NONINKY
Co se na u nás děje...
leden 29, 2023
Po týdenní přestávce kolotoč TTR MotoGP přivítal rakouský okruh Red Bull Ring. Tato velmi rychlá trať, která je zasazená do překrásné přírody rakouských Alp, doznala před touto sezónou změnu v layoutu a přibyla zde v rámci bezpečnosti šikana pro motocykly mezi zatáčkami jedna (Niki Lauda kurve) a tři (Remus). Tato nová šikana byla během tréninků pro jezdce skutečná výzva, protože trefit optimální průjezd není vůbec lehké. Další výzva čekala na jezdce továrny KTM, kteří se chtěli před domácím publikem ukázat v tom nejlepším světle a ostatní jim nechtěli dát nic zadarmo.
Do slunečné kvalifikace na Red Bull Ringu nastoupilo pouze sedm jezdců, což je spolu s francouzským Le Mans nejnižší účast v závodě v letošní sezóně. Kvalifikaci nejlépe rozjel Danny93 se svojí KTM a už od prvních minut bylo jasné, kdo se stane polemanem pro tento závod. O druhou příčku bojoval jeho týmový kolega NoChance SVK a Alarm s Ducati. NoChance na své hotelové mini televizi opět ukázal, že i při horších podmínkách dokáže být rychlý a Alarma o dvě desetinky překonal. Čtvrtou pozici si vyjel FGE Asa na Repsol Hondě, pátou MalaRex se Suzuki, šestý skončil se svojí Aprilií bananRX a na poslední pozici PbM23, což nasvědčovalo tomu, že tovární „ducatky“ netrefili ideálně setup pro tento závod. Kvalifikaci tak vyhrál Danny93 s časem 1:27.063 a v první řadě ho ještě doplnili NoChance SVK a Alarm.
Před startem závodu se slunce schovalo za mraky a dalo, tak příležitost na poslední chvíli ke změnám strategií a nastavení motocyklů. Dalo se očekávat, že start závodů přinese v prvním kole drama, a to se také potvrdilo. Hned na startu protočil zadní pneumatiku své Hondy FGE Asa a propadl se na poslední místo. Následovali tvrdé brzdy do první zatáčky Nikiho Laudy, kde jako první sklopil svoji KTM NoChance a ujal se vedení. Za ním probíhal souboj o druhou pozici, kdy se PbM23 pokusil na brzdy předjet Dannyho, ale ve chvíli, kdy chtěl se svým strojem Ducati zatočit, přiřítil se na Aprilii bananRX, který neodhadl brzdný bod a vyjel až do asfaltové zóny. Aby se PbM23 s banánem nedostal do kolize, tak podržel zatočení a došlo k drobnému kontaktu s Dannym. První zatáčkou tak, projel za NoChancem druhý bananRX, který využil asfaltu mimo trať, třetí byl PbM23 a čtvrtý Danny93. Závod se poté proměnil ve festival pádů. Jako první ve třetí zatáčce upadl FGE Asa, který tak grand prix nezačal nejlépe. V sedmé zatáčce se Danny93 dostal na třetí příčku, kdy v sedmé zatáčce podjel PbM23. Další pád přišel v předposlední zatáčce prvního kola. PbM23 šel až moc na brzdy a při vjezdu na obrubník se mu jeho Ducati rozkmitala a upadl. Při vší smůle do jeho letící motorky narazil jeho týmový kolega Alarm, který skončil také na zemi. Oba se tak propadli na chvost závodu.
Tím černý den pro Italskou značku neskončil. Při snaze dohnat ztrátu ve druhém kole PbM23 doslova vystřelil aktuálního šampión Alarma z motorky. Prakticky tak pro rozhozeného PbM23 závod skočil a začal kupit jednu chybu za druhou a z posledního místa se už nedostal. Na čele ale byla trojce NoChance, bananRX a Danny93. na začátku třetího kola upadl bananRX a přenechal druhé místo Dannymu. O pár zatáček dál se pádu nevyhnul ani NoChance, a tak se Danny bez většího boje dostal na první pozici a začal si budovat velký náskok. Díky dobré jízdě se na třetí příčku dostal MalaRex a jel si pro nejlepší umístění v sezóně. Jenže bednu držel pouze do šestého kola, kdy opět přišel pád jezdce jedoucího na Suzuki a propad z nejvyšších příček. Chyb soupeřů začal využívat Alarm, který se posouval polem dopředu. V desátém kole se dostal na druhou příčku před „banána“, který chtěl na Red Bull Ringu své první sezónní podium.
Pádu se nevyhnul ani Danny, který jel bezpečně na čele. A tak už nebyl nikdo, kdo by nepoznal tvrdost rakouského okruhu. Ve třináctém kole se NoChance dotáhl na „banána“ a v následujícím kole se dostal v zatáčce Remus na třetí pozici a pro „banána“ to znamenalo, že se mu opět nepodaří vystoupat na pomyslnou bednu. Po tomto předjetí se mezi jezdci vytvořili větší rozdíly a tak se všichni snažili dokončit závod už bez pádu. To znamenalo, že Danny93 s velkým náskokem zvítězil na domácí půdě továrny KTM před Alarmem, který zachránil pro Ducati dobrý bodový zisk. Třetí dokončil závod na další KTM NoChance SVK a rakouský výrobce tak mohl být na své jezdce patřičně hrdý. Čtvrtý dojel bananRX, pátý FGE Asa, šestý Malarex a poslední se ztrátou jednoho kola PbM23.
TOP 5:
🥇 Danny93
🥈 Alarm
🥉 NoChance SVK
4. bananRX
5. FGE Asa
Živé přenosy závodů, se skvělým komentářem Lil Doga a experta Gabbera ve virtuálním studiu, můžete sledovat na Twitch kanálu Time To Race. Další Grand Prix se pojede 31.01.2023 na českém automotodromu v Brně. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
FULL GAS, BRAKE HARD!
Autor: Pavel „PbM23“ Maruš
leden 19, 2023
Šampionát TTR GT3 se přehoupl do své druhé části s výraznými změnami. Na základě změny modelu pneumatik a Balance of Performance dostali účastníci možnost prohodit typ vozů, se kterými startovali v první části sezóny.
Revoluci nečekal nikdo, ale papíroví favorité zůstali stále na svých vyhřátých pozicích s rozdílem, že se o své místečko museli porvat jak se soupeři, tak se svými vozy. A tak se stalo, že vpředu jezdil lídr seriálu Adam Pilo, stále na Porsche, zatímco jej naháněl Lukáš Přáda, který přesedlal z předomotoru BMW M4 GT3 na středomotor Audi R8 LMS. Přáda vyhrál kvalifikaci, ale následující průběh se vyvíjel ve prospěch jeho soupeře.
„Závod začal chybou a slow down penalizací, díky které jsem ztratil asi 4 vteřiny. Začal jsem tedy pomalu stahovat Adama. Po asi deseti kolech se ale auto začalo chovat hodně nebezpečně a začal jsem ztrácet více a více času. Pral jsem se s autem celou první polovinu závodu. Po boxech jsem konečně pochopil jak s autem jet a začal jsem rychle stahovat Adamův náskok. Nakonec to v cíli bylo velmi těsné, ale bohužel to nevyšlo.“ Dodejme, že Přádovi na Pila při průjezdu finišem chybělo 0,131 sekundy.
Skóre se proměnilo na 4:2 pro Pila a Přáda bude mít vzhledem ke konsistentnosti obou rivalů co dělat, aby svého nejbližšího soupeře v šampionátu dohnal, ale stačí málo a závod se může proměnit v boj, což popsal i samotný lídr: Závod dopadl přesně podle představ. Věděl jsem, že na Lukáše v kvalifikaci nestačím, ale race pace jsem měl o trochu lepší. Po boxech se mu podařilo začít mě stahovat a jsem rád že mu to nestačilo. V posledních kolech jsem měl víc problémů s ovládáním auta než Lukáš.“
Piloti TTR GT3 zůstávají v USA, kde je 26.1. čeká závod na okruhu Watkins Glen, dějišti někdejší Velké Ceny USA a současně velmi populárního závodu vozů NASCAR Cup. Závod bude vysílán živě s komentářem na Twitch kanále Time To Race a nebudou chybět ani soutěže pro diváky o atraktivní ceny.
Autor: Jakub "Planty" Krafek
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=NgsfyWKVgO4{/youtube}
leden 17, 2023
První závod TTR MotoGP šampionátu v novém roce se konal v Nizozemí na tradičním a jedním z nejstarším okruhu v Assenu, který byl postaven již v roce 1955. Největší změnou okruh prošel v roce 2006, kdy byl přebudován a výrazně zkrácen z původních 7705 metrů na 4555 metrů. Trať TT Assen patří k nejrychlejším, ale zároveň k nejzrádnějším v kalendáři MotoGP. Po velmi technickém prvním úseku, se dráha promění ve střídání velmi rychlých a středně rychlých zatáček a dovede jezdce do ikonické šikany Geerta Timmera.
Závod v Assenu je znám i nevyzpytatelným počasím a jezdci si nebyli jistí, zda se na dráze neobjeví kapky deště. Největší otazník ale byl, zda se Alarmovi podaří dojet alespoň na druhém místě a bude tak rozhodnuto o novém šampionovi.
Dvacetiminutová kvalifikace proběhla pod zamračenou oblohou a opět přinesla souboj o pole position mezi Dannym a Alarmem. Zbývající šestka mohla doufat jen ve třetí místo. Danny, který má vždy naježeno nejvíce kilometrů, znovu od prvních minut dokazoval svoji rychlost a držel si první místo. Alarm se snažil první polovinu kvalifikace s Dannym držet krok a byl od jezdce tovární KTM vzdálen jen pár desetin. V druhé polovině Danny nenechal nic náhodě a najel si velký náskok přes jednu vteřinu a pole position bylo rozhodnuto. Druhý Alarm byl spokojený s druhým místem, ze kterého se mohl vydat vstříc třetímu titulu MotoGP v organizaci Time To Race. Třetí příčku si vybojoval NoChance SVK před bananRX. Druhou řadu si vedle banana vyjel jeho týmový kolega z Aprilie Alessuda88 a se Suzuki MalaRex7. kvalifikace se nepovedla jezdci na Ducati PbM23, který se umístil až na předposlední sedmém místě. Osmý skončil FGE Asa, který měl opět technický problém a z kvalifikace odjel jen polovinu.
Slunce svítilo na modré obloze, jezdci byli seřazení na svých místech a červená světla mohla zhasnout. Po startu se do úzké první zatáčky jako první dostal Alarm, druhý projel NoChance třetí místo získal po dobrém startu PbM23. V prvním kole měl pád bananRX a odstartoval tím festival pádů na této náročné ale velmi rychlé dráze. Poté měl pád i z druhého místa Nochance a PbM23 se tak dostal na druhé místo za svého týmového kolegu Alarma, který už měl několika vteřinový náskok. PbM23 si však druhou příčku příliš neužil a o kolo později ho předjel Danny a vydal se stíhat Alarma. V dalším kole se před PbM23 dostal na třetí místo Alessuda88 na Aprilii, který si první část závodu vedl velmi dobře a zajížděl velmi dobré časy. Jenže to jezdci Aprilie dlouho nevydrželo a přišel první pád a propad do druhé poloviny pole. Danny93 mezitím dojel Alarma a následně se před svého rivala i dostal. To, ale Alarmovi za cestou za titulem stačilo, protože v případě rovnosti bodů na konci sezóny, by Alarm zvítězil díky lepším výsledkům během sezóny. Třetí příčku si držel s velkou ztrátou PbM23, který si jel bezpečné tempo, aby zbytečně nespadl a to se mu vyplatilo a třetí příčku uhlídal až do konce. Za to za ním se pořadí neustále měnilo díky chybám a pádům jeho soupeřům.
O čtvrtou pozici bojovali Alessuda88, NoChance SVK, MalaRex7, bananRX a FGE Asa, který si v tomto závodě vybral kopec smůly a po nevydařené kvalifikaci se mu vybil ovladač a přestal vibrovat, což mu jízdu velmi ztížilo a vyřadilo ho to z bojů o lepší umístění a dokončil poslední. Ze čtvrté příčky mohl být nakonec spokojený NoChance , který opět ukázal závodnické srdce a závod odjel po několika hodinové cestě do Francie z hotelového pokoje. Do nejlepší pětky se dostal velmi spokojený MalaRex7 se svojí Suzuki. Šestý nakonec dojel po několika chybách bananRX a za ním jeho týmový kolega z Aprilie Alessuda88, který byl jistě zklamaný po tak dobře rozjetém závodě. Z bezpečného vítězství v závodě se radoval Danny93, ale všichni museli smeknout klobouk před Alarmem. Ten po projetí cílem na druhém místě mohl začít slavit už třetí titul jezdce TTR MotoGP šampionátu v řadě na motocyklu Ducati a dokázal, že patří k absolutní špičce v motocyklovém eSportu v Česku a na Slovensku. Celý tým okolo TTR MotoGP staro-novému šampionovi Alarmovi gratuluje k zisku již třetího titulu v řadě!
TOP 5:
🥇 Danny93
🥈 Alarm
🥉 PbM23
4. NoChance SVK
5. MalaRex7
Živé přenosy závodů, se skvělým komentářem Lil Doga a experta Gabbera ve virtuálním studiu, můžete sledovat na Twitch kanálu Time To Race. Další Grand Prix se pojede 17.01.2023 na rakouském Red Bull Ringu. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
FULL GAS, BRAKE HARD!
Autor: Pavel „PbM23“ Maruš
leden 06, 2023
Poslední předvánoční dějství šampionátu MotoGP pod hlavičkou TTR, se přesunulo na úpatí Krušných hor, do sousedního Německa, na trať Sachsenring. Poblíž tratě se nachází město Hohenstein-Ernstthal, ve kterém se nachází zajímavé historické památky a také rodný dům Karla Maye.
Sachsenring je velice technicky náročná trať a která prověří především levou stranu pneumatik, protože se trať skládá z deseti levých a pouze třech pravých zatáček, které na sebe rychle navazují. Trať je velmi rozmanitá a střídají se tu pomalé vlásenky s rychlými protahováky. To vše je doplněné velkým převýšením a ikonickým „vodopádem“. Takže, kdo se stal držitelem titulu „King of the ring“?
Do dvacetiminutové kvalifikace vyrazil skromný počet osmi jezdců, ale na atraktivitě to určitě neubralo. Na začátku kvalifikace zajel Danny čas 1:17.741 a ujal se tak prvního místa. Na druhé místo se s odstupem lehce přes jednu desetinu zařadil Alarm. Třetí jezdil NoChance na KTM a stíhal ho čtvrtý Klemoa na Hondě. Ve druhé polovině kvalifikace se začínalo rapidně zrychlovat. Odstartoval to Danny, který zajel čas 1:17.444. Hned na to se dokázal zrychlit i Alarm, ale na první místo to těsně nestačilo. Nakonec se v posledním kole dokázal Danny ještě zlepšit a zajel čas 1:17.376 a pojistil si tím pol position. Druhý dojel s odstupem 0.165s Alarm na Ducati. Třetí byl NoChance, čtvrté místo patřilo Klémovi, na páté místo dokázal v závěru poskočit Banán, šestý odstartoval PbM23 a ve třetí řadě stáli Malarex a FGE Asa.
Jezdci se seřadili na startovní rošt a mohlo se odstartovat. Nejlepší start předvedl ze třetího místa NoChance, jenže minul brzdný bod a poroučel se v první zatáčce k zemi. Na výjezdu z první zatáčky se stala hromadná nehoda, kdy po pádu Banána s FGE Asou se nešťastně přimotala klouzající se motorka pod kola PbM23 a kontakt bohužel neustál. Po prvních pár zatáčkách tedy vedl startovní pole Alarm, druhý byl dotírající Danny a na třetí místo se dostal Klemoa, který dokázal doslova vybruslit z první zatáčky. Další v pořadí byl Malarex, za ním NoChance, šestý Banán, sedmý se octnul smolař PbM23 a poslední byl FGE Asa. Ve druhém kole se dokázal NoChance dostat v první zatáčce před Malarexe. Ve stejném kole upadl Danny ze druhého místa, který se z důvodů špatného stavu serveru vývojářů srazil s Alarmem a propadl se na čtvrté místo.
Mezitím PbM23 se po chybách soupeřů probojoval na místo páté. Na prvním místě jel s velikým náskokem Alarm a za ním probíhali ve zbytku startovního pole tvrdé souboje. V sedmém kole upadl NoChance v zatáčce Sachsenkurve a propadl se na pátou pozici. Nejlépe se startovním polem probil Danny na stroji KTM a započal svou stíhací jízdu na Alarma. V devátém kole ze závodu odstoupil FGE Asa, a tak se závod dojížděl v sedmi. Deváté kolo se stalo ještě osudné pro Klemou, který se po chybě v poslední zatáčce okruhu poroučel k zemi. Po zbytek závodu byla ve vzduchu otázka, zda Danny dokáže dojet Alarma. Nakonec se to Dannymu dvě kola do cíle povedlo a přemýšlel kudy se před Alarma dostane. Nakonec to Danny vyzkoušel až v posledním kole v zatáčce Omega, ale své snažení přehnal a po kontaktu s Alarmem upadl. Vítězem se stal Alarm a stal se novým King of the ring, když v Sachsenringu dokázal vyhrát podruhé za sebou. Na druhém místě dojel Danny a na bednu se postavil ještě jeho týmový kolega NoChance.
TOP 5:
🥇 Alarm
🥈 Danny93
🥉 NoChance SVK
4. KlemoaCZ
5. bananRX
Živé přenosy závodů, se skvělým komentářem Lil Doga a experta Gabbera ve virtuálním studiu, můžete sledovat na Twitch kanálu Time To Race. Další Grand Prix se pojede 10.01.2023 v nizozemském Assenu. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
FULL GAS, BRAKE HARD!
Autor: Daniel "Danny93" Fučík
prosinec 18, 2022
Adam Pilo si před finále poločasu TTR GT3 na roválu v Daytoně nedával moc velké naděje. Lídra šampionátu stále trápilo nachlazení a tréninku nedal moc času. V kombinaci s novým updatem pneumatik od iRacing, tedy krokem do neznáma, bylo zaděláno na zajímavý kontest.
I přesto se Pilo v cíli radoval z třetího letošního vítězství, jakkoliv se v úvodní fázi po chybě v Bus stop pohyboval až za top 5. Jak už tomu v Daytoně bývá, rozhodla slipstream bitva v posledním sektoru dráhy, jak sám vítěz potvrdil: „Šlo o taktický boj, kdo bude mít lépe připravené auto do posledního kola. S velmi těsným rozdílem se mi však podařilo zvítězit,“ a dodal pocity z nového modelu pneumatik: „Auta se chovala o dost odlišně v pomalejších sekcích tratě než předtím, a určitě tuto změnu vidím jako dobrou“. Ten rozdíl v cíli mezi Pilem a Lukášem Přádou, byl mimochodem 0,025 sekundy. Přáda měl o Pilovo taktice jasno, což sdělil v rozhovoru po závodě: „Pár kol před koncem mě Adam pustil před sebe aby měl lepší pozici do posledního kola. Tak jsem v posledním kole neměl moc na výběr. Zbývalo mi jen zkusit projet bus stop co nejlépe abych minimalizoval Adamovi šance na předjetí, ale ani to nestačilo.“ Před vánoční pauzou Pilo vede šampionát se 240 body před Přádou, který doposud nasbíral skóre 227.
Plný zvratů byl závod o třetí pozici, který se odehrával hned mezi několika jezdci. V cíli se z posledního místa na pódiu nakonec radoval rychlý nováček seriálu Pavel Doležal, ale své slovo měli v průběhu i stálice. Petr Hermoch například tratil na předjíždění pomalejších závodníků: „S novými pneumatikami jsem si celkem rychle porozuměl a držel se v souboji o 3. místo skoro celý závod. Bohužel opět se už po několikáté opakovala situace s okolisty, kteří evidentně stále nepochopili, jak mají pouštět jezdce o kolo, a já jsem tak po kolizi vypadl ze souboje o pódium na P7. Bohužel se ještě stihl dotáhnout Marek Studnička a na cílové čáře mě předjel o 0.004 vteřiny.“ Tomáš Valčík měl hodně busy průběh: „Cca od 1/3zavodu jsme se sjeli do vláčku P4 až P9, kde jsme se střídali na čele. Když jsem se dostal na předek našeho vláčku, nebyl jsem schopný utrhnout mercedesy za mnou a vždy mě na ovalu sjeli až na nárazník a tak stále dokola. Někdy použili bump draft, jindy útok do T1, což jsem většinou ubránil“, a naopak dosti smolný závěr:“Na závěr jsem bojoval se Zdeňkem Kaškou o P3, když přišlo poslední kolo a smolná T1, kdy Zdenda hodně liftnul a pustil mě, a já v domnění, že už je zamnou, jsem nechal málo místa a došlo ke kontaktu, který nás poslal do hodin. Letěl jsem až do bariéry z gum a zlomil si zavěšení zadních kol. Naštěstí se to nějak rozjelo a doklouzal jsem do cíle krabím stylem v top 10“. Osudný se zmíněnému Zdeňku Kaškovi stal nejen závěr, ale také zastávka v boxech, kde kvůli nepřehlednosti ve working lane přejel stání a musel couvat.
Závodníky šampionátu TTR GT3 nyní čeká vánoční pauza, po které se na trať vrátí v polovině ledna. Rozpis okruhů ještě není definovaný, přesto je jasné, že celé startovní pole čeká ještě sedm napínavých závodů o mistrovské body, hodnotné ceny od partnera Godlike a prize money. S prázdnou neodejdou ani diváci. Těšit se můžou na živé vysílání včetně soutěží o ceny.
Autor: Jakub "Planty" Krafek
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=qi6KbZ42dPg{/youtube}
prosinec 01, 2022
Osmé dějství šampionátu MotoGP pod hlavičkou Time To Race, nás přivítalo v jednom z nejkrásnějších krajů Itálie, v Toskánsku. Tato kopcovitá krajina plná vinic, se promítla i do stavby okruhu Autodromo Internazionale del Mugello, pojmenovaný po Historické oblasti Mugello. Svým převýšením a překrásnými zatáčkami z něj dělá jeden z nekrásnějších okruhů v seriálu MotoGP. K atraktivitě přispívá i to, že se zde nachází cílová rovinka, na které se dosahuje i největšího top speedu v celém kalendáři. Před závodem visela ve vzduchu jen jediná otázka. Dokáže v Mugellu vyhrát jedna z domácích továren Ducati či Aprilia?
Kvalifikace odstartovala podobně jako před týdnem ve Francii. Danny93 se svojí KTM zajel velmi rychlý čas, který se před domácími fanoušky snažil překonat Alarm. Tentokrát to Alarmovi nevyšlo o pouhých 66 tisícin sekundy. Třetí jezdil KlemoaCZ na Hondě. Pro smůlu fanoušků na trati a na streamu, hra diskvalifikovala druhého jezdce na „rudé bestii“ PbM23. S připojením měl také problém FGE Asa s Hondou a tak se kvalifikace dojížděla pouze s osmi jezdci. Alarm stále tlačil na pilu, a když v posledním měřeném kole měl „červený“ první sektor a zdálo se, že by pro Ducati mohl na domácí půdě vyjet pole position, udělal chybu ve druhém sektoru a jeho čas byl smazán. Z vítězství v kvalifikaci se tak radoval Danny93, který svůj čas ještě o jednu tisícinku vylepšil na hodnotu 1:43.357. Druhý byl Alarm a v poslední možný moment, skočil na třetí místo překvapivě NoChance SVK s KTM.
Do závodu startovalo všech deset přihlášených jezdců. V pořadí od prvního místa: Danny93, Alarm, NoChance SVK, KlemoaCZ, MalaRex7, bananRX, Rudy92, Jennydrums83, PbM23 a FGE Asa. Poslední dva jmenovaní startovali kvůli technickým problémům až z konce pole. Start závodu proběhl velmi chaoticky, kdy po pár metrech dostal PbM23 „bodyček“ od jednoho ze soupeřů a musel vyjet až do trávy. To, ale v prvních metrech nebylo vše. V první zatáčce došlo k několika kontaktům, kdy na zemi skončilo hned šest jezdců. Ředitelství závodu se překvapivě nerozhodlo vyvěsit červené vlajky a závod tím přerušit. Nejlépe si s danou situací poradil Alarm, kdy výborně odstartoval a projel první zatáčkou bezpečně na čele za bouřlivého jásotu diváků podél tratě. První tři kola byla velmi dramatická a o pády souboje nebylo nouze.
