Discord

JAK ZAČÍT
aneb základy od A do Z

ZÁKLADY SIM RACINGU

Co je to simracing?

TTR Online championship

Co TTR nabízí?

CHCI JEZDIT NA TTR

Jak se přidat a co k tomu potřebuji?

PRO POŘADATELE

Jak zaregistrovat vlastní turnaj/šampionát pod TTR?

DISCORD

Jak se připojit na Discord v pěti krocích.

Základy SI​M Racingu

Krůček po krůčku jak se stát virtuálním závodníkem

Než na vás vychrlíme všechny informace, dovolte mi, jménem celého realizačního týmu, přivítat Vás na webovém portálu Time To Race Online Championships (dále jen TTR) a popřát Vám hodně zábavy! A teď už pojďme na první a nejzákladnější otázku pro nováčky...

Co je to sim racing?

Sim racing je virtuální podoba závodění, která se snaží přenést reálný jízdní zážitek do pohodlí vašeho domova skrze různé závodní hry na různých herních platformách. Tyto hry jsou děleny od arkádových, až po simulátory, kdy od výběru hry se odvozují úrovně poskytnutého jízdního zážitku. Jako příklad můžeme uvést třeba přenesení fyziky chování vozů na trati, jejich řízení a vlastně i trati samotné - kde arkádové hry odpustí hráčům poměrně hodně jezdeckých chyb, tam simulátory nemilosrdně trestají. 

Další rozdíl je i v jezdcích samotných. Ať se jedná o amatérské závody nebo na profesionální úrovni, můžete čekat různé jízdní styly a samozřejmě příslušný hardware (volanty, pedály, playseaty, atd.), který je k tomu využíván. Nesmíte si plést sim racing s hraním v partě s kamarády. Je třeba si říct, že v sim racingu je třeba dodržovat nějaká pravidla a chování při závodech, jelikož jak bylo již zmíněno výše, sim racing se snaží přenést kompletní zážitek z jízdy v reálných závodních vozech.

TTR Online Championships

Krůček po krůčku jak se stát virtuálním závodníkem

Co TTR nabízí?
Nabízíme možnost připojit se k naší rychle rostoucí a aktivní komunitě hráčů, poznat nové lidi a samozřejmě změřit s nimi své herní schopnosti. Již od svého založení, pořádáme v TTR pravidelné šampionáty (sezóny) ve hře F1, GT3 v Assetto Corsa Competizione a MotoGP. V současné době se zaměřujeme také na PC, kdy začínáme pořádat závody, série a šampionáty na platformě iRacing. Mezi sezónami se samozřejmě snažíme zabavit naší komunitu různými turnaji nebo menšími sériemi v různých hrách jako je například Rallye, komunitní závody v F1, Assetto Corsa Competicione, atd...

Jsi profík nebo teprve začínáš?

Ať už si profík nebo s virtuálním závoděním teprve začínáš, tak u nás si soupeře určitě najdeš. TTR komunita je rozdělena podle jezdeckých zkušeností a s tím související obtížností nastavení příslušné hry.

F1 Pro (Xbox - F1 Oficial Game): Jezdci v této kategorii patří mezi zkušenější. Jezdí výhradně na volantech, jelikož se zde nepoužívají žádné jízdní asistenty. Pro účast v této kategorii je potřeba mít zkušenosti se simracingem, proto není vhodná pro začátečníky.

F1 Rookies  (Xbox - F1 Official Game ) : Tato kategorie vznikla za účelem výchovy jezdců pro nejvyšší kategorii F1 PRO. Jezdci v této kategorii jezdí na gamepadech, i na volantech, čemuž jsou přizpůsobené také některé jízdní asistenty. Po každé sezóně se pár nejlepších jezdců se přesune do kategorie F1 Pro. Pokud tedy chcete jezdit F1 a máte alespoň trochu zkušeností se sim racingem, je tato kategorie určena přímo pro vás!

F1 Beginners  (Xbox - F1 Official Game ) : Tato kategorie, která vznikla v roce 2021, je určena pro úplné začátečníky ve světě virtuálního závodění. Pokud máte zájem začít jezdit a nemáte žádné zkušenosti, zde můžete zazářit! Jízdní asistenty jsou tomu přizpůsobeny.

GT3  (Xbox - Assetto Corsa Competizione) : Série GT3 je pořádána ve hře Assetto Corsa Competizione, která se snaží nejvíce přiblížit k simulátoru. Proto je potřeba mít značné zkušenosti se sim racingem a bez volantu nedoporučujeme ani vyjíždět na trať.

MotoGP  (Xbox - MotoGP Official Game ) : Netřeba ho asi blíže specifikovat. Prostě a jednoduše, šampionát pro milovníky jednostopých vozidel, pro které je poviností!

iRacing (PC): Nově zařazená platforma do našeho portfolia, kde připravujeme spoustu zajímavého kontentu.


Tak co, vybrali jste si některý ze šampionátů? Super, takže můžeme přejít k tomu, jak se zapojit...

Chci jezdit na TTR

Krůček po krůčku jak se stát virtuálním závodníkem

Co k tomu potřebuji?

Základem je vlastnit herní konzoli nebo PC, hru daného šampionátu a mít stabilní a kvalitní internetové připojení, nejlépe mít konzoli/PC připojené kabelem. Dále je potřeba mít aplikaci Discord, která slouží jako komunikační kanál celé komunity TTR. Aplikace je zdarma ke stažení jak na PC, tak na mobilní zařízení.

Jak se přidat na TTR?

Je to jednoduché, stačí nás kontaktovat přes Facebook - TTR Online Championships nebo se připojit rovnou na náš komunitní Discord server TTR (odkaz níže). Každý šampionát má pak přiděleného admina, který se vás ujme. Určitě se nebojte adminů na cokoliv zeptat. Pokud se rozhodnete přihlásit, je potřeba dodržovat Kodex TTR a pravidla komunitního serveru TTR v aplikaci Discord. Pokud toto splňujete, tak už stačí být pouze aktivním členem komunity.

Pro pořadatele

Krůček po krůčku jak se stát virtuálním závodníkem

Nabízíme Vám jedinečnou možnost využít komunitu TTR pro pořádání vlastního turnaje/šampionátu. Jak na to?

Jak zaregistrovat šampionát pod TTR?

Pokud máte chuť a nápad pořádat jakýkoliv turnaj/šampionát pod hlavičkou TTR, kontaktujte nás skrze Facebook - TTR Online Championships, napište nám na náš email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo popřípadě přes komunitní Discord server TTR (odkaz níže), kde nám sdělíte svou vizi. Vedení TTR s vámi projedná Váš návrh a na základě sdělených představ rozhodne o konání či nekonání turnaje/šampionátu. Jsme otevřeni všem návrhům a nápadům. Kritérium pro pořádání je hlavně v tom, že si turnaj/šampionát zorganizujete, budete se mu věnovat minimálně po dobu trvání a v neposlední řadě budete spolupracovat s vedením TTR.

Discord

Náš hlavní komunikační kanál

Aplikaci Discord ti určitě nemusíme dlouze představovat. V současné době je to jedna z nejvíce využívaných sítí v herní komunitě. Takže klikni... A vítej u nás!

V případě, že se přeci jen trošku na našem Discordu ztratíš nebo jsi na něm v životě nebyl/a, vytvořili jsme podrobný návod - krůček po krůčku od přihlášení, až po registrování se do tebou vybraného šampionátu.

Přejít na podrobný návod Připojit se na Discord