Discord

Máme za sebou jednu z nejtěžších rally sezóny, ať už na výdrž techniky, tak na velice rozbitou trať a v neposlední řadě nepříznivé povětrnostní podmínky, které gradovali bouří na extra bodované power stage. Na start Safari Rally Kenya se postavilo celkem 80 jezdců a cíl vidělo pouhých 53. Pojďme se podívat kdo se s těmito podmínkami vypořádal nejlépe.

Kategorie WRC

Závodu se neúčastnili favorité minulých dvou soutěží a dali tak šanci i ostatním jezdcům podívat se na příčky nejvyšší. A zájem o tu nejvyšší byl velký. První rychlostní zkoušku vyhrál Rychlik_07065 a druhou kubastafilip, nicméně od třetí rz se ujal vedení Sberatel-dusi, které držel do 7RZ kdy si vybudoval náskok více než 30 vteřin. Bohužel chyba hry, která ho katapultovala do kotrmelců a poškodila vůz, ho posunula na druhé místo a do čela se znovu dostal Rychlík_07065, který po 14RZ vedl také o 30 vteřin. Tím ale boj o první místo nebyl stále u konce. Rychlík měl totiž také problémy a poslední nedělní sekce se mu vůbec nepovedla, když udělal dva defekty, nárazem do kaktusu si poškodil vůz a v cíli mu na prvního chybělo 54 vteřin. A tak se po stíhací jízdě, kdy i on měl problémy na 7RZ a ztratil více než minutu, do čela po vyhrané power stage dostal nejmladší účastník šampionátu a třetí jmenovaný kubastafilip. Ten nakonec vyhrál o pouhé 2 vteřiny.

Čtvrté místo od startu držel stabilně  honzamixer, který tak dorazil i do cíle s už poměrně velkou ztrátou více než 4 minut. Páté místo obsadil Black_Spear17, kterému se také nevyhnuly problémy, ale také dokázal na jednotlivých rztách atakovat příčky nejvyšší. Jeho ztráta už byla více než 5 minut. Pouhých 13 vteřin za ním dojel MikyG91. Na dalších dvou místech probíhal krásný souboj až do cíle kdy sedmý karlito901205 ztratil na šestého pouhých 6 vteřin a najel nicotných 5 vteřin na osmého MartinMisek. Se ztrátou další minuty dojel do cíle na devátém místě nejrychlejší Xbox pilot csrkarlos, který jako jeden z mála v top 10 sedlal Hyundai. Top10 pak uzavřel Martin82 se ztrátou 7 minut a 28 vteřin na vítěze. Ještě zmíním jedenáctého Lukasfranc který byl nejrychlejší pilot Fordu Puma.

Gratulace všem co dokázali se silnými WRC vozy dojet až do cíle

Autor: Milan "Futureboy7880" Wolf

Kategorie WRC 2

V kategorii vozů WRC2 do cíle dorazilo ze 180 posádek pouhých 119 což potvrdilo náročnost Sarafi Rally Kenya. Ve své Fabii R5 zde kraloval už obvykle rychlý Janko_Possible. Ovšem až tak jednoznačné to tentokrát nebylo. Celý závodní víkend mu totiž šlapal na paty Chvojka11, který dokázal Janka porazit i na power stage. Tihle dva piloti, doplnění o Luckerka ovládli boj o bednu v možná nejnáročnější rally celého šampionátu.

Obrovský souboj se však odehrál na čtvrtém až šestém místě, kde si to rozdala hned trojice posádek. Nejlépe z nich vyšel Darkangel1_cz. Na pátém místě se umístil oblíbený admin Futureboy78 (Milan Wolf), který zdolal Dominika Koutského o POUHÝCH šest desetin za celou rally. Tenhle souboj, možná bude jeden z nejtěsnějších v celé sezóně. Na sedmém místě dorazil do cíle vFerry75 s náskokem 16 vteřin na 92luk4s. Na 9. místě se umístil drahosp a top 10 uzavřel BurdaMartin. Nutno podotknout, že do cíle nedorazily další rychle posádky, namátkou třeba Martyxis, který svou Fabii čelně zapíchl po skoku do díry. Cíl rally byl možná pro některé opravdovým vysvobozením a nyní už se můžeme začít pomalu přesouvat do Chorvatska, kde nás čeká naprosto rozdílná rally a to na hladkém asfaltu. 

Děkujeme všem za účast a těšíme se na Vás v Chorvatsku!

Autor: Michal "MichalHrabec665" Hrabec