Největší smůlu v Mugellu si vybral PbM23, kdy nepomohl ani speciální design jeho helmy na domácí závod Ducati. Po smolné kvalifikaci upadl třikrát během prvních třech kol a bylo jasné, že může zapomenout na dobrý výsledek. Nejlépe se startovním polem probíjeli Danny93 a NoChance SVK na výborně připravených strojích KTM. Danny se dokázal posunout na druhou příčku a NoChance se dostal do souboje s FGE Asou o třetí místo. Danny tlačil na Alarma, co to šlo, ale ten si jel svůj vlastní závod a šetřil palivo a pneumatiky na závěr závodu. V devátém kole však udělal Danny chybu v předposlední zatáčce okruhu, kdy přejel až moc přes obrubník lemující trať a upadl na přední kolo. V tu chvíli bylo o vítězi rozhodnuto a Italští tifosi mohli pomalu začít slavit svého hrdinu. Velkou parádu předvedl Rudy92, který předvedl perfektní wheelie na cílové rovince. Potěšil tak své příznivce aspoň tímto kouskem, i když se mu tento závod nepovedl.
O třetí příčku bojoval FGE Asa na Hondě a NoChance SVK jedoucí na rakouském stroji KTM. NoChance se v nájezdu do předposledního kola dostal před FGE Asu, díky vynikajícími top speedu a zdálo se, že už svoji pozici udrží. Jenže přišla čtvrtá zatáčka předposledního kola a pád, který odsunul NoChance zpět na čtvrté místo a Asa si tak v klidu jel pro bednu. Závod tak vyhrál s přehledem Alarm a v boxu Ducati, tak mohly propuknout velké oslavy z vítězství na domácí tratí. Druhý dojel Danny93 a bednu doplnil FGE Asa.
Velký respekt patří NoChancovi, který ukázal, jak má závodění na dvou kolech rád, když si na služební cestu do Francie vzal Xbox a závod odjel na hotelové mini televizi, kterou nazval "kalkulačka".
TOP 5:
🥇 Alarm
🥈 Danny931651
🥉 FGE Asa
4. NoChance SVK
5. bananRX
Záznam závodu se skvělým komentářem Lil Doga a experta Gabbera ve virtuálním studiu naleznete níže. Další Grand Prix se pojede 06.12.2022 ve španělské Catalunyi. Živé vysílání můžete sledovat na Twitch kanálu Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
FULL GAS, BRAKE HARD!
Autor: Pavel "PbM23" Maruš
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=P-JFKsqPQF4{/youtube}
listopad 28, 2022
Rovál Charlotte byl postrachem mnohých, včetně lídra šampionátu TTR GT3, Adama Pila, který navíc kvůli nachlazení nemohl trénovat, jak by si představoval. Obavy se naplnily a Pilo musel bojovat o pódium, natož aby ohrozil Lukáše Přádu, který závodu dominoval.
Přádovo výkonu defacto nelze nic vytknout. Zajel pole position a hned od první zatáčky začal všem ostatním ujíždět. Sám jezdec závod popsal následovně: „Kvalifikace se povedla. Nečekal jsem takovou rychlost, a tak jsem šel do závodu s tím, že bude stačit, když pojedu čistě a neudělám větší chybu. To se i stalo. Většinu závodu jsem jel v poklidu a soustředil se, abych si zbytečně nepoškodil auto. I tak to byl náročný závod díky charakteristice trati,“ a poodhalil, jaké by to mohlo být za dva týdny: “Už se tak těším na Daytonu, kde si myslím bude pole hodně vyrovnané.“
To ale nevěděl, co se dělo za jeho zády. O druhé místo si to rozdávali Petr Šlehofer, Michal Limon, Adam Pilo a Patrik Majer.- Pořadím zamíchal zejména střed závodu. Zatímco Šlehofer jezdil před polovinou druhý, po poločase byl až čtvrtý. Naopak Limon se dostal na druhé místo. Dlouho se z něj ale neradoval – Adam Pilo se před Limona v posledních deseti minutách dostal závod takto i dokončil. Díky tomu udržel vedení v šampionátu o osm bodů. Vzhledem k okolnostem bylo druhé místo pro Pila malým vítězstvím: „Na Charlotte jsem vůbec netrénoval a přišel jsem do něj úplně na slepo. Setup auta jsem použil ze Suzuky, ale nebyla to nejlepší volba.“
Třetí skončil Šlehofer, jenž využil chyby Limona, který musel ještě jednou stavět v boxech. Co se stalo? „Taktikou jsem zvládl našetrit asi 5l benzinu a po boxech jsem vyjel těsně na druhem místě před Adamem Pilem. Auto bylo jak nové, gumy ready a tak jsem začal tlačit. Asi sedm kol před koncem jsem ale mírně škrtnul zeď a i když se auto dalo řídit a možná bych i pozici udržel, musel jsem do boxu na opravu. Ta byla jen 4 sekundy a já mohl hned zase na trať,“ řekl po závodě Limon. Chvíli před cílem se ještě na trati potkal s Patrikem Majerem, který se pasoval do role viníka a Limonovi čtvrtou pozici před projetím cílem vrátil.
Závodníky TTR GT3 čeká 8.12. poslední letošní závod před měsíční vánoční a novoroční pauzou. Pojede se opět na roválu, tentokrát v Daytoně. To znamená větší rychlosti, více slipstreamu a příslib zábavy, kterou budete opět moci sledovat živě a s komentářem na Twitch kanálu Time To Race. Opět se bude soutěžit o atraktivní ceny partnerů.
Autor: Jakub "Planty" Krafek
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=xgsLG6gY_V4{/youtube}
listopad 21, 2022
V pořadí sedmou grand prix v rámci šampionátu TTR MotoGP 22 přivítalo legendární místo, francouzské Le Mans. Město známé svými památkami, jazzovými festivaly v bývalém opatství de l'Épeau, ale především vytrvalostními automobilovými a motocyklovými závody na dvacet čtyři hodin. Závody MotoGP se v Le Mans jezdí na verzi Bugatti circuit, což je okruh dlouhý 4 185 metrů.
Do kvalifikace nastoupilo pouze sedm jezdců, což je dosavadní nejmenší počet jezdců v této sezóně. To, ale byla jediná kaňka na této velké ceně, protože i počasí jezdcům přálo a na trať svítilo slunce. Nejlépe do kvalifikace vstoupili Alarm s Dannym, kteří od začátku diktovali tempo. Třetí se držel se svojí Repsol Hondou Klemoa. Souboje o co nejlepší pozici na startu pokračovali až do samého konce kvalifikace. Šest minut před koncem se na třetí místo probojoval o pouhou desetinu PbM23 a odsunul Klemou na pozici čtvrtou. KlemoaCZ sice bojoval, aby se ještě dostal do první řady, ale svůj čas už nevylepšil. Pořadí za ním se neměnilo, když bananRX byl pátý, MalaRex7 šestý a kvalifikaci uzavíral Rudy92. Dvě minuty před koncem zajel nejrychlejší čas kvalifikace Danny93, který měl hodnotu 1:28.796. Alarm se na závěr kvalifikace pokusil zaútočit na pole position, jenže traťové limity byly proti, a tak zůstal na druhé pozici. Kvalifikaci tak ovládl Danny93 před Alarmem a třetí byl PbM23.
Nevyzpytatelné počasí, jaké je v okolí závodního okruhu běžné, se tentokrát nekonalo. Na trať stále svítilo slunce a podmínky pro závod byly ideální. Do závodu, který byl vypsán na 20 kol, nejlépe odstartoval PbM23, hned za ním byl KlemoaCZ a výborný start předvedl na třetím místě jedoucí Rudy92. nejhorší start měl vítěz kvalifikace Danny93, který na startu protočil svoji zadní pneumatiku a zůstal na chvostu startovního pole. Do problémů se také v první šikaně dostal Alarm, který měl kontakt s jedním z jezdců a propadl se na předposlední šesté místo. Oba „rýchlíci“ se tak museli vydat na stíhací jízdu. První kolo nabídlo hned několik předjížděcích manévrů a jeden pád, který měl Rudy92, a tak jeho povedený start přišel vniveč. Ve druhém kole chtěl netrpělivý Danny93 předjet PbM23 v páté zatáčce, jenže se se svým soupeřem srazil a kontakt pokračoval až do šesté zatáčky „La Chapelle“, kde Danny skončil v kačírku. Tím se propadl až za bananRX a skvěle jedoucího Alarma, na čtvrtou příčku. Alarm Pokračoval ve stíhací jízdě svého týmového kolegy na Ducati a v nájezdu do třetího kola překonal „banána“ na Aprilii. Alarm dál pokračoval v brilantní jízdě a na konci čtvrtého kola v technické pasáži využil drobného zaváhání PbM23 a ujal se vedení.
Od té doby už Alarm ukazoval svoji extra třídu a zbytku pole ujížděl. Za prvním jezdcem však probíhaly velké boje se spoustou kontaktů a pádů, které se nevyhnuli Dannymu, Klemovi, MalaRexovi, „banánovi“ a Rudymu. V polovině závodu si Alarm udržoval pohodlný náskok před svým týmovým kolegou PbM23, který měl na Klemou náskok tři a půl sekundy. Po polovině závodu byl KlemoaCZ jako politý živou vodou a brzy se na PbM23 dotáhl. Ve třináctém kole se jeho snaha zúročila a dostal se na druhé místo. To si však PbM23 nechtěl nechat líbit a držel se Klemoi zuby nehty. I tak se jezdci na Hondě podařilo vyjet si náskok kolem čtyř vteřin a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže v osmnáctém kole udělal KlemoaCZ v zatáčce Musée chybu, a dal si tak terénní vložku místním kačírkem. Poté musel v následující zatáčce zamířit do long lapu a toho využil PbM23, který se dostal zpět na druhé místo. KlemoaCZ byl odhodlaný svého konkurenta na Ducati předjet. PbM23 si udržoval malý rozestup, ale v posledním kole byl dlouhý v šikaně po startovní rovince a dovolil se Klemovi nebezpečně přiblížit. Tento souboj pokračoval zbytkem posledního kola a vygradoval v poslední zatáčce. Alarm už slavil své další vítězství, když se KlemoaCZ pokusil předjet vnitřkem PbM23 přes obrubníky, na kterých přední kolo ztratilo adhezi, a přišel pád. PbM23 tak dovršil druhý double pro Ducati, když dojel na druhém místě a KlemoaCZ po pádu třetí.
TOP 5:
🥇 Alarm
🥈 PbM23 cz
🥉 KlemoaCZ
4. Danny931651
5. bananRX
Další Grand Prix se pojede 22.11.2022 v italském Mugellu. Živé vysílání můžete sledovat na Twitch kanálu Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
FULL GAS, BRAKE HARD!
Autor: Pavel "PbM23" Maruš
listopad 14, 2022
Seriál TTR GT3 na okruhu Suzuka unkočil svou Japonskou část. Dominoval jí slovenský závodník Adam Pilo, který stejně jako na Fuji zvítězil s obrovským náskokem na své soupeře a vede průběžnou klasifikaci jezdců.
Adam byl díky startu na voze Porsche, kterému Suzuka svědčí, horkým kandidátem. Přesto se pole position podařila vybojovat jemu největšímu soupeři, Lukáši Přádovi na BMW. Přáda využil slipstream od jednoho z vozů v patnáctiminutové open kvalifikaci a postavil svoje M4 GT3 na první místo startovního roštu. Věděl však, že Adam bude útočit, a ten moment přišel už v šestém kole. Pilovo Porsche šlo do čela a začalo zbytku startovního pole ujíždět: „Od začátku závodu jsem si věřil a věděl, že mám větší rychlost než Lukáš Přáda, a tak jsem se jej snažil co nejdříve předjet. Setup byl vynikající a hlavně díky němu jsem si dokázal dojet pro další vítězství.“
Přáda se už smiřoval se druhou pozicí, ale přišla chyba: „Start závodu proběhl bez problémů, ale po pár kolech už bylo jasné, že Adam má mnohem větší rychlost. V šestém kole se Adam dostal přede mě a začal odjíždět. Dělal jsem co jsem mohl, ale i tak jsem ztrácel 0.3-0.4 sekundy na kolo. Jel jsem tak na druhém místě s komfortním náskokem na P3 ale pak bohužel přišla chyba v zatáčkách Degner, kde jsem chytl obrubník a auto se po něm na brzdách sklouzlo. Propadl jsem se tak na P3 za Michala Limona a protože už jsem byl na limitu incidentů, dojel jsem tak v klidu do cíle.“
To, že Porsche mělo na Suzuce navrch, potvrdil také druhý pilot v cíli, Michal Limon: „Závod byl pro mě dost na rychlo, naskočil jsem do něj až na konci kvalifikace. Stihl jsem dát jedno kolo, které stačilo na 4. místo. V závodě jsem se nejdříve musel seznámit se setupem, ale byl krásně stabilní a tak to nebylo těžké.“
Seriál TTR GT3 se přesouvá zpět do USA, na roval v Charlotte. Volba nastavení pro závod bude kritická, jelikož okruh obsahuje jak technické sekce a šikany, tak rychlé partie na oválu. Bude Pilovo kralování ukončeno, nebo lídr opět ujede sedmdesátce přihlášených pilotů? Závod bude vysílán živě 24.11. od 19:30 s komentářem na Time To Race a nebudou chybět ani soutěže pro diváky o atraktivní ceny. Z Japonského streamu si diváci mohli odnést například merch od partnera závodu Barrsa.
Autor: Jakub "Planty" Krafek
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=jhHUd-E9Unw{/youtube}
listopad 14, 2022
Velká cena Monaka. To je název nejznámějšího a podle mnohých nejprestižnějšího závodu na Zemi. Jezdili zde všichni velikáni série Formule 1 a jeho zatáčky uměl nejlépe prohnat Ayrton Senna. Šampionát TTR se na trať podíval v neděli 6. 11. 2022 a v ulicích Monte Carla se mohlo začít závodit.
Kvalifikace pro jezdce začala klasickou procedurou, kvůli tomu, že na rošt startovalo 17 jezdců a Adrian měl penalizaci, v boji o postup do Q2 soupeřili pouze 2 jezdci DeviR a nováček LikeDiamond. Pilot Alpinu zajel jako ostatní své rychlé kolo již na začátku Q1 a dále nedokázal vylepšit. Jezdec Haasu měl tak vysokou naději na úspěch, když v posledních chvílích první fáze najel do dalšího rychlého kola. Neuspěl, a tak LikeDiamond vypadl a nepokračoval dále.
Přišla druhá fáze kvalifikace a monoposty vyrazily na trať. První rychlý čas zaznamenal FGE Asa, další jezdci byli ještě uprostřed svých ostrých kol. Jeden po druhém začali vypisovat své časy. V tuto chvíli byl nejrychlejší Langoš, kterého nikdo nepřekonal. Do poslední vteřiny bojoval David, kterému se bohužel ani poslední rychlé kolo nepovedlo zkompletovat a vypadl tak ze třináctého místa.
Poslední část kvalifikace byla zahájena a znovu jako první byly na trati monoposty Ferrari. Na první místo se usadil Asa a hned za ním Majer. Pak vyjel Tondys a neuvěřitelným časem 1:09.986, jež poprvé prolomil hranici 1:10:000, se vyšvihl na pole-position. V poslední chvíli se ještě na druhé místo dokázal dostat Langoš a tím rozhodl o podobě první a druhé řady.
Červená světla zhasla a jezdci se vydali do první zatáčky. Áša na nic nečekal a Langoše ihned předjel, této situace využil i Majer a posunul se tak na třetí místo. Vzadu startující Adrian se po prvním kole dostal na 13. místo, bohužel ale po kolizích musel zajet ke svým mechanikům a odstoupil, Vete také zajel do boxů, ale ještě ve stejném kole dokázal havarovat a byl tak nucen odstoupit ze závodu.
Krásný manévr předvedl Simon, jenž si došlápl na Langoše ve čtvrtém kole a v Casino sekci před nájezdem do tunelu mu to poslal na vnitřek. V tu samou chvíli se LikeDiamond nepatrně probojovával zezadu pole a byl již na dvanáctém místě. Kolem devátého kola se začalo sjíždět pole do boxů a následně se vytvořily “vláčky”, auta tak několik kol kroužila za sebou.
Až v osmnáctém kole zavítali jezdci opět ke svým garážím a nechali si nasadit čerstvé pneumatiky. To se vymstilo Goaliemu, který se díky těmto zastávkám propadl o několik pozic. Naopak nejvíce pozic získal MrKubajz, který do boxů nezajel a kroužil až do třiatřicátého kola.
V tomto kole se nad okruhem objevil dříve avizovaný mrak a začalo pršet, všichni tak byli nuceni přezout na přechodnou směs. Mezi prvními zajel Majer, jenž tím získal obrovskou výhodu a zařadil se na druhé místo, to samé NRRomeo, který získal dvě pozice. Tondys jako první projel pod vlající šachovnicovou vlajkou s náskokem neuvěřitelných padesáti dvou vteřin na druhého Majera, třetí dojel MrKubajz. Penalizace, tady doplatil nejvíce Langoš, který ztratil po přičtení patnácti vteřin dvě pozice.
Záznam závodu se skvělým komentářem a virtuálním studiem naleznete níže. Živá vysílání dalších závodů můžete sledovat na Twitch kanále Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
Autor: Jiří "Brumík" Rotter
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=zma0u5QP9ic{/youtube}
listopad 08, 2022
Šestý podnik TTR F1 22 kategorie PRO se zastavil na okruhu Circuit de Catalunya, ležící ve španělském Katalánsku. Je to všestranný okruh s mnoha rovinkami, který každý jezdec moc dobře zná.
Kvalifikace začala pochmurnou atmosférou. Na trať se dostavilo pouze 13 pilotů, kvůli čemu byla kvalifikace zkrácená, a tak se na prosluněném asfaltu jelo už od začátku ostře. Leader šampionátu, TTR Tondys05, sice útočil na pole-position, ale v tom ho zastavil MrKubajz, který předvedl neuvěřitelné kolo s časem 1:17.184 a na Tondyse získal celých 215 tisícin.
„Vůbec mi to v kvalifikaci nešlo poskládat. V prvním sektoru jsem ztratil, ve druhém sektoru jsem také ztratil. Kvalifikace prostě nebyla moc dobrá.” Uvedl po závodě pilot Aston Martinu na otázku, proč se mu kvalifikace nevyvedla. Nervozitu, kvůli přítelkyni, která závod sledovala, odmítl: „Nervózní jsem ani nebyl. Přítelkyně na závody už nějakou dobu kouká a nikdy to pro mě nebyl problém.”
Červená světla zhasla a poloprázdné pole se vydalo do pohybu. MrKubajz vyletěl jako šíp a Tondys měl problém se ho držet. První kolo všichni přežili a bezpečně si vytvořili rozestupy. Po pár kolech se ale Tondys začal postupně dotahovat na Ferrari v čele. V pátém kole, na konci cílové rovinky, se musel MrKubajz vydat do špinavé defenzivní stopy, aby bránil svoji pozici, ale marně. Tondys zaútočil z venku do první pravotočivé zatáčky, kdy následně v druhé, levotočivé zatáčce se bezpečně dostal před MrKubajze, díky výhodě vnitřní stopy. Na třetím místě se stále držel Adrian.
V sedmém kole došlo ke kolizi mezi TTR DeviRem s Majerem, díky čemuž vyjel na trať safety car, a celé pole kromě ROM Ludla a LTNFF Johnnyho zamířilo do boxů. Týmového ducha ukázal právě ROM Ludlo, když bez rozkazu týmu pustil svého týmového kolegu Tondyse před sebe a sám se tím propadl na druhou pozici. LTNFF Johnny, jedoucí na měkké směsi, se od začátku závodu konstantě propadal pořadím.
MrKubajz, za safety carem ztratil mnoho času a marně se snažil vrátit do první trojice. Naopak jeho týmový kolega, FGE Asa, se na třetí příčku úspěšně probojoval. Přibližně tři kola do konce závodu, se na něj ale dotáhl Vete. Začal na něj vyvíjet obrovský tlak a připravovat se na útok. K tomu došlo v posledním kole na druhé DRS rovince, kde na Asu úspěšně zaútočil a dostal se na třetí pozici.
Závod vyhrál současný leader šampionátu TTR Tondys05 s náskokem 10 vteřin na Adriana. Na stupních vítězů je doplnil třetí Vete, který byl také vyhlášen jako Driver of the Day.
Záznam závodu se skvělým komentářem a virtuálním studiem naleznete níže. Živá vysílání dalších závodů můžete sledovat na Twitch kanále Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
Autor: Jiří "Brumík" Rotter
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=1JJ2msHJvAA{/youtube}
listopad 03, 2022
Šestý závod TTR MotoGP 22 se konal na trati v Jerezu. Okruh, celým jménem Circuito de Jerez Ángel Nieto, který se jmenuje na počest legendárního španělského závodníka, leží u města Jerez de la Frontera na samotném jihu Španělska, v Andalusii. Tato oblast se vyznačuje vynikajícím vínem a v okolí Jerezu především Sherry, coridou a tancem flamenco. A tím je také pro fanoušky MotoGP velká cena Španělska velmi atraktivní. Přispívá k tomu i layout tratě, který je oblíbený mezi jezdci a závody jsou tu vždy dramatické až do posledního metru.
Kvalifikace na jihu Španělska překvapivě proběhla pod zataženou oblohou. V kvalifikaci nebyla nouze o velký počet jezdeckých chyb a pádů, které zapříčinilo chladnější počasí. Hned od prvních kol začal udávat tempo objev této sezóny, Danny. V prvních minutách s Dannym stačil držet krok pouze Klemoa, který měl jako jediný ztrátu pod vteřinu, a to pouhé dvě desetiny. Vše důležité se odehrálo až k závěru dvaceti minutového bloku kvalifikace. Danny si stále udržoval bezpečný náskok na prvním místě, ale za ním začal boj a zbývající pozice na startovním roštu. Vše začal Alarm, který se z posledního místa dostal na druhé s minimální ztrátou 33 tisícin sekundy na Dannyho a odsunul Klemou na místo třetí. Poté týmový kolega Alarma, PbM23, poskočil na čtvrtou příčku, aby ho za pár okamžiků NoChance odsunul na pátou pozici. V posledním měřeném kole vylepšil Danny svůj čas na 1:35.249, čímž zajel rekord okruhu v Jerezu vrámci TTR. Pořadí prvních dvou řad tedy bylo následující. První Danny, druhý Alarm, Třetí Klemoa, čtvrtý Nochance, pátý PbM23 a doplnil je šestý FGE Asa.
Na závod vykouklo spalující španělské slunce a pořádně rozpálilo asfalt v Jerezu a jezdci netrpělivě vyhlíželi, až zhasnou červená světla! Při startu si FGE Asa nepohlídal práci se spojkou a pustil ji o něco dříve a vysloužil si tak 2x long lap. Jeho smolný start podtrhla kolize v první zatáčce s Rudym. Nejlépe se ze startovního roštu odlepil NoChance s KTM, hned za ním byl týmový kolega Danny a po dobrém startu i PbM23. Do první zatáčky vjel jako první NoChance a za ním druhý PbM23, který využil probrždění Dannyho. O pár zatáček mu to však Danny vrátil a vydal se stíhat NoChance. Ve třetím kole PbM23 upadl, když se mu rozkmitala na brzdách jeho červená Ducati. Alarm tak dostal třetí pozici zadarmo a mohl se vydat na stíhací jízdu rudých býků z KTM.
Ve středu a na konci startovního pole probíhali velmi tvrdé souboje, které se neobešli bez kontaktů mezi jezdci nebo pádů. V osmém kole po kontaktu s Dannym upadl také NoChance a Danny se ujmul vedení a poté se snažil vybudovat si co největší náskok na zrádném okruhu v Jerezu. V tom stejném kole se PbM23 dotáhl na bananRX, který jel v té době na čtvrté pozici a následně jej i předjel. To ale v osmém kole nebylo vše, protože Alarm krásným manévrem podjel v boji o první pozici NoChance, který se po dalším pádu musel smířit až se třetí pozicí. Od pátého do devátého místa stále probíhali tvrdé boje o pozice, které si bananRX, Rudy92, MalaRex7, KlemoaCZ a FGE Asa "užívali" až do samotného konce závodu.
