi. Po zbytek závodu byla ve vzduchu otázka, zda Danny dokáže dojet Alarma. Nakonec se to Dannymu dvě kola do cíle povedlo a přemýšlel kudy se před Alarma dostane. Nakonec to Danny vyzkoušel až v posledním kole v zatáčce Omega, ale své snažení přehnal a po kontaktu s Alarmem upadl. Vítězem se stal Alarm a stal se novým King of the ring, když v Sachsenringu dokázal vyhrát podruhé za sebou. Na druhém místě dojel Danny a na bednu se postavil ještě jeho týmový kolega NoChance.

TOP 5:

🥇 Alarm

🥈 Danny93

🥉 NoChance SVK

4. KlemoaCZ

5. bananRX

Živé přenosy závodů, se skvělým komentářem Lil Doga a experta Gabbera ve virtuálním studiu, můžete sledovat na Twitch kanálu Time To Race. Další Grand Prix se pojede 10.01.2023 v nizozemském Assenu. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.

FULL GAS, BRAKE HARD!

Autor: Daniel "Danny93" Fučík