Discord

V posledním závodě šampionátu TTR EA Sports WRC zavítaly soutěžní posádky do nehostinných rychlostních zkoušek v Portugalsku. Na posádky čekalo více než 240 ostrých kilometrů v náročném terénu. Tento terén byl opravdu drsný a to se neskutečně podepsalo na technice a umění všech jezdců. Ti nejotrlejší si sáhli na dno a byli rádi, když dorazili do cíle.

Kategorie WRC

V kategorii WRC odstartovalo 69 soutěžních speciálů. Nejrychleji se do cíle i s poškozeným vozem a defektem dostal RYCHLIK_07065, který se do vedení dostal na 4 rychlostní zkoušce a zůstal tam až do konce závodu. Na druhém místě se ztrátou dvě a půl minuty umístil náš matador a legenda Sberatel_dusi. Třetí příčku obsadil MartinMisek, který spoustu lidí překvapil už jen tím, že nakonec v Portugalsku odstartoval. Jeho start byl až do poslední chvíle nejistý a to kvůli stále trvajícímu vyšetřování jeho jednání v Keni, kde měl údajně pašovat žirafy. Čtvrté místo se ztrátou už skoro sedmi minut obsadil AmazingVoid a pro krásné páté místo si dojel se ztrátou téměř osmi minut MikyG91.

RYCHLIK_07065

Kategorie WRC2

V kategorii WRC2 startovalo klasicky větší množství posádek. Přesně se do závodu na start postavilo 136 aut. Soutěž v této kategorii byla daleko vyrovnanější, nicméně na čele se žádné překvapení nekonalo. Fantastický Janko_possible nadělil druhému sloufik11 přes osm minut a po úžasném druhém místě ve Škoda eRally Cupu si v Portugalsku spravil chuť. Bronzovou příčkou završil své portugalské tažení X_bigboss17 a to se ztrátou šesti vteřin na stříbrnou pozici. O čtvrté a páté místo si to v krásném souboji do posledních metrů rozdal Drahosp s hodně trápícím se Luckerkem. Nakonec tento souboj zvládl lépe drahosp a to pouze o jednu vteřinu.


JardaFuxa

whiskeyandcola

Portugalsko byla opravdu náročná rally. Říká se, že vítěz může být jen jeden, ale za mě je vítěz každý, kdo svoje auto dovezl do cíle. Tímto bych za portugalskou rally udělal velkou tečku a za celý admin tým děkujeme všem, kdo se zúčastnili.

Závěrem bych ještě rád popřál našemu jezdci a partnerovi, Honzovi Kundlákovi hodně štěstí, jelikož ho čeká start na rally v Českém Krumlově. My už ale svůj zrak směřujeme do Itálie, kde se uskuteční další šotolinový závod našeho nabitého šampionátu.

 

Autor: Michal "MichalHrabec665" Hrabec