Danny si vypracoval v průběhu závodu na Alarma téměř deseti sekundový náskok, jenže v šestnáctém kole udělal chybu a upadl. To nahrálo do karet Alarmovi, který se na Dannyho dotáhl a začal si číst soupeře k předjetí. Bohužel, v předposledním kole Alarm také udělal pár drobných chybiček a Dannymu se tak mohlo zase lépe dýchat. Alarm se sice snažil svou ztrátu dohnat, ale v posledním sektoru posledního kola vyjel za hranice obrubníku a byl odměněn posledním varováním za překročení limitů tratě, za které si musel odkroužit v poslední zatáčce long lap. Tím se připravil o možnost zaútočit na Dannyho, který si dojel pro své druhé vítězství v řadě před druhým Alarmem a třetím NoChancem.
TOP 5:
🥇 Danny931651
🥈 Alarm
🥉 NoChance SVK
4. PbM23 cz
5. MalaRex7
Záznam závodu se skvělým komentářem Lil Doga a experta Gabbera ve virtuálním studiu naleznete níže. Další Grand Prix se pojede 15.11.2022 na Bugatti Circuit ve francouzském Le Mans. Živé vysílání můžete sledovat na Twitch kanálu Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
FULL GAS, BRAKE HARD!
Autor: Pavel "PbM23" Maruš
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=RWjtSY4lSW8{/youtube}
listopad 02, 2022
Pátý závod nám zavítal do Portugalska. Tento portugalský okruh Autodromo Internacional do Algarve je spíše známý jako Portimao, což je název podle přístavního města, které se nachází nedaleko okruhu. Jedná se o jeden z nejzajímavějších okruhů na světě, a to především svým převýšením, které se neustále mění. Proto tento okruh dostal okamžitě přezdívku "horská dráha".
Pátý závod vyhrál nováček Danny
Dvacetiminutová kvalifikace byla v duchu vodníků, protože vůbec poprvé v letošní sezóně ji jezdci odjeli na mokré dráze. Byl to pro jezdce menší šok, a proto bylo na dráze velmi rušno, aby každý na mokré dráze odjel co nejvíce kol. Během kvalifikačních pokusů bylo hodně pádů a chyb, ale postupně se začali jezdci s mokrou dráhou sžívat. Kvalifikaci vyhrál nováček Danny931651 na KTM, druhý byl Alarm na Ducati a třetí NoChance SVK na KTM.
Po kvalifikaci se nám jezdci seřadili na startovní rošt a čekali na odmávnutí zelenou vlajkou a zhasnutí červených světel. Start se nejlépe povedl trojici startující z první řady, kdy NoChance SVK po T1 vedl startovní pole, druhý byl za ním Alarm a na třetím místě Danny931651. Všichni tři jmenovaní si okamžitě udělali menší náskok a celému startovnímu poli začali pomalu ujíždět. Poté přišla chyba ze strany dvou jezdců na KTM. NoChance SVK upadl z vedení a pár kol na to upadl z vedení Danny931651. Oba dva upadli totožně mezi zatáčkami 7. a 8. V tu chvíli byl ve vedení Alarm na Ducati, který měl díky chybám svých soupeřům náskok kolem 6 sekund.
Na druhém místě jezdec na rakouské KTM Danny931651, nestahoval v první polovině závodu ztrátu na Alarma a oba dva jeli velmi podobné tempo, kdy se náskok udržoval v rozmezí 5 až 6 sekund. Nicméně poté přišla razantní chyba Alarma do T1, kdy se mu špatně sklouzlo zadní kolo a musel být dlouhý, aby eliminoval možný pád. Toho využil Danny93161, který si očividně dal drink, který dává křídla, protože po zbytek závodu letěl po dráze jako rozzuřený býk a Alarm na Ducati byl jeho rudě zbarvený prapor. Oba dva jeli velmi rychlé tempo, kdy i některým jezdcům začali na tak náročném okruhu dávat kolo a jezdec na třetím místě ztrácel na vedoucí jezdce několik desítek sekund. Byl to neskutečný boj, kdy Danny931651 byl lépe připravený a věděl, že pokud se dostane přes jezdce na Ducati, tak bude mít výhru takřka jistou.
Rozhodující předjetí přišlo mezi zatáčkami 10. a 11. kdy Alarm opět udělal chybu, když se mu opět sklouzlo zadní kolo, a navíc zde pouštěl vedoucí jezdce závodník o kolo zpět. Toho využil jezdec na KTM a začal okamžitě ujíždět. Alarm ještě poté upadl v T1, kdy chybu tentokrát neustál a Danny931651 měl již jistou a čestně vybojovanou cestu ke svému prvnímu vítězství vůbec. Také tímto vítězstvím, překazil dlouhou vítěznou šňůru úřadujícího šampiona Alarm. Oba dva jeli fair play jeden k druhému a během žádného vzájemného souboje nespadli, byť tam nějaké menší kontakty byli, ale to k závodění patří a dělá to závody zajímavější. Tahle Grand Prix nám dokázala, že přezdívku „horská dráha“ nemá jen díky svému skvělému převýšení, ale také proto, že zde jsou závody neskutečně proměnlivé a do propnutí cílové čáry, zde není jisté vůbec nic.
TOP 5:
🥇 Danny931651
🥈 Alarm
🥉 KlemoaCZ
4. NoChance SVK
5. PbM23 cz
Záznam závodu se skvělým komentářem a virtuálním studiem naleznete níže. Další Grand Prix se pojede 1.11.2022 na španělském okruhu Jerez. Živé vysílání můžete sledovat na Twitch kanálu Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
FULL GAS, BRAKE HARD!
Autor: Filip "Alarm " Zdražil
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=75mxQz6vmyw{/youtube}
říjen 30, 2022
Pod virtuální horou Fuji na stejnojmenném okruhu se odjel druhý závod šampionátu TTR GT3 na platformě iRacing. Úřadující šampion třídy GT3 Adam Pilo zatopil, ujel konkurenci, zvítězil a dostal se do průběžného vedení seriálu
Fuji ve v iRacing relativně nový okruh, takže většina jezdců jej jela poprvé. A to včetně vítěze, který si před závodem věřil „pouze“ na top 5. Nutno podotknout, že umístění v první pětce je vzhledem k vysoké konkurenci šampionátu TTR opravdu elita a Pilo své ambice posunul ještě o stupeň výš. Slovenský jezdec dokázal vybojovat pole position a své první místo udržet před Lukášem Přádou. „Po začátku závodu jsem měl výhodu v zatáčkách, ale Lukáš mě vždy dokázal dotáhnout na rovince. Rozdělily nás až souboje, které s Lukášem začal Michal Limon. Já jsem si jel svůj závod na konsistenci a jen sledoval, co se děje za mnou,“ řekl vítěz.
Naopak vítěz předchozího závodu Lukáš Přáda se nenudil: „Po startu se mi podařilo udržet 2. místo a držel jsem se za Adamem. Po pár kolech mě rozhodilo zpomalení Adama na jednom z apexů a při snaze nenarazit do něj se mi sklouzlo auto. Dostal se tak přede mě Michal Limon. V tom samém kole mi to do poslední zatáčky poslal i Alex a trefil Michala přede mnou. Musel jsem se jim vyhýbat a ztratili jsme na Adama 3 vteřiny. Když jsem se dostal zpátky na 2. místo, snažil jsem se stáhnou Adamův náskok. Bohužel rychlost na to nebyla dostatečná a zároveň jsem čelil neustálým útokům od auta za mnou a tak jsme jen ztráceli více a více času. Když už jsem tedy věděl, že Adama nedoženu tak jsem nechal Michala jet přede mnou a šetřil jsem tak palivo. Po výjezdu z boxů jsme měli kontakt s roztočeným autem před námi a dostal jsem tak drivethrough. Nakonec jsem se dostal zpět na 3. místo. Rychlost byla dobrá, nastavení auta bylo super, i tak byl ale závod jeden problém za druhým.“ Třetí místo pro Přádu znamená, že Pilo nyní o 4 body vede šampionát, na jehož konci se budou rozdávat prize money.
Mezi Přádou a Pilem dokončil na druhé pozici Zdeněk Kaška, který využil zaváhání soupeřů. Skvělého výsledku docílil přestože neměl okruh nijak extra najetý. Sám byl svým výsledkem překvapen: „Do závodu na trati Fuji jsem nešel tak sebejistý, jako to bylo na Road Atlantě. Trať sice znám z jiných simulátorů, ale v iRacingu jsem na ní jel teprve až tento týden. Tréninkových kol nebylo moc, ale podařilo se mi najít solidní tempo. V kvalifikaci jsem se těsně vlezl do top 10, ale už po druhé zatáčce jsem byl na pátém místě. Poté začal závod v zemi nikoho. Jezdcům přede mnou jsem nestíhal, ale zároveň jsem si dokázal držet odstup od jezdců za mnou. V tu chvíli jsem myslel už jen na to dovézt auto v pořádku do cíle. Nicméně ke konci závodu se začaly dít věci a já se bez mého přičinění dostal až na druhou příčku celkově.“
Piloti TTR GT3 zůstávají v Japonsku, kde je 10.11. čeká závod na okruhu Suzuka, dějišti současné Velké Ceny Japonska. Hodinový match odpoví na otázku, zdali si Pilo udrží primát před Přádou, nebo jestli do boje o vítězství zasáhne jiný jezdec, kterých je do sezóny přihlášeno přes sedmdesát, včetně zvučných jmen českého a slovenského sim racingu. Závod bude vysílán živě s komentářem na Twitch kanále Time To Race a nebudou chybět ani soutěže pro diváky o atraktivní ceny.
Autor: Jakub "Planty" Krafek
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=AFfP-ztTTIo{/youtube}
říjen 24, 2022
Čtvrtý závod nám zavítal do USA. V historii se závody MotoGP v USA jezdily na světoznámých okruzích jako třeba Daytona, Laguna Seca a Indianapolis. To se ale v roce 2013 změnilo, když přibyl zcela nově postavený okruh COTA. Mezi jezdci a fanoušky byl okamžitě velmi oblíbený, a to zejména díky jeho velmi zajímavému layoutu, ale hlavně také díky jeho specifickým převýšením.
Po americké kovbojce vítězí Alarm
Dvacetiminutová kvalifikace byla zejména o strategii jednotlivých jezdců. Okruh je opravdu dlouhý, a i na prototypu MotoGP se projíždí opravdu poměrně dlouho. Je tak třeba zvolit tu správnou taktiku, jelikož se může stát, že za celou kvalifikaci dokáže jezdec objet pouze dva měřené pokusy. Kvalifikaci vyhrál nováček Danny931651 na KTM, druhý byl Alarm na Ducati a třetí NoChance SVK na KTM.
Po kvalifikaci se nám jezdci seřadili na startovní rošt a čekali na odmávnutí zelenou vlajkou. Start se nejlépe povedl FGE Asa a Alarm, kteří si okamžitě po T1 vytvořili náskok a celému startovnímu poli začali pomalu ujíždět. Ani tentokrát se T1 neobešla bez pádů a někteří jezdci se propadli na chvost pole. Od třetího místa po poslední místo probíhaly nemilosrdné souboje a jezdci byli za sebou v poměrně malých a těsných rozestupech. Pořadí se měnilo kolo od kola, ale nejúspěšněji z těchto soubojů vyšel nováček Danny931651 na KTM, který se zbytku pole utrhl a do konce závodu si jel vlastní závod na třetím místě.
FGE Asa na Hondě, vedl takřka celý závod a jel naprosto bezchybně. Jezdec na Ducati, Alarm, ale pomalu načítal svého soupeře a zjišťoval kde má výhody a kde nikoliv. Největší výhodu měl na rovinkách, kdy mu motorka doslova letěla jako raketa. Když tu k jeho smůle přišel po vlastních chybách povinný Long Lap. Což je penalizace v podobě objetí speciálního úseku na trati. V tu chvíli se Alarm polil živou vodou, protože začal na jezdce na Hondě tak tlačit, že jej za pár kol předjel. Jenže musel absolvovat povinnou penalizaci, a tak se jezdec na Hondě před Alarm zase dostal. Bylo tady poslední kolo, všechno nebo nic. Alarm po slip streamu zaútočil na FGE Asa do T1 a jeho útok byl úspěšný. FGE Asa se ale nevzdal a celé kolo na jezdce v červených barvách tlačil, jenže jeho Ducati byla na výjezdech a rovinkách tak silná, že tam neměl FGE Asa šanci k útoku. Po nervy drásajícím závodě, který trval až do cílové rovinky vyhrál nakonec Alarm, když FGA Asa byl za ním pouze o 0,1 desetiny sekundy. Oba dva jeli fair play k jeden k druhému a během žádného vzájemného souboje nespadli. Jezdci nám tak na americkém území přinesly opravdu skvělou dramatickou show. Přesně takovou, jakou má americká Grand Prix být, napínavá od začátku až do konce.
TOP 5:
🥇Alarm
🥈 FGE Asa
🥉 Danny931651
4. KlemoaCZ
5. PbM23 cz
Záznam závodu se skvělým komentářem a virtuálním studiem naleznete níže. Další Grand Prix se pojede 25.10.2022 na portugalském okruhu Algarve. Živé vysílání můžete sledovat na Twitch kanálu Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
Autor: Filip "Alarm " Zdražil
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=xisgm6KS-RA{/youtube}
říjen 23, 2022
V neděli 15.10.2022 se na okruhu v Miami odehrál závod nejvyšší kategorie - Pro, který se nesl ve znamení pilota Aston Martinu, Tondyse. Začátek závodního dne však provázely technické problémy, kdy jeden z komentátorů - Jirka "Brumík" Rotter nemohl přes hodinu zapnout samotnou hru a tak se kvalifikace v celé své parádě ujal pouze CCR Cabadaj.
Kvalifikace byla jako vždy napínavá. Vyhnanou situaci umocňoval fakt, že v průběhu Q1 a Q2 pršelo. Velké ceny se zúčastnilo 18 pilotů, dva jezdci, jež chyběli byl FGE Asa, který se do padoku nedostavil z osobních důvodů a Majer, který svoji účast odřekl těsně před zahájením. První část kvalifikace se nesla v poměrně klidném duchu, tuto část nedokončil jen Vete na McLarenu. Tím nám tedy do Q2 nemohli postoupit už jen dva jezdci. Těmi se stali thatgoalie2 na sedmnáctém a NOWSTAGE na šestnáctém místě.
Do druhé části kvalifikace se nám tedy dostalo 15 pilotů, kteří své první pokusy zajížděli na pneumatikách do přechodného počasí. Zhruba v polovině procedur zaznamenávání časů začali vyjíždět jezdci na nejměkčí, rudé sadě pneumatik. V tuto chvíli se začalo pole neuvěřitelně zrychlovat, až se časomíra zastavila a odhalila pět jezdců, jež ztratili možnost se podívat do Q3. A stali se nimi Langos, ROM Ludlo, Neubi, Dzany a Gerby.
Třetí část kvalifikace byla jako vždy nejnapínavější. Nastoupilo do ni, jak je zvykem, deset nejrychlejších jezdců a vzhledem k příznivému počasí mohli rovnou vyjet na pneumatikách do sucha. Bylo to velice těsné a první pětice jezdců se vešla do jediné sekundy. Pak ale promluvil TTR Tondys a všem svým sokům nadělil čas, který byl o 421 tisícin sekundy rychlejší, než měl Adrian na druhém místě. Již tady fanoušci a ostatní rivalové zaznamenali blížící se dominanci proslulého jezdce zde na trati v Miami.
Po několika minutovém tichu na okruhu se ozval rachot motorů a všech 18 monopostů se vydalo na startovní rošt, započalo Formation Lap. Ve vzduchu bylo cítit napětí, jež panovalo jak mezi fanoušky, tak mezi piloty. Jezdci si poprvé ozkoušeli chování plně natankovaného monopostu při aktuálních podmínkách na trati. Každý jednotlivý jezdec pečlivě zahřál své pneumatiky a postavil se na na místo jemu kvalifikací určené.
Poslední vůz najel na rošt a v tu chvíli se ozvalo z úst CCR Cabadaje "It is Time To Race" a závod mohl začít. Tondys neváhal a svoje kvality prokázal již na počátku samotného závodu, hned po prvních pár zatáčkách si vybudoval náskok vteřiny a půl a nehodlal zpomalit. Adrian se začal málem propadat, toto jistě nebyl start, který si mladík přál. Svoji příležitost mezitím využil Simon a posunu se tak na třetí příčku, to se však nelíbilo MrKubajzovi, a tak tito dva borci sehráli v pátém kole nádherné souboje o pódiové umístění.
Blížila se druhá polovina závodu a na trati se nám objevilo první auto v hodinách, byl to vůz Alpine, konkrétně jezdec DeviR, jež se dostal pod tlak a při nájezdu do druhého sektoru přidal moc plynu a své auto tak odsoudil ke ztrátě pozic.
Závod však pokračuje a s ním i bitvy na trati. Kubajz se celé 3 kola musel dívat na zadní spoiler francouzského monopostu, když se tedy dostal na dostatečnou vzdálenost, neváhal a zahájil předjížděcí manévr. Tento povedený pohyb se mu vydařil a do předposlední zatáčky se dostal před svého rivala. Simon ale nedá nic zadarmo a tak další kolo na rovince startu a cíle se povedeným manévrem vrátil na prozatimní třetí pozici.
A nastal čas pitstopů. První auta se začala ke svým mechanikům hrnout a vyjímkou nebyl ani Adrian se Simonem a Tondysem, Kubajz zvolil jinou strategii, zůstal na trati a prozatím se ujal vedení závodu. Ve čtrnáctém kole ale přišel obrovský zvrat. Adrian na nové sadě tvrdých pneumatik vyjel na obrubník v poslední zatáčce a přidal moc plynu, jeho Mercedes začal okamžitě reagoval a dostal se do přetáčivého smyku, mladý závodník se tak propadl na jedenácté místo.
Adrian se však nevzdal a v následujícím kole si došlápl na DeviRa, kterého tak odsunul na jedenácté místo a sám se tak dostal do bodované desítky. Zbytek závodu se již jezdci umírnili a závod dokončili bez jediného SC, jen Gerby odstoupil odstavením svého monopostu v boxech.
Na prvním místě tedy dojel TTR Tondys05 s excelentním náskokem bezmála dvanácti vteřin. Za ním na druhém místě dojel MrKubajz s rozdílem jedenácti vteřin na třetího Simona. Všem jezdcům moc gratulujeme za skvělý závod bez větších incidentů.
Záznam závodu se skvělým komentářem a virtuálním studiem naleznete níže. Další Grand Prix se pojede 23.10.2022 na okruhu v Barceloně. Živé vysílání můžete sledovat na Twitch kanále Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
Autor: Jiří "Brumík" Rotter
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=JoV8GIKP4lU{/youtube}
říjen 18, 2022
Pátý závod šampionátu TTR F1 22 Rookies se konal v prosluněném Miami na okruhu, který byl z části vystavěn na parkovišti Hard Rock Stadium, což je domácí stánek týmu Miami Dolphins působícím v národní fotbalové lize NFL.
Na startovní rošt se tentokrát postavilo 17 pilotů, ale i tak bylo o “zábavu” postaráno. Skorpiz s vozem HAAS byl nejrychlejším článkem v kvalifikaci, a postavil se tak jako první na startovní rošt. Po jeho boku v první řadě startoval ze druhé pozice nováček v kategorii Rookies Demon4ever94, který přestoupil z kategorie Beginners, kde dominoval a celkově se v tabulce držel na první pozici.
Start závodu se tentokrát neobešel bez problémů. Hned ze startu v T1 přišla první větší kolize, kterou zavinil Kubikelis s vozem Alpine. Z velké dálky nedobrzdil a v celku ve vysoké rychlosti trefil na Red Bullu jedoucího Frrenka2279, druhého nováčka ve startovním poli. Kontakt přišel také s jezdcem týmu HAAS SIGIM. Naštěstí všichni zúčastnění mohli v závodě pokračovat, ale díky této kolizi se v první zatáčce zdržela hned trojice jezdců, mezi kterými byla Barbuska05 s vozem Alfa Romeo, KrizaX96 na Alpha Tauri a Papagaj79SvK s monopostem McLaren. Kubikelis se po závodě nechal slyšet, že ho zradil brzdový pedál, a tak nemohl této kolizi předejít.
Startovní pole po problémech v první zatáčce pokračovalo dále v závodě, ale už o pár zatáček později se na trati objevil poprvé safety car. Skorpiz nezvládl svůj monopost v jedné ze zatáček v technické pasáži miamského okruhu. Bohužel pilot týmu HAAS po povedené kvalifikaci končí hned z kraje závodu a mistrovské body si tak do tabulky nepřipisuje.
Nemilá situace se odehrávala okolo již zmiňovaného pilota McLarenu Papagaje79SvK. Jeho vůz totiž od samotného začátku pilotovala umělá inteligence (AI) a to s sebou neslo fatální následky. Auto McLarenu totiž svou nevybíravou jízdou vyřadilo hned trojici pilotů během první půlky závodu. Poškozenými byli Bomberson, LTNFF mlhosak a KrizaX96. Během těchto incidentů na trať vyjel safety car ještě třikrát a ze závodu se stala spíše fraška.
Po posledním restartu závodu se v Miami odehrála velmi zajímavá situace, podobně jako ve Velké ceně Austrálie spolu kolidovali vozy Ferrari, ale tentokrát kolize nezapříčinila odstoupení obou vozů ze závodu. Safety car zajel do boxů a piloti rudé stáje z Maranella jeli na prvních dvou pozicích v pořadí CoffeeLizard147 a xTommyUK. Právě druhý zmiňovaný šel do první zatáčky pozdě na brzdy a sestřelil svého týmového kolegu. Tímto manévrem připravil svou stáj o možný “double” jelikož do konce závodu nezbývalo mnoho. Z této situace vytěžili nejvíce jezdci Paulie22CZ a Proke13, kteří bojovali na prvních pozicích o cenný skalp z této hektické Grand Prix. Paulie22CZ byl tím jezdcem, který diktoval tempo po zbytek závodu, avšak Proke13 s vozem Aston Martin odváděl skvělou práci a držel odstup do jedné sekundy. Vše se zlomilo ve prospěch Prokeho13 ve chvíli, kdy Paulie22CZ obdržel tří sekundovou penaltu pár kol před koncem. I když Proke13 útočit na pilota Alfy Romeo nemusel a stačilo mu si držet tří vteřinovou deltu, tak Proke13 ukázal srdce závodníka a dvě kola před cílem na Paulieho přece jen úspěšně zaútočil.
První místo z Miami si tedy odváží jezdec stáje Aston Martin Proke13, jako druhý dokončil závod Paulie22CZ s vozem Alfa Romeo a na třetí bronzové příčce dojel s vozem Haas SIGI2841. Gratulujeme jezdcům na bedně a všem, kteří tento ne úplně povedený závod dokončili. Rozhodně ale musíme říci, že bezmála stovka diváků na streamu měla o zábavu postaráno.
Záznam závodu se skvělým komentářem a virtuálním studiem naleznete níže. Další Grand Prix se pojede 23.10.2022 na okruhu v Barceloně. Živé vysílání můžete sledovat na Twitch kanále Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
Autor: Petr "Lil Dog" Přindiš
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=wfwAQYOqOCU{/youtube}
říjen 18, 2022
Lukáš Podstata se vrací téměř po čtyřech letech zpět do TTR, kde působil v začátcích jeho simracingové kariéry a bude hájit barvy TTR SimRacing Teamu v nadcházejícím šampionátu TTR GT3 2022 na platformě iRacing.
Ještě známý jako "pRostyCZECH", Lukáš startoval v sérii TTR F1 PRO a s monopostem Renault ovládl v roce 2019 závod na Hockenheimu. Na stupně vítežů se tuto sezónu postavil ještě dvakrát, kdy na Silverstonu dojel druhý a na okruhu Marina Bay si dojel pro místo třetí. Od té doby však ušel Lukáš obrovský kus cesty, mezi hlavní úspěchy patří mimo jiné titul v šampionátu Virtual GP. Před zahájením šampionátu jsme se ho zeptali na jeho začátky, úspěchy i neúspěchy, cestu na vrchol VGP, jeho budoucnost a jak vidí jeho šance v samotném šampionátu TTR GT3 2022.
Ahoj Luky, jsme moc rádi, že jsi opět zavítal do řad TTR. Už jsme zmínili tvé začátky v naší komunitě, ale mohl by jsi nám říct, jak jsi se dostal k SimRacingu a jaké byly tvé úplné začátky?
"Tak začátky mohu vlastně přirovnat k TTR. Předtím jsem zkoušel F1 na gamepadu a při zjištění určité rychlosti jsem si pořídil první volant. Poté na mě na FB vyskočila reklama na TTR a já se rozhodl do šampionátu zapojit. Poté už vše šlo tím správným směrem."
Můžeš nám říct, kdy přišlo rozhodnutí a zlom, který ti pomohl stát se šampiónem VGP? Měl jsi třeba podporu rodičů nebo ta už nebyla potřeba?
