Discord

Chorvatská rally byla náročná, a to především kvůli měnícímu se počasí. Piloti museli volit mezi mokrými pneumatikami pro jistotu nebo riskovat na slickách na mokrých úsecích. V obou kategoriích mnoho jezdců závod nedokončilo. Pojďme se podívat jak to všechno probíhalo.

Kategorie WRC

V minulém reportu jsem psal že máme za sebou nejtěžší rally. Kdo si však myslel, že chorvatské asfalty budou procházkou růžovým sadem, tak se těžce spletl. Co k tomu nejvíce přispělo? Především měnící se počasí kdy na piloty čekala volba zda jet mokré pneu na jistotu a nebo riskovat a vzít sliky a riskovat především na mokrých rztách. Nejvíce se tato volba projevila na poslední sekci kde byly dvě mokré a poté dvě suché rz bez servisu a poslední byla power stage. Kdo risknul sliky měl výhodu na power stage za kterou se udělují extra body. Ovšem mokré rz na těchto pneu byla pěkná klouzačka.

V Chorvatsku se tentokrát na start postavilo jen 67 jezdců a cíl vidělo jen 40. Jeden z odstoupivších byl vítěz prvních čtyř rz Rychlík_07065, který na páté rz poškodil auto a ve snaze ztrátu dohnat na deváté rz vylétl z trati a natolik poškodil vůz, že to znamenalo konec jeho působení v Chorvatsku.

Gripik

Od páté rz se vedení ujal matador virtuálních rally a jeden z adminů Sberatel-dusi, který si toto místo udržel až do cíle. Ovšem nebylo to nic jednoduchého. Při jednom nedobrždění narazil do stromku a poškodil chladič a později i motor. Pak se mu ještě odpojil volant a tak musel jednu rz odjet bez FFB což není nic jednoduchého. Naštěstí jeho nejbližší soupeř csrkarlos neměl dostatečnou rychlost, aby mu konkuroval a přišlo i pár chyb a tak se musel spokojit s druhým místem a ztrátou 41 vteřin což byl mimochodem jeho dosavadní nejlepší výsledek v šampionátu. Na třetím místě dojel vítěz minulé rally kubastafilip, který zažil závod jako na houpačce. Od vyhraných rz, po propad na 10. místo, vyškrábání se zpět na bednu a znova velká ztráta na power stage kde bohužel nezískal ani bod. Ztráta na vítěze nakonec dělala 2 minuty a 3 vteřiny. Na krásném čtvrtém místě si tentokrát dojel po dvou předchozích odstoupeních 6klacek9 se ztrátou 38 vteřin na bednu. Pouhých 10 vteřin za ním undertakerr1337 pro kterého to byl také dosavadní nejlepší výsledek.

Jarda Fuxa

Až z 28 místa po první rz se dokázal na šesté místo prokousat karlito901205 což byl obdivuhodný výkon. Stabilními výsledky bez větších výpadků uhájil sedmé místo fallcat-driver, který na karlita ztratil 46 vteřin. V těsném závěsu 15 vteřin za ním dojel AmazingVoid. Top 10 uzavřel smolař MikyG91, který měl Chorvatskou rally velice dobře rozjetou, kdy po 14rz byl dokonce na druhém místě, ale už v 16. mu hra vystavila stopku s podobě bugu, kdy nešlo dokončit rz a musel hru vypnout. Po zhlédnutí záznamů admin tým rozhodl, že 19. minutovou penalizaci za nedokončenou rz mu v cíli odečteme, protože šlo evidentně o chybu hry. Ještě na závěr dodám že první dva jeli ve službách Hyundai a zbytek top 10 v Toyotě.

Autor: Milan "Futureboy78" Wolf

 

Kategorie WRC2

V kategorii vozů WRC2 se do top 10 dostaly pouze vozy od naší Škodovky. Stejně jako v královské třídě jezdce potrápilo počasí, které bylo opravdu nevyzpytatelné a nejedna posádka na to doplatila. Ze 152 startujících jezdců se jich na mokrém chorvatském asfaltu do cíle dostalo pouze 82, což opět dokazuje jak byla rally náročná. Nejlépe si s podmínkami poradil tradičně Janko_possible, který ovládl jak celou rally, tak i powerstage a v šampionátu zatím marně hledá nějakého přemožitele. Jedním z nich možná mohl být Toxickyolaf, který nám odhalil obrovský pokrok a potenciál do dalších závodů, když se umístil na nádherném druhém místě. Třetí místo obsadil DominikKoutsky, kterým končíme výčet jezdců, kteří dojeli do cíle bez větších problémů. 

Futureboy78

Čtvrtým místem zakončil asfaltovou rally Luckerko, který teprve na RZ18 předstihl pátého v pořadí, Chvojka11. Na šestém místě se umístil náš admin Futureboy78, který na prvního ztratil už 5 minut. Sedmé místo obsadil Darkangel1_cz, před osmým ZdenekWRC. Na osmou pozici ztratil pouhých 5 sekund BurdaMartin a top 10 pak krásným výsledkem uzavřel FILSLO.

Kristofsson17

Nyní už se jezdci začínají soustředit na další závod v náročném portugalském terénu. Všem zúčastněným děkujeme za každý odjetý kilometr v šampionátu. Jsme velmi rádi, že se na Facebooku i na Discordu tak aktivně zapojujete do šampionátu. Každá Vaše aktivita nám potvrzuje, že úsilí a čas, který do šampionátu jako celý admin tým dáváme, má smysl. Děkujeme!

Autor: Michal "MichalHrabec665" Hrabec

Aktuální pořadí všech jezdců najde na kartě šampionátu -> https://timetorace.cz/sampionaty/zavodni/probihajici/ea-sports-wrc