"Bez podpory bych to určitě nezvládl. Bylo to náročné časově i psychicky. Povedlo se mi to hned první sezonu na druhou stranu, člověk vystoupal na vrchol hrozně rychle a je poté těžké hledat více motivace."
Posledních pár let pro tebe bylo asi klíčových - titul ve Virtual GP, byl jsi členem esportového týmu Entropiq a přišel jsi do kontaktu i s Williams Racing Academy. Myslíš, že je možné dosáhnout něčeho většího, třeba v zahraničí?
"Poslední roky byly vskutku úspěšné. Povedlo se mi vlastně vše, co jsem si vysnil. Vyhrát VGP byl první cíl, ale nečekal jsem, že se to povede tak rychle. Poté přesun do Williamsu, který je nejlepším týmem na světě a to zázemím i komunikací. Poté však přišel zlom, zejména psychický, kdy je těžké hledat motivaci co dál. Přece jen pracuji v armádě a mám určitou kariéru, navíc vím, že živit se SimRacingem je prakticky v porovnání s normální prací nereálné. Chci se soustředit především na české šampionáty a vrátit hlavně TTR to kam mě přivedli."
V současné době opět brázdíš tratě Virtual GP za tým Carvago. Máš i nějaké další projekty, kterým se věnuješ?
"Věnuji se ještě projektu Czech Sim Racing Academy. Jedná se o školu, kde se snažím lidem pomoci posunout své závodní dovednosti a předat jim, vše co jsem se během let naučil od těch nejlepších, kteří se SimRacingu věnují."
Z jakého důvodu jsi se přihlásil do prvního oficiálního šampionátu TTR na platformě iRacingu? A proč jsi se rozhodl přidat se právě k týmu TTR, snad nostalgie nebo úplatek? xD
"Je to jednoduché. TTR mě do tohoto světa přivedlo a já to chci teď klukům vrátit tím, že předám vše co jsem se naučil."
Co od tohoto šampionátu očekáváš a jak vidíš své šance?
"Bohužel první závod dopadl tragicky. Po dvou letech jsem boural vlastní chybou. Bohužel volba auta a setupu nebyla správná a já získal pouze bod. Doufám, že další závody se zase vrátím mezi špičku a uvidíme, jak to dopadne, sezona je dlouhá."
Jelikož jsi byl u prvopočátků nebo minimálně ranné fáze naší komunity, můžeš nám asi objektivně řict, zda vidíš nějaký posun komunity jako celku?
"Posun je obrovský. Komunita se značně rozrostla a je tu spousta skvělých kluků, kteří mají rychlost a chtějí se dále posouvat. TTR jde každým rokem správným směrem a myslím, že nejlepší roky tento projekt teprve čekají."
Autor: Tomáš "Meny" Slíva
říjen 15, 2022
Úvodní podnik nového šampionátu TTR GT3 na platformě iRacing byl o pěkně tlustých číslech. Startovní pole čítalo rekordní šedesátku automobilů specifikace GT3, která si to rozdala v hodinovém závodě na horské dráze jménem Road Atlanta. Počet tréninkových kol, které čelo absolvovalo, bylo také ohromující.
Devět set. Zhruba tolik tréninkových kol odkroužil vítěz prvního závodu Lukáš Přáda. Neměl to ale vůbec jednoduché. Po celých šedesát minut o vedení bojoval s Adamem Pilem, úřadujícím šampioném třídy GT3 na TTR. Přáda do současného ročníku nasadil BMW M4, zatímco Pilo zvolil Porsche 911. Auta naprosto odlišná, což potvrdili i oba piloti. „BMW je na tom lépe přes obrubníky, zatímco Porsche má lepší trakci“, řekl Přáda, který se po startu z pole position nechal od soupeře předjet na brzdách tři kola po startu.
Na vývoj závodu měl poměrně velký vliv i traffic. Šedesátka aut na relativně úzkém a krátkém okruhu prověří zkušenost a trpělivost. Tratili zde oba vedoucí jezdci. Nejdříve se zdržel Přáda a s Pilem ztratil bezprostřední kontakt. Následně Pilo zajel do boxu dotankovat, přičemž na trať se vrátil za skupinku pomalejších vozů. Přáda zavětřil možnost a než zastavil u mechaniků, užíval si čistého výhledu. Svou ztrátu díky strategii smazal a bylo zaděláno na strhující finále. Vedení se změnilo ještě třikrát – nejdříve chyboval Pilo, o 3 kola později se v trafficu vrátil před Přádu do vedení, ale následně slovenský jezdec chyboval ještě jednou, což Přádovi stačilo na to, aby se dostal do vedení, které si udržel až do cíle.
Základem úspěchu v prvním závodě TTR GT3 2022 byl bezpochyby trénink. „Na Road Atlanta jsem odkroužil asi 900 kol v tréninku na Petit Le Mans, ale bylo to na voze Porsche. Bylo to trošku jiné a musel jsem si zvyknout“, prozradil Přáda. Pilo dodal: „Také jsem jel Petit Le Mans, ale určitě jsem nenajel tolik kol, jako Lukáš. Nicméně souboje byly obrovská zábava“.
O finálovou pozici na stupních vítězů se ucházeli Zdeněk Kaška a Lukáš Podstata, druhý jmenovaný zpět v barvách týmu TTR. Pozice byla se značnou ztrátou na vedoucí dvojici Podstatovo, ale v poslední třetině ve sjezdu esíčky udělal chybu a jeho Porsche skončilo ve zdi. Na třetí místo pódia se tedy postavil Kaška, který mimochodem také jel Petit Le Mans a natrénoval nějakých 200 kol. „3/4 závodu jsem jezdil za Podstatou a přetahovali jsme se o setiny až do doby, než to Lukáš neustál na sjezdu esíčky“, sdělil pilot týmu JD Racing v cíli. Záznam závodu naleznete níže.
Partnerem závodu a jeho živého vysílání na Twitch kanálu TTR byl Godlike.gg. Nápoj, se kterým je 1000 tréninkových kol na jakýkoliv závod brnkačka. Cenu od tohoto výrobce v průběhu živého vysílání přes kanál TTR na Twitch vyhrál také jeden z diváků. Šampionát pokračuje již 27.10.2022 na okruhu Fuji Internationa a bude se odehrávat ve znamení slipstream soubojů na jedné z nejdelších startovních rovinek motorsportu. Závod bude vysílán živě s komentářem na Twitch kanále Time To Race a nebudou chybět ani soutěže pro diváky o další atraktivní ceny.
Autor: Jakub "Planty" Krafek
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=tUJsSGXWHkU{/youtube}
říjen 12, 2022
Rádi bychom vám představili nový projekt na československé iRacingové scéně, který vznikl pod taktovkou herního portálu Grunex.com, za spolupráce s naší komunitou Time To Race (dále jen TTR). Grunex Racing Series, jak se projekt nazývá, je pilotním šampionátem ve virtuálním závodění na Grunexu, ve kterém se sejde domácí špička závodníků, kteří si to spolu rozdají na trati o prizemoney ve výši 10 tisíc korun.
Jezdci usednou do prototypu Le Mans - Dallara 217, který pod kapotou třímá 4.2-litrový motor Gibson V8 600hp a dosahuje maximální rychlosti až 335 km/h a rozdají si to na pěti notoricky známých tratích Hockenheimring, Sebring, Road America, Imola a Indianapolis. U toho prostě nesmíš chybět!
Registrace a kvalifikace
Registrace se otevírají už nyní, tak se nezapomeňte přihlásit. A jak na to? V pár bodech vám to vysvětlíme...
1. K registraci je potřeba si založit Grunex účet na webu Grunex.com (je to zdarma a zabere to pár sekund), přidat jméno ze hry a tvůj discord do svého Grunex profilu a poté se zaregistrovat do šampionátu ZDE!
2. Až se zaregistrujete, stačí následovat instrukce vypsané u šampionátu, který vás navede na TTR discord, kde se dozvíte další důležité informace, jako třeba přístup na kvalifikační servery.
Kvalifikace do šampionátu se uskuteční 17. a 18. října, vždy od 16:00 do 22:00 formou hotlapů na kvalifikačních serverech, které budou mít fixní podmínky. Bude jedno, jak dlouho na serveru budete nebo pokud tam budete jen jeden z uvedených dnů, ale důležité bude zajet nejrychlejší čas. Po skončení registrace se pouze 20 nejrychlejších jezdců bude moct poprat v šampionátu o uvedené prizemoney.
Důležité: Registrace do turnaje budou otevřeny i během kvalifikací, takže do nich můžeš kdykoliv naskočit!
Formát šampionátu
Počet jezdců: 20 kvalifikovaných + 2 možné divoké karty
Vůz: Dallara P217 (LMP2)
Setup: Otevřený (každý si vozidlo nastaví sám)
Tankování: Nepovinné
Přezutí pneu: Nepovinné
Omezení nádrže: 100%
Počasí: Náhodné
Kvalifikace: Společná
Start: Letmý (za SC - Safety car)
Incidenty: 17x (průjezd boxy) 25x (diskvalifikace ze závodu)
Závodní den: čtvrtek (pokud není napsáno jinak)
Povinný briefing: 19:15 hod.
Kvalifikace: 19:30 hod.
Závod: 19:45 hod. (60 minut)
Start šampionátu: 20.10.2022
Konec šampionátu: 15.12.2022
Kalendář závodů:
20.10. - Hockenheimring
04.11. - Sebring
17.11. - Road America
01.12. - Imola
15.12. - Indianapolis
*Kalendář je sestaven z tratí v iRacing sérii IMSA s označením 22S4
Sleduj živě na Grunex twitchi
O skvělý zážitek z virtuálních závodů se na Grunex twitch kanále postarají naši ostřílení borci z komunity TTR! Jak je zvykem, do režisérského křesla usedne Luboš "SteveStig" Bláha a mikrofonů se chopí Viktor “CCR Cabadaj” Růžička a Ondřej “TTR Rocket” Hnud.
Neváhejte a hlaste se do šampionátu! S ostatními se uvidíme u přenosu a doufám, že dokážeme udělat neskutečnou show jak na streamu, tak na trati!
Autor: Tomáš "Meny" Slíva
říjen 12, 2022
Třetí závod nám zavítal do Argentiny, která je pro závodníky MotoGP opravdu specifická. V daleké historii se první Grand Prix Argentiny konala v roce 1961 nedaleko hlavního města Argentiny, ale hlavně to byla vůbec první světová motocyklová Grand Prix, která se jela mimo Evropu. Proto je Grand Prix v Argentině vždycky pro závodníky prestižní, byť se jezdí na zcela jiném okruhu.
Třetí závod vyhrál úřadující šampion Alarm
Dvaceti minutová kvalifikace nám přinesla opět neskutečné souboje o nejrychlejší čas. Okruh v Argentině je opravdu o rychlý a jeho plynulé zatáčky přináší velmi rychlé průjezdy. Po rychlých zatáčkách, ale následují tvrdé a obtížně brzdy, a to víceméně takřka vždy v náklonu. Je to jeden z nejvíce náročných okruhů na přehřívání přední a zadní pneumatiky, a tak je důležité vybrat tu správnou směs. Kvalifikaci vyhrál Alarm na tovární Ducati, před druhým NoChance SVK na tovární KTM. Na třetím místě startoval nováček Danny931651, pro kterého to byla vůbec první účast v šampionátu TTR a je tak zcela nový člen naší skvělé komunity.
Po kvalifikaci se nám jezdci seřadili na startovní rošt a čekali na odmávnutí zelenou vlajkou. Start se nejlépe povedl Alarmovi, NoChance SVK a PbM23. Celá T1 probíhala v pohodě, ale na jejím výjezdu došlo k velké kolizi mezi FGE Asa, Danny931651, PbM23 a Alarm. Jezdci upadli a propadli se na chvost startovního pole. Na čele si v tu chvíli začal dělat masivní náskok jezdec na KTM NoChance SVK, který zajížděl neskutečná kola. Za ním se sváděly souboje, které ale tentokrát byly plné kontaktů a pádů. Chybovali všichni jezdci a někteří za jeden závod dokonce spadli i několikrát. Na čele startovního pole si NoChance SVK jel pro své první vítězství, ale i v jeho případě přišly chyby kdy upadl. Toho využil jezdec na Ducati Alarm, který jezdce na rakouské KTM předjel.
Alarm tak po špatném startu závod vedl, ale v T1 byl dlouhý a svojí chybou upadl. Vše nasvědčovalo tomu, že NoChance SVK si konečně jede pro svoji první výhru vůbec, ale v posledním kole závodu udělal chybu a upadl. Toho využil Alarm, protože nebyl tak daleko a tentokrát s opravdu velkým štěstím vyhrál. Nováček Danny931651 dojel na hezkém čtvrtém místě, a celkové TOP 5 uzavřel jezdec na Ducati PbM23 cz. Jak život v Argentině dokáže být rozmanití, tak obdobně byla rozmanitá tahle Grand Prix. Ukázala nám, že i mistr tesař se někdy utne, chyba se dokáže udělat i v jasné cestě k vítězství, mnoho kontaktů a pádů, ale hlavně také jak vyrovnaná tato sezóna bude. Tento závod byl plný neuvěřitelných zvratů, které jasně dokazují, jaké závody MotoGP mohou být, protože zvrat může přijít ze vteřiny na vteřinu.
Třetí závod vyhrál Alarm na Ducati, druhý dojel NoChance SVK na KTM a na třetím místě dojel nováček KlemoaCZ na Hondě. Zajímavostí je, že tohle pořadí TOP 3 je naprosto identické jako v minulém závodě v indonéské Mandalice.
Záznam závodu se skvělým komentářem a virtuálním studiem naleznete níže. Další Grand Prix se pojede 11.10.2022 na americkém okruhu Circuit of the Americas. Živé vysílání můžete sledovat na Twitch kanálu Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
FULL GAS, BRAKE HARD!
Autor: Filip "Alarm " Zdražil
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=CqJABz98Nac{/youtube}
říjen 01, 2022
Nová sezóna 2022/23 je v plném proudu, a proto je na čase rozjet i naší iRacing komunitu. Po minulé testovací sezóně se blíží první oficiální šampionát vozů GT3, který odstartuje 13.10.2022 a bude rozprostřen na celou TTR sezónu. Vypsán je na 12 závodů, které budou odpovídat dvěma reálným sezónám iRacingu. Zde je pár informací, které by vás mohli zajímat a další naleznete na kartě šampionátu, včetně kompletních pravidel.
Těšíme se na vás a uvidíme se na trati!
Formát šampionátu:
Závodní den: čtvrtek
Povinný briefing: 19:15 hod.
Kvalifikace: 19:30 hod.
Závod: 19:45 hod. (60 minut)
Start šampionátu: 13.10. 2022
Konec šampionátu: 06.04. 2023
Dostupné vozy pro šamiponát:
- McLaren MP4-12C GT3
- Mercedes-AMG GT3 2022
- Audi R8 LMS GT3
- BMW M4 GT3
- Lamborghini Huracán GT3 EVO
- Porsche 911 GT3 R
- Ferrari 488 GT3 Evo 2020
Jaké je zápisné a kam ho poslat?
Zápisné není žádné.
Jak se přihlásit?
-Přihlášení provedete na našem Discord kanále, kde si zažádáte o přístup do iRacing sekce, následně stačí zahlasovat v registaci na šampionát a bude vám přidělena role registrovaného jezdce.
- Pro registraci je nutné, aby jezdec, který se chce být do šampionátu vpuštěn, musí na našem Discord kanále vystupovat pod jménem, které umožňuje snadné spárování se jménem, které používá v iRacingu.
Jaká jsou další omezení a důležitá pravidla?
- Zúčastnit se může pouze jezdec, který má Safety Rating class "A" nebo "B". Pokud bude někdo z předchozích zkušenosti znám jako “nebezpečný jezdec”, tak nemusí být vpuštěn do šampionátu.
- Každý jezdec si musí pro první závod vybrat jeden z povolených vozů a s tímto poté odjet celý šampionát.
září 28, 2022
Druhý závod nám zavítal na zcela nově postavený okruh. Nový okruh jménem Mandalika International Circuit se nachází v indonéské džungli na exotickém a vulkanicky aktivním ostrově Lombok, který se nachází hned vedle světoznámého ostrovu Bali. Okruh je stále ve výstavbě a podoba jeho okolí bude rok od roku jiná, jelikož kolem závodní dráhy bude vybudováno zcela nové město a vznikne tak nová turistická destinace.
Kvalifikace probíhala opravdu ve velkém tempu. Kolo od kola si jezdci střídali své pozice a posouvali čas níž a níž. Prototypy MotoGP zde jely svoji premiéru, a tak nebylo vůbec jasné, na jaké hodnotě čas skončí. Jelikož se jedná o rychlý, ale zároveň technický okruh, je třeba být co nejvíce precizní a co nejlépe trefovat apex. Jinak je ztráta opravdu velká a v tom nejhorším případě je kolo za traťové limity zrušeno. Kvalifikaci vyhrál Alarm na tovární Ducati, který měl 1,3sekundový náskok před druhým NoChance SVK na tovární KTM. Na třetím místě se umístil FGE Asa na tovární Hondě. Jak se pozná správný týmový kolega? Hlídá vám záda. Druhá řada byla totiž takřka kopie první řady. Když se týmoví parťáci jezdců z první řady, seřadili za sebou do řady druhé.
Po kvalifikaci se nám jezdci seřadili na startovní rošt a čekali na odmávnutí zelenou vlajkou. Start se nejlépe povedl dvojici rakouské KTM. NoChance SVK společně s jeho kolegou SKY LeventyX se řítili do T1 a oba dva překonali Alarma. První zatáčka se neobešla bez kontaktů a PbM23 měl kontakt s FGE Asou, který tímto soubojem spadl a oba tak ztratili cenný čas. Alarm na Ducati si svůj start okamžitě napravil, když už v T4 byl zpátky na prvním místě. Za ním sváděli souboj po výtečném startu jezdci na KTM, ale jejich souboj byl až za hranou, protože ke vší smůle tito týmoví kolegové mezi sebou kolidovali. SKY LeventyX spadl a NoChance SVK byl delší a propadl se o pár míst dozadu. Mezitím začal Alarm pomalu ujíždět celému startovnímu poli. Za ním se ale sváděly neskutečné souboje, kdy si jezdci opravdu nic nedarovali.
NoChance SVK se po kolizi s týmovým kolegou vydal na stíhací jízdu, ale opět kolidoval a tentokrát s Rudy92 na tovární Suzuki. Tento incident byl označen za závodní, a tak nebyl nikdo penalizován. Jezdec na KTM musel tak opět začít svojí stíhací jízdu. Očividně si NoChance SVK dal drink, který dává křídla, protože zatnul zuby a takřka z chvostu pole se do konce závodu propracoval opět na druhé místo. Jeho slovy je to jeden z nejlepších závodů, který kdy jel. Druhé místo bral po takovém závodě jistě jako jedno malé vítězství. Překvapením byl KlemoaCZ, který si ve svém druhém závodě vůbec, dojel pro svojí první bednu, na třetím místě. Pár sekund za ním dojel jeho týmový parťák FGE Asa.
Úřadující šampion Alarm, si svůj velký náskok do konce závodu pohlídal, celý závod jel bezchybně a stak se tak historicky prvním vítězem v Indonésii, druhý dojel NoChance SVK na KTM a na třetím místě dojel nováček KlemoaCZ na Hondě. Tento závod byl neuvěřitelná horská dráha, kdy se neustále měnilo pořadí a jezdci předvedli opravdu skvělou show. Záznam závodu se skvělým komentářem a virtuálním studiem naleznete níže.
Další Grand Prix se pojede 4. 10. 2022 na argentinském okruhu Termas de Rió Hondo. Živé vysílání můžete sledovat na Twitch kanálu Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
FULL GAS, BRAKE HARD!
Autor: Filip "Alarm " Zdražil
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=L6RNDYISVq8{/youtube}
září 26, 2022
Třetí Velká cena v rámci TTR F1 na xboxu se konala na nově zrekonstruovaném okruhu Albert Park v australském Melbourne. Z okruhu zmizelo pár zpomalovacích “esíček”, v určitých úsecích se trať rozšířila. Podle nás byly úpravy ku prospěchu a tempo závodu se v Albert Parku výrazně zvýšilo. Časy mluví za vše, co se TTR týče, tak rekord okruhu v kvalifikaci držel VRG Niki ze sezóny 2020 s časem 1:20.146, včerejší kvalifikaci v kategorii PRO ovládl TTR Tondys05 s časem 1:17:536.
TTR BOBO04 VÍTĚZÍ V MELBOURNE
TTR Bobo04 předvedl v zemi klokanů výkon hodný opravdového profíka, a dojel si tak pro své první vítězství v sezóně. Celých 29 kol naháněl na první pozici skvěle jedoucího Tondyse, který se Bobovi nevzdálil na více jak 8 desetin. Zajímavá byla pak zastávka v boxech, kde se Bobovi povedlo na malou chviličku dostat na první pozici, ale Tondys si pozici vzal za chvíli zpět. Rozuzlení tohoto devětadvacet kol trvajícího souboje přišlo až na samotném konci závodu. Dvě kola do mávnutí šachovnicovou vlajkou se nad Albert Parkem přehnala lehká dešťová přeháňka, která v posledním kole připravila Tondyse o prvenství. Tondys, díky lehce mokré trati, zachyboval pár zatáček před cílem a Bobo si tak bezpečně vzal vítězství pro sebe a stáj Red Bull.
Příběh těchto dvou rivalů tedy pokračuje ve velkém stylu. Oba však v Melbourne předvedli brilantní výkon a jeli si vlastně tak trochu svůj soukromý závod. Bobo se po závodě neubránil emocím a své letošní první vítězství věnoval svému dědečkovi, který jeho počínání sledoval tam ze shora. Přejeme upřímnou soustrast a věříme, že Bobo tuto sezónu ukázě tam nahoru další skvělé výkony.Boba a Tondyse na stupních vítězů jako třetí doplnil letos skvěle jezdící mladíček ze Slovenska Adrian20123614. Musíme rozhodně vyzdvihnout také výkon Veteho, který dokončil závod jako čtvrtý v těsném závěsu za Adrianem. Vete176644 při tom kvůli penalizaci z Jeddah nemohl nastoupit do kvalifikace na GP Austrálie a startoval tak z posledního místa. Kategorie Pro nabídla opět neskutečnou podívanou a rozhodně se jedná o divácky nejlepší kategorii, kterou vám přinášíme formou streamů na Twitchi Time To Race.
LANGOSCZ34 BERE DRUHÉ VÍTĚZSTVÍ V ŘADĚ
Zajímavý závod se jel také v naší druhé nejrychlejší kategorie F1 Rookies. Zde jako první projel cílem pilot Alpinu LangosCZ34, který tak zaznamenal své druhé vítězství v řadě a to ho hned po závodě katapultovalo do královské kategorie PRO, kde nahradí v Red Bullu Kubikelise. Stane se tak týmovou dvojkou a kolegou TTR Boba04. Tady Red Bull rozhodně zabodoval. Kubikelis jde opačným směrem, tedy nahradí Langoše u Alpinu po zbytek sezóny v kategorie Rookies.
Skvělý výkon v Austrálii podal také ThatGoalie2 na Red Bullu, který si tak vyjel svou druhou bednu v TTR a rozhodně všem ukázal, že se s ním v této kategorii musí počítat. Oba dva předchozí závody totiž Goalie dokončil s nulovým bodovým ziskem. V Melbourne však předvedl výborný a téměř bezchybný výkon. Stejně tak by se dalo mluvit o Pauliem22CZ, který dovezl svou Alfu Romeo na třetím místě. Paulie startoval ze sedmé pozice a neměl před sebou jednoduchou úlohu. Nakonec si vedl velmi zkušeně a po Bahrainu si vyjel druhou bednu v sezóně.
Jakožto smolaře dne bychom mohli vyhlásit rudou stáj z Maranella. Ferrari totiž nedovezlo do cíle ani jeden monopost po té, co spolu piloti Ferrari XTommyUK a CoffeeLizard kolidovali a vyřadili se tak ze závodu. XTommyUK tímto nepovedeným závodem přišel o průběžné vedení v šampionátu a stejně tak o vedení v poháru konstruktérů.
Záznam závodu obou kategorií se skvělým komentářem a virtuálním studiem naleznete níže. Další Velkou cenu Emilia Romagna odvysíláme v neděli 2.10.2022 na našem Twitch kanále Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
Autor: Petr "Lil Dog" Přindiš
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=x5L570-WKEg{/youtube}
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=7r1ThT4IStw{/youtube}
září 23, 2022
Historicky první sraz naší komunity Time To Race proběhl ve dnech 9.9. – 11.9.2022 v Brně, kde na brněnském automotodromu probíhaly Masaryk Racing Days. Do Brna se v pátek postupně sjelo okolo 20 lidí z Česka i Slovenska, kteří se spojili s kluky z CCR, kteří už na místě byli v hojném počtu. Po večerech probíhala volná zábava, ale během dne jsme v sobotu i v neděli vyrazili přímo na okruh…
Masaryk Racing Days
Přátelé, to byla podívaná! Minimálně na české poměry, kdy jsme během tří dnů mohli vidět spoustu zajímavých sérií, jako například Czech Trophy. V tomto závodě z naší strany sklidili největší úspěch vozy Mazda MX-5, které v „Céčku“ prováděli neskutečné manévry, které jim jich jízdní vlastnosti dovolí.
Dalším lákadlem byly multi-class závody, kde se proháněli takové kousky jako Porsche 992 GT3 Cup, Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo GT3, Mercedes AMG GT3, BMW M6 GT3 či Pagani Zonda. Mezi nimi se proháněli různé prototypy včetně Ligier JS P2 (LMP2), Ligier LMP3 a KTM. Byl to neskutečný pohled na startovní pole o pětatřiceti vozech takového formátu.
Jelikož naše komunita vznikla okolo královny motorsportu Formule 1, tak největším lákadlem byly dvě kategorie těchto vozů. Respektive, v nižší kategorii se proháněli vozy Formula Renault, Formula Master a různé druhy vozů Dallara. Celkově by se mohli vozy řadit do kategorie F3. Byl neskutečný zážitek, čemuž krásně dopomáhal i ohlušující řev motorů
Nebylo to však nic proti BOSS GP, zlatý hřeb celých Masaryk Racing Days, ve kterém se představili monoposty F1, starší GP2 (ročníky 05- a jím srovnatelné. Jestli byl u nižší kategorie zvuk motorů hlasitý, tak po vyjetí monopostů Toro Rosso, jeden s motorem Cosworth Tj (V10, r. 2006) a druhý s motorem Ferrari 056 (V8, r. 2008), nebylo slyšet prakticky nic jiného. Doplněno o Dallary GP2 a o zábavu bylo postaráno. Nebylo pochyb o tom, že v závodě si monoposty Toro Rosso pojedou vlastní exhibici, ale za nimi se pořadí míchalo prakticky každé kolo, především do první zatáčky, což ze střechy nad boxovou uličkou byla pastva pro oči.
TTR Kart Series
V sobotu v podvečer pak patřil závodění na motokárách s motory Honda GX 270 na poměrně technicky náročném okruhu v Brně – Modřicích. Jelikož před námi jeli rozjezd CCR, náš závod proběhl v době, kdy se 430 metrů dlouhá dráha ponořila do tmy. Před závodem CCR byla trať hodně mokrá, ale naštěstí během jejich závodu poměrně vyschla.
Do kvalifikace na 15 minut nastoupilo celkem 14 jezdců v čele s domácím WWR Gabberem, který trať dokonale zná a měl největší předpoklady k zisku pole position. Nakonec se tak nestalo a v posledním kvalifikačním kole jej překonal náš notoricky známí AK-47, který se vytasil s neuvěřitelným časem 40.764s. Do druhé řady se pak na startu postavili Lil Dog s Jamallem aka Pavlem. Ze zadních pozic pak startoval CCR Cabadaj, který po kvalifikaci vystřídal odstupujícího Tomidzu, který měl za sebou už jeden náročný závod.
Start závodu na 20 minut proběhl bez incidentů a startovní pole se postupně natáhlo a srovnalo podle rychlosti. Neskutečný start měl CCR Cabadaj, který se z posledního čtrnáctého místa během pár zatáček dotáhl na top 5, kde se zapojil do boje o vítězství. Byl to tuhý boj, ze kterého nakonec vyšel nejlépe WWR Gabber a potvrdil tak roli favorita. Na druhém místě nakonec skončil CCR Cabadaj, který musí s motokárou snad i spát, jelikož jeho řidičské dovednosti jsou neskutečné. Třetí místo nakonec obsadil z pole position startující AK-47, který doplatil na roztočení při jednom ze soubojů.
Pořadí | Jezdec | Nejrychlejší kolo | Gap |
1. | WWR Gabber | 40.325 | 20:00 min |
2. | CCR Cabadaj | 39.943 | +0.769 |
3. | JirkaVideo (AK-47) | 40.405 | +9.317 |
4. | Jamall | 40.819 | +27.299 |
5. | Lil Dog | 40.348 | +28.474 |
6. | Hermoš | 41.176 | +37.960 |
7. | PbM23 | 41.317 | +1 kolo |
8. | TTR Matheo SVK | 41.560 | +1 kolo |
9. | Meny | 41.810 | +1 kolo |
10. | PozdravujVlobby | 41.432 | +2 kola |
11. | KlemoaCZ | 41.467 | +3 kola |
12. | Rotty | 42.830 | +3 kola |
13. | thatgoalie2 | 43.165 | +3 kola |
14. | TTR Jaguar | 43.933 | +7 kol |
Závěrem...
Všem, kteří přijeli na první sraz, mnohokrát děkujeme! Bylo hezké vidět všechny osobně a k některým hlasům si konečně přiřadit i vaše obličeje. Stejně tak děkujeme našemu komentátorovi CCR Cabadajovi, že nám pomohl částečně sraz zorganizovat. Doufáme, že jste si to všichni užili stejně jako my a příští rok se sejdeme ve větším počtu! Těšíme se na vás.
Autor: Tomáš "Meny" Slíva
září 16, 2022
Léto uběhlo jako voda a jeho koncem nám nová sezóna šampionátu Time To Race. V úterý 13. 9. 2022 byla odstartována již třetí sezóna šampionátu MotoGP. Tentokrát se ale bude vůbec poprvé šampionát jednostopých prototypů na našem kanále oficiálně vysílat. První závod nám tradičně zavítal do jediného nočního závodu v šampionátu, a to do katarské pouště na okruh Lusail International Circuit, nedaleko stejnojmenného velkoměsta Lusail, kde se bude mimo jiné tento rok pořádat Mistrovství světa ve Fotbale.
První závod vyhrál úřadující šampion Alarm
Jezdci nejprve nastoupili do dvaceti minutové kvalifikace, která byla od minulého ročníku zkrácena o deset minut, a to z důvodu atraktivity a většího tempa celé kvalifikace. Kvalifikační sprint vyhrál Alarm, který i tento rok sedlá tovární Ducati. Alarm navíc překonal sám sebe, když zajel nový POLE record. Na druhém místě v kvalifikaci se umístil letošní nováček FGE Asa, který sedlá tovární motocykl Repsol Hondy. Asa ukázal svoji bojovnost, konzistentnost a rychlost již během předsezónních testů a jasně tak vzkázal své konkurenci, že ji pořádně zatopí pod kotlem. Na třetím místě dojel v kvalifikaci na tovární Ducati PbM23, který v posledním měřeném kole překonal a odsunul do druhé řady jediného slovenského zástupce v letošní sezóně, a to NoChance Powa na tovární KTM.
Poté se nám jezdci již seřadili na startovní rošt, kde proběhly poslední úpravy setupu a zvolení správné kombinace pneumatik a brzd. Po odmávnutí zelenou vlajkou nastala nervozita, soustředěnost, tep na 180 a netrpělivé čekání na zhasnutí červených světel. Světla zhasla a jezdci se již blížili do T1, kde to prvně sklápěli jezdci na Ducati. Svůj start pokazil a spadl WWR Gabber na tovární Yamaze. Ke vší smůle zadělal na pořádné drama, jelikož s sebou vzal i na zem úřadujícího šampiona Alarma. Oba dva se tak posunuli na chvost pole a začala stíhací jízda. Vpředu pole mezitím bojovali o první místo tři jezdci PbM23, FGE Asa a NoChance SVK. Ze souboje o první místo vypadl NoChance SVK, kvůli kontaktu s PbM23. Naopak Alarm se po pádu z T1 okamžitě polil živou vodou, protože i přes nezaviněný pád se dokázal ihned oklepat a takříkajíc na něj „zapomenout“.
Během pár kol byl totiž zpátky v boji o vítězství. Prokousáváním polem mu zkomplikoval prvně Rudy92 na tovární Suzuki, který se bránil skvělou a bezchybnou jízdou několik kol. Alarm musel najít recept na tuto skvělou defenzivní jízdu, a tak zvolil moment překvapení do jedné z nejtěžších zatáček na okruhu a to „vracáku“. Souboj proběhl čistě, ale Rudy již ihned poté jezdci na Ducati přestal stíhat. V boji o vítězství se sváděla bitva mezi PbM23 a FGE Asa. Toho začal využívat Alarm, který je pomalu a jistě začal stahovat. Alarm si postupně oba dva soupeře četl a prvně předjel na brzdy do T1 jezdce na Hondě, a to samé kolo předjel svého týmového parťáka, který začal mít problém s nastavením elektroniky a byl pár kol na stopě delší. Nicméně celé startovní pole předvádělo v průběhu celého závodu skvělé a tvrdé souboje.
První závod vyhrál Alarm na Ducati, druhý dojel jeho týmový parťák PbM23 a na třetím místě dojel nováček FGE Asa na Repsol Hondě.
Záznam závodu se skvělým komentářem a virtuálním studiem naleznete níže. Další Grand Prix se pojede 20. 9. 2022 na novém indonéském okruhu Mandalika. Živé vysílání můžete sledovat na Twitch kanálu Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
FULL GAS, BRAKE HARD!
Autor: Filip "Alarm " Zdražil
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=jX3J4Wda-1g{/youtube}
září 15, 2022
TTR Hockey League je opět zde!
Vydání NHL23 se blíží. A s ním přichází na řadu další ročník TTR HOCKEY LEAGUE. V pořadí již 4.rocnik a přihlásit se může kdokoliv.
Stačí splnit pár věcí:
- tým na 6v6
-next gen konzoli (Xbox/PS)
-připojit se na náš Discord
Pokud vše splňujete, tak neváhejte a připojtese do nové sezóny. Těšíme se na Vás.
NHL admin tým
září 13, 2022
Saúdská Arábie byla další destinací šampionátu TTR F1 22. Po povedeném startu sezóny v Bahrainu jsme opět viděli krásné závody plné ostrých a čistých soubojů. Jezdci v letošní sezóně odvádějí výbornou práci a Velké ceny mají vysokou kvalitu v obou hlavních kategoriích, tedy v PRO a ROOKIES.
V královské kategorii PRO jsme mohli vidět spoustu zajímavých soubojů a ikdyž se po většinu závodu zdálo, že o vítězství bude bojovat Tondys, Bobo nebo Áša, tak nakonec jim jak se říká vypálil rybník mladičký talent Adrian. Borec, který má pouhých 10 let ukázal jaký cit pro řízení monopostu má a i v takové konkurenci jakou “próčka” mají dokázal dosáhnout na své první vítězství v sezóně. Adrian sice neprojel skrz mávnutí šachovnicové vlajky jako první, ale díky 3s penalizacím Áši a Boba, dostal tak svůj Mercedes na příčku nejvyšší. Penalizace těchto jezdců dopomohly také pilotům NOWSTAGE a Simonovi se v tomto pořadí dostat na stupně vítězů. Tito dva borci “kroutí” v TTR svou první sezónu, a zaznamenali tak premiérovou bednu na své kariérní portfolio v F1 pod komunitou Time To Race. Hektický závěr závodu na okruhu Jeddah zažil Tondys, který mířil za vítězstvím, ale po restartu závodu v závěru Velké ceny kolidoval s jezdcem Ferrari Mr. Kubajzem a nakonec se musel smířit se sedmým místem. Díky tomuto umístění přisěl o celkové vedení v šampionátu, kde ho nahradil Adrian. Hořkou pilulkou byl závod v Jeddah pro stáj McLaren, který nedokázal do cíle dostat ani jeden svůj monopost s piloty Dzanym a Vetem. Stejně tak mistr z roku 2019 NRRomeo nedokončil tuto náročnou Velkou cenu.
Jako předehra a pozvánka na královskou kategorii PRO slouží každou závodní neděli kategorie ROOKIES. Zde si nejcennější skalp z Jeddah odvezl jezdec Alpinu Langoš, který si tak připsal své historicky první vítězství v TTR. Langoš s časem 1.29.198 ovládl kvalifikaci a stylem start – cíl zvítězil v závodě. Na stupně vítězů se na druhým místě postavil pilot Ferrari XTommyUK, a získal tak první bednu v sezóně. Stejně tak Bomberson s vozem Williams vystoupal poprvé na stupně vítězů v letošní sezóně a to na třetím místě. Jezdci kteří nedokončili Velkou cenu v Jeddah jsou LTNFF Mlhoshak, PostalAles a TTR Rocket. Za zmínku stojí určitě matador Predator, kterému se povedlo z P13 na roštu dostat na P8, a připsal si tak první body v sezóně.
Záznam závodu obou kategorií se skvělým komentářem a virtuálním studiem naleznete níže. Další Velkou cenu odvysíláme v neděli 25.9.2022 z okruhu Albert Park v Austrálii na našem Twitch kanále Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
Autor: Petr "Lil Dog" Přindiš
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=1LB4hdpZh5I{/youtube}
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=i--U4oCiHH8{/youtube}
září 07, 2022
Na okruhu Lusail v Qataru proběhlo v Úterý 6.9.2022 testování před nadcházející a oficiálně první streamovanou sezonou TTR MotoGP 22 na Twitch kanále Time To Race.
Dohromady se na pouštním okruhu sešlo 10 jezdců a odjeli 30.min kvalifikaci a poté závod na 13 kol. CoppiousAlarm na tovární Ducati byl tím jezdcem, který ovládl obě dvě disciplíny, a potvrdil tak roli suverénního favorita v blížící se sezóně. Testovací závod na druhém místě dokončil WWR Gabber na Monster Yamaze a jako třetí se na pomyslné stupně vítězů postavil druhý jezdec “rudé italky” PbM23.
Testy rozhodně ukázaly, že sezóna bude hodně zajímavá a souboje na dvou kolech budou mít ostré lokty, jak už to přece jen v silničních závodech motocyklů bývá. Start šampionátu MotoGP je naplánován na Úterý 13.9.2022 ve 20:00. Přímý přenos VC Qataru můžeš sledovat tradičně na Twitch kanále Time To Race.
Záznam z předsezónních testů s komentářem od Lil Doga a Lobbyho najdete pod článkem. Děkujeme všem podporovatelům a fanouškům TTR.
Autor: Petr "Lil Dog" Přindiš
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=5c5Usov8yOM{/youtube}
září 05, 2022
Období volna a prázdnin u TTR skončilo a my jsme tak tuto neděli 4.9.2022 odstartovali sedmou sezónu šampionátu F1. V 18:00 hodin odstartovala Velká cena Bahrainu kategorie F1 Rookies, kterou živě sledovala stovka diváků. Okruh, který se nachází v perském zálivu v poušti Sakhir nabídl skvělý první závod sezony a to rovnou u obou kategorií PRO a ROOKIES.
TTR Tondys ovládl pouštní VC Bahrainu v kategorii PRO
Královskou třídu PRO ovládl TTR Tondys s vozem Aston Martin, čímž získal cenný skalp nad jeho hlavním soupeřem a bývalým stájovým kolegou TTR Bobem, který svůj monopost Red Bull dovezl na skvělém druhém místě. Podle organizátorů by měla být právě tato dvojice ostře sledovaná všemi fanoušky, jelikož Tondys a Bobo v loňské sezóně společně válčili v zelených barvách Aston Martinu, kdy získali vysněný pohár konstruktérů.
Letos je však situace poměrně jiná. Bobo v období mezi sezónami vytušil, že by nebylo dobré, aby stájoví kolegové bojovali o zisk titulu. Proto ukončil své působení v britské stáji a přestoupil k Red Bullu. Oba dva piloti tedy hned z kraje sezóny všem ukázali, že to s titulem myslí opravdu vážně.
Skvělý výsledek zajel také druhý pilot Astonu ROM Ludlo, kterému evidentně spolupráce s Tondysem svědčí, jelikož svým třetím místem uzavřel stupně vítězů. Celkově nám všem kategorie PRO nabídla neskutečnou podívanou a lepší start do nové sezony jsme si nemohli přát.
Nováček Majer1990 vítězem ROOKIES
Majer1990 je nováčkem ve startovním poli TTR a oči všech fanoušků kategorie ROOKIES by měli směřovat právě na něj. Ve svém prvním závodě dokázal zvítězit celkem dominantně a v Bahrainu se blýsknul bezchybným výkonem. Pilot týmu HAAS má podle organizátorů u TTR slibnou budoucnost. Byl výkon Majera pouhým štěstím nováčka nebo se u TTR rodí nová hvězda? Odpověď na tuto otázku najdeme v nadcházejících závodech.
Jako druhý protnul cílovou čáru sakhirského okruhu Paulie22 s vozem Alfa Romeo. Paulie si tak vyjel doposud nejlepší umístění v závodě (pozn. red. Minulá sezóna 3. místo v Portugalsku a Jeddah) v rámci TTR.
Třetím jezdcem na bedně se stal jezdec Williamsu a člen klanu eLitvinoff LTNFF Mlhosak, který se posunul z kategorie BEGINNERS, kde v loňské sezóně dokončil na skvělé druhé pozici celkově. Zajímavostí u tohoto pilota je fakt, že mezi kategoriemi přestoupil v rámci jedné stáje, takže spolupráce Williamsu a Mlhosaka rozhodně funguje.
Záznam závodu obou kategorií se skvělým komentářem a virtuálním studiem můžeš naleznete níže. Další Velkou cenu odvysíláme v neděli 11.9.2022 z okruhu Jeddah v Saudské Arábii na našem Twitch kanále Time To Race. Všem fanouškům a partnerům děkujeme za podporu.
Autor: Petr "Lil Dog" Přindiš
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=aSVGI8UGZpc{/youtube}
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=PVDdYKTALSI{/youtube}
srpen 01, 2022
Osm jezdců se na konci června v závodních speciálech ŠKODA FABIA R5 postavilo na start finále druhého pokračování šampionátu ŠKODA eRally CUP 2022, které se odehrávalo na trati ve Walesu. Závod to byl napínavý až dokonce a o vítězi rozhodovala až poslední RZ, kde to "doručil" náš úřadující šampión F1 Domink "LeventyX" Tofel, který celé finále vyhrál o jednu jedinou sekundu! Nedalo nám to a Dominika jsme se zeptali na pár otázek.
Ahoj Levente, prosím, krátce se nám představ.
Zdravím. Jsem Dominik Tofel, ale většina lidí mě zná pod nickem LeventyX. Dlouhodobě jezdím závody na simulátorech, ale až v poslední době jsem se do toho pustil v plné síle.
Řekni nám, jak jsi se k dostal do ŠKODA eRally a proč zrovna rally?
K rally jsem se dostal úplně náhodně. Skončila mi sezóna v ostatních sériích, kterých jsem se zúčastnil a chtěl jsem zabít čas předtím, než si našetřím na počítač. Tak jsem si našel ŠKODA eRally a přihlásil jsem se.
Jak vypadala tvá cesta do velkého finále ve Walesu?
Původně jsem zkoušel kvalifikaci do prvního podniku ŠKODA eRally Cupu. To ale úplně nevyšlo, skončil jsem až 20, jelikož jsem jezdil pouze šest hodin před kvalifikací po čtyřech letech mimo rally. Před kvalifikací na druhý podnik jsem celou trať odjel dohromady tak desetkrát. Pak jsem zajel kvalifikaci, která vyšla luxusně a skončil jsem čtvrtý, což znamenalo, že postupuji do živého finále. Po kvaldě jsem si celou trať zopakoval zhruba třikrát a sem tam jsem si dal čisté časovky, abych věděl jak jsem na tom ve srovnání se světem. Drtivá většina dopadla tak, že jsem byl v top 50 na světě, takže se dostávám do mé formy, kterou jsem měl kdysi dávno ještě v prvním dílu Dirt Rally.
Jak probíhalo offline finále a čekal jsi, že by jsi mohl finále vyhrát?
Na offline finále jsem se těšil, ale trochu mi to zkazil to, že jsem si doma zapomněl svůj setup. Ten jsem musel dávat dohromady v rychlosti na místě, takže to nebylo úplně ono. Do finále jsem šel s cílem a očekáváním na umístění v top 5. Po první a druhé RZ, které jsem dokázal vyhrát, jsem si začal říkat, že nemá zase tak špatné tempo a motivovalo mě to dát do toho vše. Za mě se mi nejvíc povedla právě druhá RZ a pak poslední, kterou jsem jel opravdu na doraz a bylo to buď, a nebo.
Jaké byly tvé dojmy z eventu?
Pro mě osobě byl krásný zážitek už jen to, že jsem se dostal na offline event. Každopádně studio bylo úžasné, spolu se simulátory, komentátoři s Tomášem Engem. Je to něco co člověk nezapomene a to, že jsem dokázal vyhrát je jen třešnička na dortu.
Byla za výhru nějaká odměna?
Hehe, kéž by. Občas mi přijde, a to mi říká více lidí, že jsem neobjevený talent. Do čeho sednu, tam jsem rychlý. Nejde mi ani tak o odměnu jako takovou, spíš chci, ať si konečně někdo všimne toho, že tu je člověk, který je rychlý prakticky ve všem, a také se rychle přizpůsobí všemu, co má čtyři kola.
Budeš dál pokračovat v ŠKODA eRally? Dá se dostat ještě výš nebo jsi už dosáhl stropu?
Určitě v tom budu pokračovat. Vidím, že jsem rychlý. Jinak, bych nevyhrál rally Wales. Za cca tři měsíce bude Rally Řecko, které mi vyhovuje ještě více, než podnik který jsem vyhrál. Strop to určitě není, ba naopak. I přesto, že člověk je v nejvyšší lize, tak se vždy najde další a ještě větší výzva.
Čeká nás nová sezóna v TTR, kde se na Tebe můžeme těšit?
Uvidíme. Nejprve musím nejdříve našetřit na nový počítač, a pak se teprve budu rozhodovat. Buď to bude iRacing, nebo rFactor. Tím, že se dokážu přizpůsobit, tak je mi nějak jedno, co budu jezdit. Jestli to budou formule, nebo GTčka, nebo vytrvalostní závody. Ale vím to, že chci jezdit to, co mě bude bavit.
Díky za rozhovor a hodně štěstí do dalších sezón.
Autor: Nikola "Peacoock" Puchingerová
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=I7hY65ZAnAQ{/youtube}
červen 14, 2022
Lukáš Krystek v minulosti prokázal um vypořádat se s levotočivými okruhy. Nyní dokázal, že ani jízda ve tmě pro něj není problém a vyhrál poslední závod seriálu TTR Barrsa GT3>E na okruhu Road America, konající se ve tmě. Mnohem důležitější souboj však panoval za zády lídra – na titul měli stále šanci Peter Hruška, Vojtěch Kočí a Tomáš Valčík.
Krystek vedl závod od startu až do cíle, což není pod rouškou tmy na Road America vůbec jednoduché. Spoléhat se musel na světla svého Porsche a zkušenosti, zatímco soupeři za ním těžili z mnohem větší viditelnosti a mohli využít stopu vozů před sebou. Tomáš Valčík, který měl stále teoretickou šanci na zisk titulu se držel na druhé pozici a svou strategii popsal následovně: „Závod se vyvíjel tak, jak jsem očekával. S Lukášem jsme se během prvního kola utrhli zbytku pole a já začal praktikovat taktiku neútočit, šetřit benzín, pneu a držet pozici až do zastávky v boxech, kde bych byl rychlejší. To se i potvrdilo, jenže těsně před zajetím k mechanikům jsme se dostali do provozu, dostal jsem špunt od GT3 a lídr mi cuknul.“. Ani ve druhé polovině se Valčíkovi Krysteka nepodařilo dohnat, jelikož 20 minut před koncem chyboval, zničil si pneumatiky a ztratil 8 sekund. Krystek si tak s dostatečnou rezervou dojel pro vítězství a jako jediný dokázal vyhrát dva závody v sezóně.
Valčíkovi druhé místo v závodě na titul nestačilo, jelikož Peter Hruška dojel do cíle hned za ním: „Do závodu jsem šel s myšlenkou pohlídat si Vojtěcha Kočího, jelikož mi byl bodově nejblíž. Na začátku mi trochu poodskočil na rozdíl tří aut, postupně jsem ale ztrátu smazal a po zastávkách v boxech jej i předjel. Valldovo chyba na konci ještě dala šanci na P2, ale když se znovu vzpamatoval, radši jsem ho pustil zpět.“, popsal Hruška, šampion třídy GTE šampionátu TTR Barrsa GT3>E. Vojtěch Kočí dojel pátý a v bodovém hodnocení mu náleží místo více-šampiona.
Překvapení sezóny a vítěz všech dosavadních závodů GT3, Adam Pilo, tentokrát na závod nedorazil. Šanci uzmout korunu měl tedy Ondřej Brendl. Tomu prakticky stačilo dojet v první pětce, což mělo být vzhledem k předchozím výsledkům jako procházka růžovým sadem. A také byla. Brendl jel na jistotu a držel si druhé místo za Petrem Hermochem, dokud lídr ze závodu nevypadl: „Ostatním GT3 jsem ujížděl tempem téměř 2 sekundy na kolo. Před tankováním jsem měl náskok 20 sekund a stačilo mi jen dovézt auto do cíle. Asi 20 minut před cílem jsem ale musel kvůli akutním osobním důvodům odstoupit.“, popsal Hermoch. Brendlovi tak vítězství v závodě na Road America spadlo do klína a mistrovský titul oslavil náležitým způsobem. Runner-up pozici v konečném bodování TTR Barssa GT3>E obsadil Pilo a třetí místo bral Martin Torola.
Šampionát TTR na platformě iRacing nyní míří do letní pauzy. To ale neznamená, že se nebude závodit. TTR bude v průběhu léta vypisovat volné závody na základním i placeném contentu, aby široká základna jezdců neztratila cvik. To, že označení široká není nijak přehnané, svědčí statistika – v obou kategoriích v průběhu pěti závodů bodovalo celkem 69 jezdců. Průměr počtu startujících na závod byl v GTE 21 a v GT3 22.6, což v průměru dává přes 40 startujících. Čísla, kterými se nemůže chlubit žádná jiná iRacing komunita v ČR a SR. Za popularitou stojí také živé komentované přenosy na Twitch, jejichž záznamy můžete shlédnout zpětně na kanálu TTR. Pokud nejste součástí komunity TTR a chtěli by jste se připojit, stačí zajít na její Discord kanál, nebo zde na webových stránkách, kde se dozvíte veškeré informace.
Autor: Jakub "Planty" Krafek
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=w-KEWXpPq2M{/youtube}
červen 10, 2022
Je to až neskutečné, jak ten čas letí, ale další oficiální sezóna je za námi. Během ní se toho událo opravdu hodně, některé události byly pozitivní, některé negativní, ale to k tomu patří. Pojďme si udělat takový přehled toho, co se v sezóně stalo.
Stálice jménem F1...
Nemůžeme začít ničím jiným, než naší stálicí jako je Šampionát F1 (Xbox). Ten v této sezóně prošel lehkou změnou. K již zavedený kategoriím F1 Pro a F1 Rookies se přidala kategorie F1 Beginners. Tato nová kategorie byla určena pro nováčky, kteří mají rádi F1, chtěli jezdit kompetitivně, ale ještě tak nikdy neučinili. Podle závěru sezóny si můžeme říct, že se to povedlo a kategorie Beginners byla spolu s Rookies ta nejpočetnější. Bohužel trochu utrpěla kategorie Pro, ale tam se není čemu divit, jelikož tato kategorie pozbývá všech jízdních asistentů a jen málo lidí si s tím poradí. Za zmínku stojí i to, že během celé sezóny přicházeli nový zájemci, kteří se chtěli postavit společně na start a závodit. Proto byla ke konci vytvořená sekce pro nové zájemce, aby mohli změřit síly mezi sebou, než začne nová sezóna.
Sledovanost všech sérií byla velice dobrá a i to přispělo k oslovení nových zájemců. Ale nesmíme zapomenout hlavně naše adminy všech kategorií včele s Tondysem (Pro, Beginners) Rocketem (Rookies) a ClasicArabem (Beginners), kteří odváděli a odvádějí pořádný kus práce. Bez jejich dlouhodobé práce, by F1 šampionát nebyl to, čím je dnes. Každopádně vždy je co zlepšovat a v době mezi sezónami se přesně na to budeme soustředit napříč všemi kategoriemi, aby byl zážitek zase o poznání lepší.
Výsledky:
F1 2021 Pro: SKY LeventyX
F1 2021 Rookies:LTNFF Johnny
F1 2021 Beginners: ClassicArab7
Tradice je tradice...
Šampionáty GT3 u nás mají dlouhou tradici, která k nám přišla v průběhu našeho působení a již neodešla. I v této sezóně se pořádal tradiční šampionát vozů GT3, a stejně jako minulý rok se pořádal ve hře AC Competizione (Xbox). Minulý ročník byl z části vysílán prostřednictvím našeho TTR Studia, ale kvalita nebyla úplně dobrá. Na vině byl především nekvalitní spectator mód, který vysílání komplikoval. V této sezóně jsme nad vysíláním šampionátu opět přemýšleli, ale bohužel spectator mód se nijak nezlepšil, proto jsme od toho upustili.
To však na atraktivitě neubralo. Účast v šampionátu byla opět vysoká a plná známých jmen z řad Xbox hráčů naší komunity, kteří si to mezi sebou rozdali na jedenácti okruzích a o zábavu bylo postaráno. Samozřejmě k tomu přispěl již zaběhlí pořadatel a admin Zoty, který měl vše pevně v rukou.
Výsledky:
GT3 2021: SKY LeventyX
Teprve se rozjíždíme...
V pořadí již druhý ročník MotoGP (Xbox), opět dokázal přilákal pár nových příznivců jednostopých vozidel do naší komunity. Nemůžeme se divit, jelikož admini jako Gabber, PbM23 a Alarm dělali zázraky a připravili zábavný koncept, který lidi jednoduše dokázal oslovit. Jejich nadšení a kus odvedené práce nás naprosto dostalo. Proto se chceme do nové sezóny zaměřit na zvýšení povědomí o tomto šampionátu a pokud nám to kapacita dovolí, zařadit ho do vysílání na našem twitch kanále. Ohlédnutí za celou sezónou naleznete ve třech článcích, které stojí za to přečíst.
Výsledky:
MototGP 2021: CopiousAlarm30
Ohlédnutí za sezónou:
MotoGP 21: Shrnutí sezóny #1
MotoGP 21: Shrnutí sezóny #2
MotoGP 21: Ohlasy jezdců
Hokej v závodní komunitě? Žádný problém!
Hokej má v naší komunitě specifické místo. Už jen kvůli tomu, že jeden ze zakladatelů je profesionální hokejista. Proto nebylo těžké si představit hokejovou ligu pod křídly naší komunity, a když s nápadem na vytvoření ligy přišli její pořadatelé FoccuS82, KrizaX96 a Jaguar, nebylo o čem přemýšlet. Už první ročník měl úspěch, ale teprve v této sezóně se to celé rozjelo a celá liga začala šlapat na plyn.
Druhý ročník představil upravený koncept, kdy místo 5v5 se začalo hrát i s brankářem, tedy 6v6, což dodalo zápasům nový rozměr. Ročník dokázal přilákat nové týmy i hráče, kteří si mezi sebou nové týmy poskládali. Všichni zúčastněným se liga zamlouvala a začala být v tom našem malém česko – slovenském rybníku poměrně známá. Během této sezóny se povedlo odehrát i třetí ročník ligy, který se začal vysílat na našem twitch kanále a v určitých chvílích byl o přenosy enormní zájem. Admini již začínají přemýšlet, jak další sezónu posunout zase o level výš.
Výsledky:
NHL 22: Kostiřez
NHL 22 6v6: Kostiřez
Rozšiřujeme se na PC...
Největší událostí této sezóny bylo určitě spuštění sekce pro platformu iRacing (PC). Do této sezóny byla naše komunita zaměřená čistě na Xbox, ale s příchodem Luboše „SteveStig“ Bláhy a Davida „GreenRock“ Pfeifera se vše změnilo. Ostřílený závodník, který se ve světě simracingu pohybuje už hodně dlouho se přidal do našich řad a projevil zájem spuštění a vedení sekce pro iRacing. Řekli jsme si, proč to nezkusit, mohlo by to komunitu posunout zase někam dál. A tak jsme spustili první tzv. Free pojezdy. Samostatné závody založené na využití volně přítupného kontentu v iRacingu. Už první pojezdy nám naznačovali, že by tu zájem ze strany lidí byl, ale to, co přišlo, jsme ale ani zdaleka nečekali!
Během několika týdnů se sekce iRacingu v čele s pojezdy přivedla do komunity okolo stovky nových lidí, kteří měli zájem jezdit a to prakticky pořád. Jejich chuť byla enormní, což nás naprosto zaskočilo. Nebyl zbytí, frekvence pojezdů se stupňovala a pomalu lidi připravovala na příchod závodů s placeným kontentem. Čekali jsme, že by mohl zájem lehce opadnout, ale opak byl pravdou. Nový lidé do sekce proudili ve velkém a sekce se rozrostla na 200 lidí.
Pak už nebylo o čem přemýšlet. Přišla na řadu první zkušební série vozů GT3, která přilákala i jezdce z české a slovenské profesionální scény. Série o pěti závodech, kde se na start postavilo vždy skoro padesát jezdců! V kombinaci s tím, co platforma iRacing nabízí, to byly závody naprosto neskutečné. Po skončení první série se SteveStig a GreenRock rozhodli opět experimentovat. Připravili si další sérii, ale tentokrát se na na trati proháněly jak vozy GT3, tak GTE. Což dodalo na atraktivitě.
Drtivou většinu pojezdů a všechny závody obou sérií, se vysílaly na našem twitch kanále a celý projekt okolo iRacingu přilákal velké množství diváků i jezdců. Proto můžeme mluvit o nebývalém úspěchu pro komunitu, který budeme chtít dále rozvíjet v nové sezóně.
Výsledky:
GODLIKE GT3: Lukáš Přáda
Barrsa GTE & GT3: Peter Hruška / Ondřej Brendl
Co dalšího nas mohlo potkat?
Během sezóny se událo i spousta věci, kterých si lidé v komunitě třeba ani nevšimnou nebo o nich ví jen málo. Za zmínku stojí určitě rozšíření našich partnerů o GODLIKE.gg, kteří sponzorovali jedenu ze sérií na platformě iRacing. Pro komunitu je to určitě úspěch, jelikož vědomí toho, že takový partner se u nás objeví, značí, že komunita roste správným směrem. To samé můžeme říct o našem dalším dlouhodobém partnerovi Barrsa.cz, který také sponzoroval jednu ze sérií na platformě iRacing. Ale hlavně nám již delší dobu dodává naše komunitní oděvy, ke kterým v dohledné době přibude i kolekce naší NHL ligy. Každopádně všichni naši partneři se nám pomáhají jak mohou a my jim za to musíme poděkovat. V záloze máme další novinky, ale ty si ještě chvíli necháme pod pokličkou na další sezónu. (Více o našich partnerech si můžete přečíst ZDE)
Další událostí, i když ne zrovna dobrou, je odchod našeho historicky prvního komentátora a zároveň i pořadatele GT3 šampionátů na Xboxu – Zotyho. Ten na konci sezóny vyjádřil nutnost odejít do „důchodu“ z rodinných důvodů, což mu nemůžeme mít vůbec za zlé. „Přejeme ti do života jen to nejlepší a děkujeme ti kamaráde, za to, co jsi pro nás udělal. Dveře tu budeš mít vždy otevřené.“ Na druhou stranu musíme zmínit, že se k nám na post komentátora připojil Jirka Rotter, přezdívaný jednoduše „AKčko“. Jeho nasazení při komentování je ďábelské a někdy se nestačíme divit.
Bodově pak můžeme zmínit nový design studia na našem twich kanále, za který vděčíme našemu mágovi CCR Cabadajovi, který odvedl skvělou práci a stále ho průběžně vylepšuje a nový vzhled našeho web.
Závěrem...
Retrospektivně si tedy musíme připustit, že tato sezóna byla pro celou naší komunitu od samého začátku neskutečná a opět nás dokázala posunout o kus dál. Ať už je řeč o novém webu, o vylepšeném technickém pojetí vysílání a s tím související raketový start našeho Twitch kanálu, který v současné době čítá okolo 1.800 sledujících, tak o celkovém zakotvení našeho projektu v širším povědomí veřejnosti. Lví podíl na tom má samozřejmě nově vzniklá sekce iRacingu.
Ale hlavně o komunitě samotné, která se dokázala za sezónu prakticky zdvojnásobit! Tedy za to, že se posouváme pořád dopředu, vděčíme hlavně vám lidem. Lidem, kteří mají chuť se společně bavit a prožívat někdy až nezapomenutelné chvíle na trati, na kluzišti nebo třeba jen na Discordu.
Já i celý náš tým jsme za to neskonale vděční, protože přesně proto celý tento projekt před šesti lety vznikl. To, že tu jste pořád s námi a přicházejí další, je pro nás ta nejlepší odměna, kterou můžeme dostat, jelikož asi děláme něco dobře. Přesně proto se ženeme pořád dopředu ve snaze zlepšovat to, co pro vás ty nezapomenutelné chvíle přináší.
Sezóna to byla určitě dlouhá, jelikož nabídla zase o něco víc zábavy pro naší komunitu, ale i práce pro samotný TTR tým. Proto jistě pochopíte, že i náš tým si potřebuje udělat nějakou tu dovolenou a zregenerovat svou mysl i tělo, než se pustíme do přípravy na novou sezónu. Nemusíte se ale bát… I když oficiální sezóna skončila, tak tu pro vás pořád budou eventy, které nebudete chtít minout.
Ještě jednou Vám všem děkujeme a těšíme se na vás v nové sezóně 2022/23. We Are TTR!
Za vedení TTR
Tomáš „Meny“ Slíva
Petr „Lil Dog“ Přindiš
červen 07, 2022
Nikdo není dokonalý. Tedy kromě Tomáše Hory a jeho výkonu v pokračování šampionátu TTR Barrsa GT3>E na italském okruhu Imola. Do předposledního podniku TTR Barrsa GT3>E na italské Imole vstoupil jako nový hráč a pro všechny adepty a dosavadní vítěze hrál jednoduše moc vysoko. Zmíněná životní pravda se dá naopak aplikovat na výsledek pilotů vozů Porsche 991 RSR, kteří v cíli obsadili prvních osm pozic.
Slovní spojení „nikdo není dokonalý“ použila v marketingu na plakát šikovně značka Porsche v roce 1983, když se do první desítky v Le Mans vedle stuttgartských raket dostal pouze jediný vůz jiné značky, a to až na osmém místě. Podobná situace panovala na Imole, ale podobný marketingový tah by se tentokrát nemusel vyplatit. Okruh nese jména Enza a Alfreda Ferrariových, historicky největšího soupěře značky Porsche v závodech sportovních vozů. Jako by někdo našeptával: „Hoďte to na plakát a čekejte návštěvu Tifosi“...
Hora zajel pole position o více než půl sekundy před pronásledovatelem Vojtěchem Kočím. Tím naznačil trend závodu závod a tak tomu i bylo: „Start závodu jsem si díky lehkému zaváhání soupeřů pohlídal. Vybudoval jsem si náskok dvou vteřin a na záda mi dýchal Tom Valčík. Díky trafficu jsem postupně náskok navyšoval.“, popsal pozdější vítěz. Z předních pozic postupně zmizeli Kočí a Petr Šlehofer, přes které se už v prvním kole dostal Valčík. Situaci popsal Vallda následovně: „Trefil jsem start a před T1 podržel Kočího a Šlehofera na vnějšku, abych mohl do T2 zaútočit. Povedlo se a v T5 jsem se dostal i před Kočího na druhou pozici. Prvních dvacet minut jsem naháněl lídra s rozestupem tří sekund, než jsme narazili na provoz. V ten moment jsem začal ztrácet a později zvolil udržovací jízdu.“. Zatímco Hora už do pořadí šampionátu výrazně zasáhnout nemůže, Valčík se druhým místem dostal zpět do hry. Pódium třídy GTE zkompletoval Standa Sehnall. Peter Hruška dojel čtvrtý a lehce navýšil bodové vedení na Kočího, který dojel o pozici níže.
Doposud neporažený vládce kategorie GT3, Adam Pilo, tentokrát našel vyzyvatele. Pokud předchozí závody šampionátu odkroužil v naprosté pohodě, tentokrát se tuze zapotil. Na dosavadního lídra třídy tvrdě nastoupil Petr Hermoch a už v kvalifikaci se ztrátou 0,04 sekundy v nejrychlejším kole ukázal, že se bude ucházet o jeho místo na čele. A málem jej vybojoval. Pilo si nakonec čtvrté vítězství v řadě připsal, ale stačilo málo a první projel cílem Hermoch. „Už od začátku jsem věděl, že to nebudu mít jednoduché a o první místo se bude bojovat. Petr měl navrch na hlavní rovince, jelikož jsem měl díky nastavení horší výjezdy z posledních zatáček. Pozici se mi nicméně dařilo bránit. Po polovině závodu jsem už v obraně nepokračoval a Petra raději pustil, protože jsem měl nabráno 13 bodů za incidenty a nechtěl jsem riskovat trest.“, popsal Pilo situaci v polovině duelu. Jenže Hermoch při zastávkách v boxech udělal chybku, která jej stála závod: „Projel jsem své stání o pár centimetrů, musel jsem couvat a ztratil asi 6 vteřin.“, vysvětlil druhý muž v cíli, který ztrátu už nedokázal smazat. Oba nešetřili slovy chvály na druhého. Souboje byly čisté a fair.
Bitva o titul v obou třídách bude gradovat v posledním podniku šampionátu TTR Barrsa GT3>E na okruhu Road America. Největší šance mají v GTE kromě Hrušky a Kočího i Valčík a Bašista. Přestože Pilo vyhrál všechny dosavadní závody třídy GT3, zdaleka nemá titul v kapse. Pokud nebude Pilo v posledním závodě bodovat, Ondřeji Brendlovi, který skončil na Imole třetí, bude k zisku koruny stačit 28 bodů za deváté místo. Živý a komentovaný přenos velkého finále můžete sledovat 9. června od 19:15 na kanálu TTR stremovací služby Twitch a zároveň si zasoutěžit o merch partnera Barrsa.
Autor: Jakub "Planty" Krafek
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=JGzntgpSlls{/youtube}
červen 06, 2022
Dnes už poznáme víťaza tretieho ročníka TTR Hockey League. Nie je ním nik iný ako tím Kostiřez, ktorý sa takto stáva nespochybniteľným vládcom tohto hokejového e-športového šampionátu. Veď kto by si dovolil spochybňovať trojnásobného držiteľa titulu.
Dnes už poznáme víťaza tretieho ročníka TTR Hockey League. Nie je ním nik iný ako tím Kostiřez, ktorý sa takto stáva nespochybniteľným vládcom tohto hokejového e-športového šampionátu. Veď kto by si dovolil spochybňovať trojnásobného držiteľa titulu.
Kostíci takmer celú sezónu bojovali s existenčnými problémami na poste brankára. Tesne pred play-off dostal šancu ako brankársku jednotka Gorkis a ten ukázal, že toho najlepšieho gólmana mali celý čas pod nosom. O zaslúžený titul sa ale heroickým výkonom pobila celá zostava Kostíkov a spoločne sa im podarilo poraziť tím HC Brno Kométa. Tí si po základnej časti držal na prvej priečke odstup štyroch bodov.
Brno sa myšlienky o svoj prvý pohár TTR Hockey League nemienilo vzdať tak ľahko. Nie po takto úspešnej sezóne. Dokázali sa veľmi nepríjemne nasťahovať do obranného pásma súpera a ohrozovať z každého uhla. Železná opona Kostíkov sa však v play-off neskladala z dvoch obrancov, ale zo šiestich neuveriteľne zohratých hráčov. To nútilo Komeťáky k chybám a Kostíkov zase ku gólom.Poprieť sa nedá bojovnosť ani jedného z aktérov finálového duelu. Napokon aj po štvrtom zápase, sme stále netušili, kto bude šampiónom aktuálnej sezóny.
Osudným sa stal práve piaty zápas, na ktorý sa prišlo pozrieť rekordných 115 divákov. Vyzeralo to tak, že každý kto poznal TTR hockey league aspoň z počutia, sa odrazu zaujímal, komu bude tento rok odovzdaná trofej. Úžasná atmosféra a silný odkaz, posunula Time to Race channel na 39. najvyhľadávanejší stream (českej a slovenskej scény), z celkového počtu 151.
Ak ste zápas sledovali s nami, takémuto úspechu sa nemôžete čudovať. Match, tak ako aj celé finále bolo zdramatizované do poslednej sekundy, kedy fanúšikovia Kométy čakali na vyrovnávací gól a naopak fanúšikovia Kostiřezu na víťazné ovácie. V týchto pretekoch o čas napokon vyhrala siréna signalizujúca koniec a my sme tak vedeli, že prvým držiteľom zlatého hattricku je tím Kostiřez z Litvínova.
Gratulujeme víťazom k tomuto úspechu, ktorý sa určite navždy zapíše do histórie TTR Hockey League. Česť klubu HC Brno Kométa. Pretože to čím by bol Batman bez Jokera, tým by bol víťaz bez porazeného.
Titul teda poputuje do Litvnínova, ale my v TTR ešte nekončíme. Týmto Vás pozývame na exhibičný zápas generácii, kde proti sebe nastúpia tí najmladší proti tým najstarším. Celé to môžete sledovať na našom streame a znova sa zapojiť v súťaži o zaujímavé ceny. Úvodné buly zápasu Old Gen vs. New Gen sa hodí už túto stredu 8.6. o 21:00.
Tešíme sa na Vás.
PS: Gratulujeme výhercom v súťaží o tričká TTR hockey league. Karlos a Kubajs: noste ich so cťou. Ostatní si náš merch môžu objednať na https://timetorace.cz/merch
TTR Press
červen 04, 2022
Boli sme pri tom. My všetci. Videli sme, ako dokáže finále našej rozrastajúcej sa ligy vytvoriť skvelú komunitu, aby si vychutnala posledné zápasy tohtoročnej sezóny. A práve HC Brno Kométa a Kostiřez sú hlavnými aktérmi tohto nervydrásajúceho duelu.
Tento týždeň v utorok sme zaznamenali prvé vhadzovanie a odštartoval sa zápas, ktorý si diváci zaslúžili. V niektorých momentoch to pripomínalo tenis, keďže sa hra prenášala zo strany na stranu. Ale navzdory tomu, že v prvom zápase sme videli len 3 góly (1t. 0 – 0; 2t. 1 – 1, 3t. 0 – 0; OT: 0 – 1), bolo o zábavu postarané a chuť výhry si z predlženia odnášali Kostíci.
Tí začali veľmi dobre aj v druhom zápase, keď sa dostávali do vedenia necelé tri minúty po úvodnom buly. Či už to bola únava, výhra z minulého zápasu alebo samotná Kométa, kto ich dostal na kolená, je vo hviezdach. Na to sa však história nepýta, tú zaujíma len konečný stav 5:1 pre Komeťáky.
Dámy a páni, vážení čitatelia a fanúšikovia hokeja. Réžia Time To Race nám ponúkla možnosť sledovať finále, Kostiřez a HC Brno Kométa nás prinútil si ho vychutnať. V tomto momente je úplne jedno, komu fandíte. Pretože mi sme na začiatku. Séria je vyrovnaná so skóre 1:1 a my si v tomto momente nedokážeme ani len tipnúť, kto to dotiahne do úspešného konca. Ale ak to chcete vedieť, príďte a presvedčte sa sami. Na našom streame Time_To_Race môžete uzatvárať stávky a vyhrať tak zaujímavé ceny. Takže? Budeme na konci finále cítiť pach spálených kosti alebo vyhasnutej kométy?
TTR Press.
květen 28, 2022
Ideme do finale!
Kým play-off najprestížnejšej hokejovej ligy na svete je v plnom prúde, TTR liga sa blíži k veľkému finále. V tom sa stretnú dva silné celky, ktoré svojou účasťou v boji o absolútneho šampióna už tretieho ročníka TTR Hockey League, vôbec neprekvapili. Pred tým, ako si Vás dovolíme pozvať na súboj Titánov, si v kocke zhrnieme čerstvo dohrané semi-finále.
Kým play-off najprestížnejšej hokejovej ligy na svete je v plnom prúde, TTR liga sa blíži k veľkému finále. V tom sa stretnú dva silné celky, ktoré svojou účasťou v boji o absolútneho šampióna už tretieho ročníka TTR Hockey League, vôbec neprekvapili. Pred tým, ako si Vás dovolíme pozvať na súboj Titánov, si v kocke zhrnieme čerstvo dohrané semi-finále.
V prvom dvoj – zápase sa stretli proti sebe tímy Easy Riders a HC Brno Kométa. Kým Komeťáci si vďaka prvému miestu v základnej časti tabuľky počkali na jazdcov ako prvého súpera, Riders si miesto v semifinálovom zápase museli zaslúžiť výhernou sériou 4:1 (3:2, 4:5, 3:2, 3:1), nad Prohibice Stock.
Brno však počas voľných dní určite nezaháľalo. Od momentu, ako vstúpili na ľad mali zápas vo svojej moci i keď siréna v EASHL Aréne Brno zaznela až v druhej tretine po góle Santa Džegra. Ten sa takto stal nie len prvým strelcom zápasu, ale aj prvým bodujúcim hráčom Brna v play-off.
Navzdory tvrdej obrane Riders - Henchmana a Koutskýho, si Kométa na čele s Nikolasom Franom odniesla čisté konto s konečným skóre 5:0.
Zvyšok série už Easy Riders nerozdávali body, ale bodychecky. Tvrdou hrou a rýchlymi protiútokmi si vyslúžili viac času v útočnom pásme a teda viac príležitosti na úspešnú koncovku. Na to všetko dokázal skvelo zohratý manchaft z Brna nájsť odpoveď, keďže Jazdcov nenechali ani dúfať vo finále. Konečné skóre série pre HC Brno Kométa 3:0 (5:0, 4:1, 5:2).
Obranca Henchman zkonštatoval, že na Kométu proste nenašli recept: ,,Celú sezónu hodnotím ako vydarenú. CHEL je skvelý mód, ak máte s kým hrať. Ale pri Kométe sme sa proste nevedeli dostať do pásma“.
Aj Santu Džegra na konci série vyspovedal náš komentátor Lil Dog. K svojim neuveriteľným trinástim bodom (5G + 8A) sa vyjadril nasledovne: ,,Náš útok je poskladaný tak, že všetci útočníci idú na maximum. Takže je úplne jedno, kto z nás vám dá štyri góly“.
Paralelne sa konal aj druhý semifinálový súboj medzi dvojnásobnými obhajcami titulu Kostiřez a ich úhlavným sokom HobbyCi.
V predošlom ročníku sa práve tieto dva kluby stretli vo finále, kedy si Kostíci výhrou 4:1 ukoristili pohár. Preto sa dalo predpokladať, že divákom bude ponúknutá poriadna ,,řežba“.
A presne toho sme sa ako fanúšikovia hokeja dočkali.
Góly lietali z každého uhla. Osobné súboje sa museli rátať na kalkulačke a ťažko by sme si pred začiatkom série vybrali favorita. Čo si rodáci z Litvínova vzali na pobyte v útočnom pásme, to im modré levy vracali na hitoch.
Diváci sa tak nemohli sťažovať na nezáživné zápasy alebo nebodaj absenciu gólov, keďže ani v jednom stretnutí nepadlo menej než osem presných zásahov.
Od prvej do poslednej minúty tohto krviprelievania bolo takmer nemožné tipnúť víťaza. Hneď, ako padla bránka, ani jeden z aktérov na seba nenechal čakať s odpoveďou vo forme gólu.
Ako spomenuli v priamom prenose aj komentátori Petr Klement a Lil Dog: ,,Táto séria je o tom, kto sa dopustí chýb a kto ich bude trestať“.
To nám názorne ukázal aj Laco Čobolský, aktér prvého gólu, ktorý sa pomstil trestným strieľaním za hákovanie.
No a keďže Kostíci si druhým miestom zaistili postup rovno do semifinále, podobne ako Kométa, autora prvého gólu spoznal až Křiža. Ten kvôli zraneniu Praska musel nastúpiť ako backup goalie a na strelu do protipohybu od Juraja Jánošíka už nestačil.
HobbyCi sa bez svojej brankárskej jednotky museli zaobísť na celý zvyšok play-off. Kubikelis, však nahradil Křížu na poste pravej obrany statočne a spolu s Fočusom vytvorili taktiež kvalitný tandem.
Vyrovnané zápasy týchto odvekých rivalov však skončili jednoznačne.
Kostiřez prekonal HobbCi s finálnym skóre 3:0 (5:4, 5:3, 5:3).
Asistent kapitána, Fočus, ťažko hľadal správne slová, aby zhodnotil výkon po takto prehranej sérii.
Fočus: ,,Sklamanie. Navzdory skóre, boli dnes Kostíci hrateľní. Zápasy sme si prehrali sami. Robili sme nepochopiteľné chyby“.
Vo finále teda uvidíme repete z úplne prvého ročníka TTR Hockey League. Na jednej strane dvojnásobný víťaz Kostiřez, na tej druhej HC Brno Kométa – držitel President Trophy aktuálnej sezóny.
Kapitán Goalisson má pre Komeťáky jasný odkaz: ,,Finále bude boj, na ktorý sa musíme pripraviť. Ideme si po zlatý Hattrick“.
V nasledujúcich dňoch teda môžeme očakávať, že hráči z TTR Hockey League nám ešte zďaleka neukázali všetko a my sa už netrpezlivo tešíme, čo prinesie finále hokejových titánov, na ktorom určite nesmiete chýbať ani vy.
Pre bližšie info nás sledujte na sociálnych sieťach a na oficiálnom webe TTR.
TTR Press.
květen 23, 2022
Na předměstí Sao Paula za stmívání členů místních gangů pravidelně tasí palné zbraně. Mnohem větší přestřelka však tentokrát panovala mezi padesátkou speciálů GTE a GT3 na virtuální verzi nedalekého závodního okruhu. Jen minorita klasických okruhů road course se jezdí proti směru různých typuručiček. V šampionátu TTR Barrsa GT3>E figurují hned dva, a první z nich po neúspěchu v úvodu seriálu opanoval Lukáš Krystek. Cestu za plným počtem bodů neměl snadnou – snažil se mu již zkomplikovat Marek Studnička.
Jako první střílel Studnička – pole position ovšem zajel před Krystekem o pouhých 0,039 sekundy. Odpověď Krystekovi chvíli trvala, ale nakonec přišla – před lídrem Studničku se dostal v patnácté minutě závodu v T1. „V prvních kolech závodu jsem jel na jistotu a čekal jsem, až se rychleji utrhnou zbytky, v tu chvíli nemá smysl závodit a jet na maximální tempo. Během toho jsem si vším, že Studna má vyšší křídlo, a že mu to na rovinkách nejde tak jako mě. Proto jsem směřoval předjetí těsně před okamžikem, kdy přijde provoz.“, popsal Krystek strategii v úvodu. Studnička dodal: „První kola jsem diktoval tempo. Kluci za mnou šetřili palivo a vyčkávali na chybu druhých. Ta nakonec přišla a Lukáš se dostal přede mě.“. Krystek Studničkovi ujel, ale ani zbytek závodu se neobešel bez dramatu, když lídr přestřelil stání v boxech. „Přejel jsem panáka s lízátkem, ale naštěstí jsem se vrátil na trať sekundu a půl před Studnou.“ vysvětlil. Jenže Studna si přepnul zbraň na semi-auto av provozu na Krysteka začala pálit. Místy byl duel velice ostrý, na předjetí však nakonec nedošlo. „Lukáš měl lepší top speed a pokud neudělal chybu, tak bylo těžké se před něj dostat. Pár šancí bylo, ale byl jsem na hraně s incidenty a jeden kontakt za 4 body by znamenal průjezd boxy. Takže jsem do toho šel až moc opatrně.“ vysvětlil Studnička, který za Krystekem dojel o čtvrt sekundy druhý. ale byl jsem na hraně s incidenty a jeden kontakt za 4 body by znamenal průjezd boxy. Takže jsem do toho šel až moc opatrně.“ vysvětlil Studnička, který za Krystekem dojel o čtvrt sekundy druhý. ale byl jsem na hraně s incidenty a jeden kontakt za 4 body by znamenal průjezd boxy. Takže jsem do toho šel až moc opatrně.“ vysvětlil Studnička, který za Krystekem dojel o čtvrt sekundy druhý.
Další střelba se ozývala o šestnáct sekund dál. O finální pozici na pódiu vedli v pasážích Interlagosu duel Peter Hruška a Tomáš Valčík. „Valda se na mě ke konci závodu díky lepšímu stavu pneumatik a trafficu dotáhl. Jediné místo, kde měl šanci, byla první zatáčka. Poslední kola před cílem zkoušel, ale neúspěšně. Třetí místo je krásný výsledek.“, napsal konečnou fázi hodinovky Hruška, který se díky konzistentním výsledkům dostal na vedoucí místo průběžného hodnocení kategorie GTE. Pódium ale mohlo vypadat úplně jinak. Vítěz ze Spa Tomáš Mocek si více než tři čtvrtiny závodu držel bronzovou pozici, dokud nepřišla chyba v poslední zatáčce okruhu, 11 minut před cílem. Následný nešťastný návrat na dráhu znamenal kolizi s Radovanem Krejčou jedoucím v tu chvíli na druhé pozici třídy GT3.
Čela třídy GT3 se opět zmocnil Adam Pilo. Tentokrát však soupeři byli blíže než kdy předtím, a také sám Pilo tento fakt osobně potvrdil: „Neměl jsem moc času na trénink a původně to bylo znát. S kvalifikačním kolem a rychlostí v úvodu závodu nejsem spokojený. Poté jsem se už dostal do tempa a začal všem ujíždět.“. Na pozici favorita se tak zařadil i druhý muž kvalifikace, Martin Krejča. Ten se Pila hlavně držela, ale drobná chybka znamenala ztrátu kontaktu s lídrem. Zbytek závodu popsal pilotní slova: „Pilo mi ujel na cca 10 sekund, ale ke konci závodu jsem začal stahovat a chvíli mezi námi bylo i 5 sekund.“. Veškerou Krejčovo snahu bohužel zastavila již výše zmíněná kolize s Mockem. Druhé místo tak prakticky spadlo do klína Ondřeji Brendlovi, zatímco třetí se umístil nováček šampionátu, David Urbančík v barvách týmu Buggyra. Přihlášku na Interlagos poslal doslova za pět dvanáct: „Šel jsem si dát pár závodů oficiální iRacing série na Interlagosu a ve třetím z nich jsem byl osloven s dotazem, jestli znám TTR. Bylo mi řečeno, že se ještě ten samý večer pojede stejná trať v rámci série TTR Barrsa GT3>E, jestli se nechci zúčastnit, tak jsem si řekl proč ne.“. Urbančíkovo výsledek mohl být ještě o něco lepší, nebýt smyku s lehkým autem na brzdách.
Studnička dostane druhou šanci zdolat Krysteka na dalším levotočivém okruhu hned následující čtvrtek od 19:30, kdy se pole TTR Barssa GT3>E utká v italském Imole. Pravděpodobné je, že se do boje zapojí i další front runneři třídy GTE, jako jsou Mocek a Šlehofer, kteří v Brazílii prostě neměli svůj den, nebo Kočí, Valčík a Hruška. Bude se opět soutěžit nejen o pozici na závodní dráze a mistrovském tělese, ale také o merch partnera šampionátu v diváckém chatu přímého přenosu. Ten bude ke shlédnutí s komentářem na kanálu TTR platformy Twitch.
Autor: Jakub "Planty" Krafek
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=Oy3UIzbumbc{/youtube}
květen 14, 2022
Do belgického městečka Spa návštěvníci jezdí převážně ochutnat místní minerálku. Najde se však hrstka odvážlivců, kteří pár kilometrů za kopcem na stejnojmenném legendárním automobilovém okruhu bojují o vítěznou láhev šampaňského. Jedním ze šťastlivců se uplynulý čtvrtek stal Tomáš Mocek. Pilot zvládl nástrahy známých pasáží Eau Rouge, Raidillon, nebo Pouhon, vedl od startu až do cíle druhý podnik šampionátu TTR Barrsa GT3>E na okruhu Spa-Francorchamps a až na jedno zaváhání nedal soupeřům šanci.
Mocek se do první řady postavil vedle týmového kolegy a vítěze předchozího závodu Vojtěcha Kočího a na rozdíl od stájových kolegů startujících na Porsche si nechal připravit Ferrari 488. Formaci JD SimRacing na startu poněkud zboural Lukáš Krystek, když zajel třetí čas před dalším vozem JD, Petrem Šlehoferem. Stejnou patálii Krystek provedl i v samotném závodě, tentokrát doslova. Při průjezdu pasáží Pouhon měl ve třetím kole se Šlehoferem (v tu chvíli na třetím místě) kontakt a oba skončili v bariéře.
Na čele se pořadí neměnilo – mašina v barvách JD v podobě Mocka a Kočího určovala tempo závodu. Kočí vysvětlil týmovou strategii: „S Tomem (Mockem) jsme se domluvili, že pojedeme co nejdéle spolu, abychom si vybudovali náskok na ostatní. Měli jsme totiž oba setup s minimálním přítlakem, takže jsme věděli, že pneumatiky budou ke konci hodně trpět.“ Strategii se dařilo držet až do prvního předjíždění pomalejších vozů. Kočí se rozhodl neztrácet čas kličkováním mezi méně výkonnými vozy kategorie GT3, zamířil do boxů, ale místo toho ztratil další sekundy. „Dvě GT3 přede mnou bohužel dostaly úplně stejný nápad. Měly pomalý nájezd na pit lane a tam jsem ztratil minimálně 3 vteřiny.“, vysvětlil.
Díky zdržení se na Kočího dotáhli Marek Studnička a Peter Hruška. Trojice pak až do konce závodu bojovala o druhé místo, které Kočí nakonec uhájil: „Studnička a Hruška mě několikrát předjeli, ale má rychlostní výhoda na rovinkách byla rozhodující, takže jsem rád, že se mi P2 podařilo udržet.“, dodal zároveň lídr průběžného pořadí třídy GTE. Studnička a Hruška si to o třetí pozici rozdali i mezi sebou. V posledním kole si několikrát vyměnili pozici, ale veškerá snaha pilotů přišla vniveč. Oba překročili limit povolených incidentů a po penalizaci se propadli na páté a šesté místo v cíli. Finálový spot na bedně tak spadl do klína Tomáši Bučkovi, který v úvodu se Studničkou bojoval o třetí místo. Vlastní chyba a traffic na nájezdu do boxů ale zapříčinili ztrátu a zbytek závodu kroužil před penalizací soupeřů osamoceně na páté pozici. Šestý a po zrevidování výsledků čtvrtý dojel Viktor Bašista.
Při všem dramatu v top 5 si Mocek jel v klidu a osamoceně pro vítězství. Nebo? Zhruba osmnáct minut před cílem měl lídr závodu velkou krizi a dostal smyk při nájezdu do pasáže Pouhon: „Snažil jsem se co nejvíce šetřit pneumatiky a jezdit optimální stopu. Bohužel jsem netrefil nájezd (do Pouhonu) a lehce najel koly na trávu za obrubníkem. Místo šetření pneumatik jsem je tak (díky smyku) rychleji zničil.“, vysvětlil situaci Mocek. Svou pozici však udržel a vedení uhájil až do cíle. Chválu na týmového kolegu nešetřil ani Kočí: „Musím smeknout před Tomášem. Vyhrát s Ferrari, které není na Spa tak rychlé jako Porsche je opravdu úspěch.“ A měl pravdu – v první desítce dokončilo hned osm devětsetjedenáctek.
Zbytek první desítky absolutně a třídy GTE utvořili sedmý Jakub Krafek s Davidem Škrobánkem a Jakubem Horkým za zády, zatímco top 10 uzavřel Petr Přindiš. Poslední jmenovaný, pilot týmu TTR, zaznamenal s BMW M8 raketový start a v průběhu prvního kola se posunul ze druhé desítky skoro do vedoucí skupiny. I díky tomu se vyhnul kolizi, při které letělo další BMW Vladimíra Týbla vzduchem a která eliminovala Karola Serdela Jr.
V kategorii GT3 opět dominoval Adam Pilo. Svým soupeřům konstantně ujížděl a šlo o to zachovat soustředění až do cíle: „Udržet stoprocentní koncentraci po celou délku závodu je celkem složité, jelikož se lidský mozek může začít nudit a můžou vznikat chyby. Naštěstí si dokážu soustředění udržet v průběhu celého závodu, ať už někým bojuji, nebo jedu sám. Měl jsem pocit, že uplynulo 10 minut, ale ve skutečnosti to bylo 40.“, řekl vítěz třídy GT3 ve Spa a lídr průběžného hodnocení kategorie.
Mnohem živější hodinu zažívali Ondřej Brendl a Martin Krejča na druhém a třetím místě. Po vzájemném souboji, který trval po celou délku závodu projeli cílem přesně v tomto pořadí. Brendl do závodu startoval třetí, ale i přes zaváhání na startu svého největšího soupeře zdolal: „Přibližně do poloviny závodu jsem jel za Martinem, poté jsem se dostal na druhou pozici. Po zastávce v boxech jsme si několikrát prohodili pozice a v posledních kolech nás dojeli o kolo kluci s GTE. Měl jsem malou výhodu, protože Martina pozdrželi o trochu víc než mě. Závod jsem si užil, jeli jsme s Martinem skoro celou dobu v jedné vteřině a bojovali čistě až do posledního kola.“, vysvětlil Brendl, a Krejča slova svého soupeře potvrdil: „Spolu s Ondrou a s respektem vůči sobě jsme prováděli výměny pozic. Bylo to zajímavé, protože mé auto jelo lépe v technických pasážích a Ondrovi na rovině. Musím mu poděkovat za pěkný závod.“
Seriál TTR Barrsa GT3 & GTE pokračuje již příští čtvrtek na Interlagos, domácím okruhu Ayrtona Senny. Trať kroutící se na okraji Sao Paula nabídne technické protahováky i rychlé sekce, takže rozhodne odvaha a správné nastavení vozu. Třetí kolo šampionátu můžete živě naladit v 19:30 na kanálu TTR platformy Twitch a v průběhu vysílání si zasoutěžit o ceny partnerů.
Autor: Jakub "Planty" Krafek
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=EwuBuDo61DI{/youtube}
květen 07, 2022
Mohlo to být slovenské double. Místo toho se celkovým vítězem prvního podniku TTR Barrsa GT3 & GTE na americkém okruhu Watkins Glen stal český jezdec Vojtěch Kočí. Pilot týmu JD SimRacing využil chyb týmového kolegy Petra Šlehofera a Slováka Petra Hrušky, kteří se odporoučeli v Bus Stopu, a devět minut před cílem se ujal vedení závodu, které udržel až do konce. Hruškovo krajan Adam Pilo dominoval třídě GT3 a podal si i některé jezdce rychlejší kategorie.
Šéf stáje JD SimRacing mohl být po skončení kvalifikace spokojený. Obě týmové Porsche GTE Petra Šlehofera a Kočího obsadily první řadu startovního roštu s papírovým rozestupem 0,095 sekundy. Třetí muž kvalifikace, Lukáš Krystek, už ztrácel celou desetinu. Přesto byla první desítka vyrovnaná – rozdíl mezi prvním a desátým činil něco málo pod jednu sekundu.
Veškeré sny se bílo – zeleno – černým rozplynuly krátce po polovině závodu. Dosavadní lídr Šlehofer chyboval v nájezdu do pasáže Bus Stop a prakticky tím ukončil veškeré šance na boj o vítězství. S autem v protisměru musel počkat na průjezd celé špičky a propadl se pořadím dolů. „Snažil jsem se po celou dobu držet stejnou stopu, pak jsem to jednou vzal prostředkem, auto vzalo obrubník podlahou a točil jsem se v hodinách. Musel jsem pak čekat až to všechno projede.“, bědoval závodník. Kontakt s vozem třídy GT3 o pár kol později znamenal definitivní konec.
Šlehofera před jeho chybou s odstupem necelé sekundy stínoval Hruška, který byl přímým svědkem zaváhání vedoucího pilota a dostal se na první místo, aby se o patnáct minut později, devět minut před vypršením hodinového limitu závodu, dostal do identické situace. Na rozdíl od Šlehofera ale dokázal po skoku přes obrubník své Porsche udržet ve směru a zpět se zařadil na druhou pozici za Kočího. Pozdější vítěz tak může za první místo vděčit nejen rychlosti, ale také konsistenci při průjezdu přes obrubníky do Bus Stopu. V úvodu závodu se propadl až na čtvrté místo, ale všechny soupeře před ním, včetně Lukáše Krysteka, nachytal právě nájezd do inkriminované pasáže. „Na začátku jsem neměl takové tempo jako kluci vpředu. Kdyby se toto nestalo (chyby soupeřů), asi jsem na první místo neměl. Rozhodl jsem se, že chci dojet, takže jsem jel své tempo.“, řekl Kočí. Každopádně tato strategie se nakonec ukázala jako vítězná.
Třetí místo celkového pódia a třídy GTE obsadil nenápadným výkonem Petr Jirka, ale bedna mohla vypadat naprosto jinak, nebýt chyby Tomáše Valčíka při nájezdu do boxu. Ještě před zastávkou pro palivo Valčík ohrožoval v tu chvíli druhou pozici Kočího. Do pit lane se však přiřítil moc vysokou rychlostí, takže si vysloužil penalizaci. „Myslel jsem, že je v boxech osmdesátka a chtěl jsem nahnat čas, takže jsem to tam poslal na těsno. Nezdálo se mi to, takže jsem ještě několikrát zapnul a vypnul pit limiter, a najednou přišla penalizace.“ svěřil se Valčík. Následný výkon stačil na sedmé místo, necelých 40 sekund za vítězem (penalizace byla 40 sekund stop and go).
Top 5 uzavřely za trojicí vozů Porsche 911 RSR piloti prvních BMW M8 GTE - Vladimír Týbl a Petr Pes Přindiš. Druhý jmenovaný je zároveň nejrychlejším pilotem z pořadatelského týmu Time To Race. Šesté místo nešťastným způsobem při nájezdu do cíle ztratil Jakub Horký. Ve slip streamu za Přindišem si nevšiml stojícího vraku, který se navíc pomalu pohyboval do stopy projíždějících vozů a své Porsche po kolizi s ním odstavil doslova pár metrů od cílové čáry. Na tom vydělali Karol Serdel Jr, Valčík, David Škrobánek, Lukáš Dlhopolček (první Ferrari v cíli) a Jakub Krafek, kteří se v cíli posunuli o pozici výš a uzavřeli první desítku celkově a ve třídě GTE. Poslední minuty závodu byly nabité akcí i ve druhé polovině startovního pole. O patnácté místo až do cíle bojovali Petr Molinek, Martin Kužela a Tomáš Kavalír. Z chyb soupeřů nakonec profitoval Youtuber Molinek ''Molda22'' - Kužela se v poslední zatáčce opřel o zeď a Kavalír své Ferrari poslal do svodidel ve sjezdu do pasáže The Boot.
Kategorie GT3 měla již od začátku svého favorita. Byl jím Adam Pilo, který své soupeře nenchal ani načichnout vedoucí pozice a zvítězil stylem start – cíl. Po cestě za skvělým výsledkem si podal i několik vozů rychlejší kategorie. „Watkins Glen je moje nejoblíbenější trať. Vzhledem k restrikcím pro vozy GT3 jsem pár hodin hledal vhodné nastavení, ale ta nakonec nefungovala, takže jsem použil nastavení VRS.“, řekl vítěz po závodě. Prozradil také, jak se má najíždět do Bus Stopu, který způsobil vrásky nejednomu závodníkovi: „Musíte se držet co nejblíž svodidla na pravé straně. Pokud si najedete jen trochu víc zleva, berete podlahu a skáčete.“ Na druhém místě třídy GT3 skončil stejně jako v kvalifikaci Ondřej Brendl a pódium po startu ze třetí řady vybojoval Luboš Lepp. Přestože se o první pozice nebojovalo tak tvrdě jako v GTE, celé pole jezdců GT3 mělo plné ruce práce. Držet optimální tempo a přitom sledovat zrcátka a kalkulovat vhodná místa pro pouštění rychlejších speciálů GTE je tvrdým oříškem i pro zkušené závodníky.
Celkem se na Watkins Glen sešlo 48 jezdců (22 x GTE a 26 x GT3), což je známkou kvalitního závodění pro piloty i zábavy pro diváky, kteří mohou souboje seriálu TTR Barrsa GT3 & GTE sledovat na živo prostřednictvím TTR kanálu na platformě Twitch a v průběhu streamu soutěžit o ceny od partnera Barrsa. Už 12. května čeká účastníky pokračování na Spa-Francorchamps, jedné z nejslavnějších evropských tratí. Sedmikilometrový okruh s atraktivními pasážemi plnými převýšení a rychlých zatáček, včetně Eau Rouge a Radillion, vedoucí ardenskými lesy prověří piloty obou kategorií. Začátek live streamu je opět naplánován na 19:30.
Autor: Jakub "Planty" Krafek
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=UGIUT4DRLfo{/youtube}
duben 22, 2022
První TTR Godlike šampionát skončil a než začne další, tak bude jeden čtvrtek mezera. Říkali jsme si, ze si od vás dáme pauzu, ale nakonec jsme se rozhodli jinak. Účast v šampionátu byla tak perfektní, že si zasloužíte, aby jsme pro vás i na ten "volný" čtvrtek něco vymysleli.
A proto tu máme něco, co tu pod hlavičkou TTR ještě nebylo - ENDURANCE RACE. Mnoho z vás již zkušenosti s endurance závody má, ale podle reakcí tu je i dost lidí, kteří tu čest ještě neměli. Proto jsme si řekli, že je na čase to změnit. A podpoříme to i krasnými cenami.
Program je následující:
Datum konání: ČT 28.4.2022
Trať: Circuit Zolder - Grand Prix
Start kvalifikace: 18:45 hod. (15min a 4 kola)
Start závodu: 19:00 hod. na 3 hodiny (Rolling start)
Jednoduchá pravidla:
- Závod se pojede ve vozech GT3.
- Na vozidlo musí být 2 jezdci.
- V týmu musí být Fair Share (spravedlivé střídání).
- Omezení paliva na cca 45min/1 stint.
Ceny:
1. tým - $20iR/ na 1 jezdce
2. tým - $15iR/ na 1 jezdce
3. tým - $10iR/ na 1 jezdce
+ bude vylosovaný jeden tým z těch co dojedou, kdy každý z jezdců obdrží $20iR.
Další informace ohledně serveru budou nasledovat na našem Discordu. Doufam, že se vám tento nápad bude líbit a uvidíme se trati!
Tým TTR iR adminů.
duben 20, 2022
Po první vydařené sezóně se dalo očekávat, že se bude znovu pořádat další šampionát MotoGP pod Time To Race (dále TTR). Bohužel začátek sezóny a samotné přípravy se nevyvíjely moc dobře. Po skončení minulé sezóny MotoGP 20 odstoupilo několik jezdců a obtížně se hledají noví. Také se v průběhu sezóny stala nemilá věc, když z osobních a pracovních důvodu musel admin tým opustit WWR Gabber, kterého nahradil PbM23. Děkujeme Gabberovi za jeho práci, kterou jako admin předvedl. Bez něj by šampionát nikdy nevznikl. Druhý člen admin týmu Alarm, nechtěl, aby šampionát MotoGP upadl v zapomnění, a tak začal aktivně hledat nové jezdce. Díky němu se šampionát rozrostl o tři nové jezdce a dostal se tak na slušné číslo devět z dvanácti možných, jelikož lobby neumožňuje mít vyšší počet jezdců. Díky velké náročnosti šampionátu a rozdělení hry na dvě verze, se sice nepovedlo naplnit lobby do plného počtu, ale na krásu, dramatičnost a kvalitu závodů to nemělo vliv. Druhá sezóna přinesla větší a kvalitnější závody pro milovníky motocyklů MotoGP. Závodníci neustále trénovali a posouvali laťku v průběhu sezóny výš a výš.
Do nové sezóny, která měla celkově šestnáct závodů, nastoupilo devět jezdců rozdělených do pěti týmů. Úřadující šampion Alarm, nastoupil opět v barvách týmu Ducati, kde mu nově dělal týmového parťáka, vicemistr minulé sezóny PbM23, který přešel z Petronas Yamahy. V továrním týmu tří ladiček hájil barvy WWR Gabber a BananRx. Do týmu Suzuki se k Jennydrums83 přidal veleúspěšný a pro fanoušky TTR známý jezdec SKY Leventyx. Jeho účast v šampionátu byla hezkým zpestřením v průběhu celé sezóny. Do barev rakouské KTM přišli dva nováčci. NoChance Powa, jakožto první účastník šampionátu ze Slovenska a Malarex. Dalším nováčkem v letošní sezóně byl AlesSuda88, který hájil barvy tovární Repsol Hondy.
V sezóně TTR MotoGP 2021 získal šampion Alarm celkem 366 bodů, což je o 111 bodů více než získal jeho týmový kolega a vicemistr PbM23 s 255 body. Celkově třetí místo obsadil BananRx se 192 body. V týmovém šampionátu pak s přehledem zvítězil tovární tým Ducati, který si vyjel neuvěřitelných 621 bodů a měl náskok 272 bodů před druhou tovární Monster Yamahou s 349 body. Titul nováčka roku si odváží NoChance Powa na KTM.
Admin tým děkuje všem účastníkům za sezónu a také si pochvaluje fair play přístup, který mají jezdci mezi sebou. Když bylo třeba tak rozhodlo na základě hlasování mezi jezdci, a to jak v průběhu závodu, tak například po něm. Závody se několikrát bohužel restartovaly, ale stav hry nemohl admin tým ovlivnit a věříme, že vývojáři s nadcházejícím ročníkem udělali pokrok, zejména v technickém stavu. Zároveň admin tým děkuje vedení TTR za možnost pořádat závody pod touto značkou a za webovou propagaci. Těšíme se na další sezónu s MotoGP22 a našim stálým závodníkům i novým příchozím vzkazujeme.
BRAKE HARD, FULL GAS!!!
Kdyby mi někdo na začátku sezóny řekl, že vyhraji celkově 14. závodů ze 16., tak bych mu nevěřil, jelikož konkurence je na vysoké úrovni. Z mého pohledu to rozhodně nebyla jednoduchá sezóna, byť se to na první pohled nemusí zdát. Jen si představte, že do každého závodu nastupujete s pocitem, že jste ten největší terč. Všichni kluci udělali za celou sezónu neskutečný pokrok, i když si to někteří nebudou chtít přiznat. Ale když se podíváme, jaké jezdíme časy, tak víme, že všichni patříme mezi ty rychlejší. Velké díky patří mému skvělému týmovému parťákovi Pavlovi, který celou sezónu odváděl ohromnou práci. Bez jeho testovacích jízd à la „Pirro“, by nám Ducati tak dobře nejezdila. Celkově přístup, kdy mezi námi není „zeď“ nás oba dva posouvá dál. Těším se na další sezónu a věřte nebo ne, kluci mi rozhodně nedávají nic zadarmo.
I když jsem první poražený, tak musím být s touto sezónou spokojený. Po přestupu k Ducati, jsem si nebyl jistý, jaká bude moje úroveň, ale vyplatilo se. Obhájil jsem celkově 2. místo mezi jezdci a pomohl vyhrát i týmovou trofej. Nebyl jsem jen 3x na stupních vítězů a závod v Německu jsem nemohl odjet kvůli pobytu v nemocnici. Gratuluji mému týmovému kolegovi Alarmovi k obhajobě titulu. Je téměř nemožné ho porazit za normálních okolností a patří k nejlepším v České republice.
Sezónu v MotoGP 21 jsem úspěšně dokončil na třetím místě, což byl můj velký cíl, který se mi povedl. Hurá! Jsem za to moc šťastný, jinak musím přiznat, že MotoGP 21 byly pro mě náročné a dlouho mi trvalo, než jsem se do toho vůbec trochu dostal. Až s pořízením nového Xboxu Series X jsem se začal zlepšovat a být konkurence schopný. Sezóna MotoGP 21 byla super, pač jsme výborná parta a samozřejmě velká gratulace Alarmovi za první místo. 👏 🏆👍
Má letošní sezóna byla jako na horské dráze, stále nahoru a dolů. Bohužel se mi nepodařilo za celou sezónu najít optimální nastavení pro svou Yamahu. Jinak nám motorka fungovala v tréninku, jinak v kvalifikaci a jinak v závodě. Navíc mi nefungovaly brzdy dle představ. Na spoustě okruhů jsem byl rád, že jsem vůbec spatřil cíl. Ale byly tam i krásné závodní momenty, jako například můj souboj s oběma fabrikovanými Ducati v Itálii na okruhu Mugello. Nebo moje vedení závodu na Rakouském Red Bull Ringu, kde jsem přišel o své historicky první vítězství kvůli pádu v závěru závodů, kde jsem nedobrzdil jednu ze zatáček. Sezóna tak pro mě byla celkem zklamáním. Jediné na co jsem pyšný jsou mé starty, kde jsem schopen se dostat i do čela závodu.
Do sezóny som nastúpil ako nováčik. Keďže som vstúpil už do rozbehnutého vlaku, bolo pre mňa spočiatku ťažké jazdiť stabilnejšie. Postupom času sa moja výkonnosť zvyšovala, ale aj progres ostatných nezaostával. Myslím, že kvalita jazdcov sa od závodu k závodu zvyšovala a ku koncu šampionátu sme dosiahli v celku kvalitnú úroveň zavodenia. I keď pády sa nevyhybali skoro nikomu z nás. Verím, že budúcu sezónu to posunieme ešte o level vyššie I keď latka je už teraz dosť vysoko nastavená.
Dostal jsem pozvání do sezony na pár posledních závodů a ani jsem nevěděl, že se tady v Československu na Xboxu něco jezdí. Sledoval jsem světové a české komunity na PSku a vždycky jsem to chtěl zkusit. Jak jsem si myslel, že jsem rychlej, tak první závody mně poslaly na prdel. Naučil jsem se jinak nastavovat motorku a trochu se začal učit i jinému řízení. Nikdy předtím jsem neměl závod víc jak na 6kol a tady hned nálož 20kol v tempu, který nezajedu ani v tréninku. Určitě mě to začalo více bavit, posouvat se a zrychlovat, i když vím, že je to pořád málo. Díky všem, kdo stojí za touhle prací tohle spojit a vytvořit TTR, za mne jen chvála a palec hore 👍!!! Už se těším na další sezónu 👏
Po snad 14 letech jsem se vrátil na jednostopé vozidlo. A musím přiznat, že i když jsem byl pouze zástup a neměl jsem jezdit tuto sezónu, nevedl jsem si vůbec špatně. Vítězství v Portimau, pódium na Sachsenu a v Brně není špatný výsledek. Jsem docela rád, sezóna to byla velmi těžká. Musel jsem plnit povinnosti i v jiných sériích takže i přesto, že jsem neodjel nějaké závody, jsem spokojený s šestým místem. Přeji Všem závodníkům hodně štěstí do další sezóny, užil jsem si to.
Celkově mi MotoGP 21 sedla víc než MotoGP 20 a zprvu při společných trénincích jsem nabyl dojmu, že bych mohl zajíždět nějaký, řekněme vyšší střed. Výsledek byl pak trochu jiný. Všem ostatním to sedlo ještě víc a navíc mají skill, který je úplně jinde! Můj cíl jsem tímto zredukoval na "dojíždět lépe než poslední". Velkým úspěchem, podpořeným dávkou štěstí (jak víme, štěstí je v téhle hře dost důležité, resp. smůla ostatních :D ) pro mě bylo Německo, které jsem paradoxně vždycky nesnášel, takže druhé místo byl pro mě opravdový úspěch. Podobně pak Nizozemí (to mám však rád) třetí flek. Těšil jsem se, že navážu v Brně, protože patří mezi mé nejoblíbenější, bohužel, smůla, nepovedlo se. Gratuluji všem a těším se na další sezónu.
Má první neúplná sezona s TTR byla sbírání zkušeností a nevědomost co mě čeká. Hned první závod mě vyvedl z omylu, protože jsem si myslel, že mi to celkem jde. No realita byla jinde, protože ostatní jezdci jsou na výborné úrovní. Mrzí mě, že jsem nemohl odjet víc závodů, ale rodinné a sportovní aktivity byly přednější. Poslední dva závody jsem si moc užil, protože jsem omezil pády a už jsem z toho měl větší radost. Závěrem bych chtěl poděkovat za pozvání do šampionátu a omluvit se všem, koho jsem omylem srazil. Už se těším na další ročník.
duben 20, 2022
Rakouský Red Bull Ring je jednou z nejrychlejších tratí v kalendáři a velmi se zde daří strojům značky Ducati. Toto tvrzení chtěl vyvrátit jezdec Monster Yamahy WWR Gabber, který je mistr startů. Doopravdy, je jedno odkud startuje, tento závodník je v T1 prostě na prvním místě. Navíc v T1 spadl Alarm spolu se SKY Leventyx a oba dva se museli vydat na stíhací jízdu. V předu sváděli souboj tradičně WWR Gabber a PbM23, ale pro smůlu PbM23 začal WWR Gabber pomalu podjíždět. Za pár kol již byl Alarm přilepený na svém týmovém parťákovi a PbM23 svého parťáka bez boje pustil. V tu chvíli měl, ale WWR Gabber hodně velký náskok a Alarm jej dojel až ke konci závodu, ale ke vší smůle Gabber byl v jedné zatáčce dlouhý a bohužel spadl. Nepřipsal si tak své historicky první vítězství a musel se spokojit se druhým místem, jelikož Alarm opět do konce závodu neudělal žádnou chybu. Třetí flek bral PbM23.
Další zastávkou byl světoznámý Silverstone, kde jezdci počítali s jistým deštěm. Jak předpověděli, tak se tomu tak stalo a na Silvertone se odjel jediný závod za mokra v letošní sezóně. Největší dilema bylo, které pneumatiky zvolit. Soft lépe držel, ale rychleji se přehřál. Naopak medium hůř držel, ale pokud jezdec nejel agresivněji tak začal chladnout. Start se nejlépe povedl SKY Leventyx, který má rád závody na vodě. Hned za ním byl NoChance Powa, který chtěl po nepovedených závodech chtěl vyjet dobrý výsledek. Po startu v T7 se navíc srazili dva týmoví kolegové ze stáje Ducati, a tak se Alarm propadl na poslední místo, PbM23 tento kontakt ustál, ale za pár zatáček také sbíral svůj stroj ze země. Vedoucí SKY LeventyX ke své smůle udělal chybu a upadl z prvního místa. NoChance Powa se dostal do vedení a začal zbytku pole ujíždět, ale kvůli onu dilema s pneumatiky se ukázalo, že lepší varianta byly medium. Alarm s medium pneumatikami totiž zbytek pole v půlce závodu razantně stahoval. Nepřehřívala se mu zadní pneumatika, zatímco vedoucí jezdec na KTM jel na softech a začínal mít problémy. NoChance Powa musel začít jezdit pomaleji, aby trochu ochladil pneumatiku a toho využil Alarm a vyhrál. NoChance Powa musel být rád za druhé místo po nepovedených závodech. Na třetím místě dojel bananRX, po kontroverzním kontaktu s PbM23 pár kol před cílem.
Do Aragonu přijel tým KTM s jasným cílem. Konečně vyhrát a uspět. NoChance Powa jako nováček ukázal, že má formu a dokáže držet krok s Alarmem. Ducati vědělo, že zde proti mrštnějším KTM to bude mít velmi těžké. Navíc na této dráze se nedá moc dobře předjíždět, jelikož zatáčky se brzdí většinou v náklonu a zde nechcete opravdu ztratit předek. Tento závod byl ve znamení dvou závodníků, a to NoChance Powa s Alarmem. Jejich souboj o vítězství byl jedním z nejlepších, který se v šampionátu MotoGP TTR kdy objevil. Oba dva jezdili stejné časy a celý závod měli rozestup pod sekundu. Už hned po startu si to jezdci nedarovali. V prvním kole Alarm předjel NoChance ve vývrtce, kde je velmi obtížné ne-li nemožné předjíždět. To se NoChance samozřejmě nelíbilo a hned to stejné kolo si vzal svoji ztracenou pozici zpět, když to Alarmovi poslal po slip streamu tzv. na srdíčko v místě, kde se prakticky bez pádu nedá předjíždět. Oba dva jeli fair a ani jeden neshodil druhého, přesto jeli oba dva vražedné tempo. Když Alarm zaútočil, NoChance mu to hned vrátil. Pozice si prohodili několikrát, zejména na oné rovince, která následuje k cíli. Situace se v průběhu závodu uklidnila, protože Alarm věděl, že to takhle prostě nepůjde, byť má rychlejší stroj, tak NoChance ho má na zatáčky mrštnější. Alarm tak začal šetřit pneu a palivo, aby mohl na konci závodu víc tlačit. Bohužel pro NoChance, tři kola před cílem udělal chybu v jedné zatáček a byl delší. Alarm tak díky ušetřenému palivu a lepšímu gripu, začal ujíždět a NoChance ho už nedojel a musel se spokojit s druhým místem. Na podium je doplnil jezdec Ducati PbM23, který začínal mít v kapse celkovou druhou pozici v šampionátu. Naopak boj o třetí místo mezi týmovými kolegy ze stáje tří ladiček začal vrcholit.
V Argentině to opět vypadalo na dominanci strojů Ducati. Po startu Alarm a PbM23 vystřelili jako dvě rakety, jenže byli oba dva v T1 trochu delší, a tak je začínal podjíždět NoChance Powa. Do T2 jeli vedle sebe tři jezdci a bylo jasné, že zde se všichni tři nevlezou. PbM23 a NoChance Powa upadli a Alarm byl díky tomu dlouhý, ale ustál to. Všichni tři tedy byli na chvostu pole a museli se vydat na stíhací jízdu. Nakonec všichni tři po skvělé jízdě dojeli na podium. Vyhrál opět Alarm, když pro třetí double Ducati dojel PbM23. NoChance Powa byl se třetím místem zklamaný, protože si věřil na lepší výsledek. V Argentině i díky výhře, byl korunován šampionem tři závody před koncem sezóny Alarm.
Dalším domácím závodem pro Ducati bylo Misano, kde chtěli oba tovární jezdci uspět. Start se nejlépe povedl PbM23 společně s NoChance Powa. Druhý jezdec Ducati Alarm, narazil po startu do ležící motorky BananRX a ocitl se tak na posledním místě. Alarm ještě spadl během dvou kol svojí vinou třikrát a ztrátu na prvního měl přes čtyřicet pět sekund. Mnoho jezdců by tento závod už vzdalo, ale Alarm zachoval chladnou hlavu a začala letecká jízda. Vpředu naopak kroužil bezchybně jeho týmový kolega PbM23, kterého pronásledoval rozzuřený býk na KTM NoChance Powa. Pomalu a jistě Alarm náskok razantně stahoval a ke konci závodu tuhle dvojici dojel. PbM23 měl navíc long lap, který bohužel projel špatně a poté následovala chyba kdy vyjel do kačírku. NoChance Powa s Alarmem tak situaci využili, jenže pár zatáček na to, NoChance také chyboval a upadl. Alarm tak měl dveře k vítězství otevřené a po tolika vlastních chybách ani nevěřil, že dokáže tento závod vyhrát. Na druhém místě dojel NoChance Powa a na třetím zklamaný PbM23. Bylo to pro něj takové déjà vu z Jerezu, kdy jasně vedl, měl skvělý náskok, ale ve tři čtvrtině závodu přišel zmar.
Předposlední závod sezóny jezdce přivítal za velkou louží v dalekém Texasu na okruhu Circuit of the Americas. Mezi jezdci je tento závod celkem neoblíbený, je totiž na motorce velmi náročný a kolo se zde jezdí přes dvě minuty. Navíc samotná dráha je velmi hrbolatá a s low gripem zde můžete spadnout, aniž byste udělali nějakou chybu. V setupu je tedy důležité se zaměřit na odpružení. Do závodu nastoupil NoChance Powa s jasným cílem, vyhrát. To mu chtěla překazit samozřejmě dvojice Ducati a formou rozjetý BananRX, který sváděl souboj o celkové třetí místo s týmovým kolegou WWR Gabber. Tomu se v USA vůbec nedařilo a do závodu navíc zvolil špatné přední brzdové kotouče a motorka mu vůbec nebrzdila. Musel tak tedy ze závodu odstoupit a BananRX stačilo pouze závod dojet a měl by celkové třetí místo jisté. Po startu NoChance Powa si vybudoval opravdu velký náskok. Alarm měl opět špatný start a musel se probojovat skrz pole. Jakmile byl druhý, začala jeho klasická stíhací jízda. Díky agresivní jízdě si ale brzo zničil zadní pneumatiku. K Alarmovému štěstí, měl v tu chvíli NoChance penalizaci v podobě long lapu, kterou úspěšně dokončil, ale v tu chvíli zrovna projel Alarm. Tentokrát Alarm si nevybudoval náskok a musel zbytek závodu hodně tlačit, což bylo bez dobrého gripu už velmi těžké. NoChance byl navíc hodně hladový po výhře, díky všem těm druhým místům, ale i tentokrát to nakonec nestačilo. Každopádně rozdíl po projetím cílem byl pouhých 0,4, což lze vyčíst razantní vzestup formy jezdce hájící barvy KTM. Na třetím místě projel BananRX a kousek za ním na čtvrtém místě PbM23.
Sezóna končila 22. března 2022 na tradičním posledním podniku ve Valencii. Závod s přehledem vyhrál Alarm, když pro celkový čtvrtý double v sezóně dojel úspěšně PbM23 a zakončil tak sezónu pro Ducati tím nejlepším způsobem. Třetí dojel překvapivě nováček AlesSuda88, pro kterého to byla první bedna v TTR. K tomu všemu dovezl tovární Hondu po roce na podium. Jediným nováčkem, který nespatřil podium je Malarex7, ale v průběhu sezóny zaznamenal razantní pokrok a za svoji bojovnost a vytrvalost si zaslouží uznání.
duben 20, 2022
Sezóna odstartovala 12. října 2021 na jediném závodě, který se jede v noci pod umělým osvětlením. Řeč je o Losail International Circuit, který je mezi našimi jezdci oblíbený. Právě zde se ukáže, jak komu sedí nová fyzika a kdo nejlépe pochopil nový jízdní model. První závod sezóny vyhrál suverénně Alarm, ale kousek za ním bojovali o druhé místo Pbm23 a WWR Gabber. Oba dva spolu bojovali celý závod, ale tento souboj nakonec vyhrál WWR Gabber a tak se PbM23 musel spokojit se třetím místem.
Další zastávkou byla premiéra na portugalském okruhu Algarve. Nový podnik v šampionátu se ukázal jako pořádná výzva, jelikož se jedná o jeden z nejtěžších okruhů v kalendáři. Leventyx jako nováček sezóny v Portugalsku ukázal, že není skvělý jezdec jen mezi automobilovými a F1 závody, ale také dokáže zkrotit motocykl třídy MotoGP. Již při svém druhém závodě totiž s přehledem vyhrál, a to dokonce se sedmi sekundovým náskokem. Druhý dojel PbM23, který porazil svého týmového kolegu Alarma, který měl technické problémy. Alarm navíc dojel se štěstím na třetím místě, protože BananRx nesplnil penalizaci v podobně long lapu a byla mu tak přidána dodatečná penalizace tří sekund po projetí cílem.
Po Portugalsku následovala část kalendáře, kde se tzv. láme chleba. Jelikož se závodí na velmi oblíbených a prestižních okruzích. Jmenovitě Jerez, Le Mans, Mugello a Catalunya. V Jerezu po velmi dobrém startu a dobře rozjetém závodě PbM23 vedl s náskokem několika sekund, ale z důvodu špatného technického stavu hry, kdy SKY Leventyx a Alarm dostali neprávem černou vlajku, bylo jezdci odhlasováno, že se závod bude ihned restartovat. Po restartu se PbM23 opět povedl skvělý start, ale tentokrát měl celý závod za sebou svého týmového kolegu Alarma. Alarm tak celý závod četl svého týmového kolegu a čekal na nějakou skulinku, které by mohl využít. Bohužel pro PbM23, ta skulinka se našla a o to víc po jeho vlastní chybě. Když tvrdě zabrzdil do T2, zvedlo se mu zadní kolo a byl dlouhý. Toho Alarm využil a tento španělský závod vyhrál. PbM23 dojel druhý, a navíc to byl první double pro tým Ducati v šampionátu TTR. Zklamání bylo ze strany PbM23 velké, ale kdyby se udělovala cena za jezdce dne, tak by jí díky svému fair jednání určitě získal. Třetí dojel BananRx, na své Monster Yamaze.
V Le Mans to bylo čistě v rukou Alarma, který si pohlídal traťové limity a bezchybně vyhrál. Za ním se opět sváděla pořádná bitva o druhé místo. Nicméně vítězem tohoto souboje byl opět WWR Gabber a PbM23 se tak musel opět smířit se třetím místem. Následovalo prestižní Mugello, kde tým Ducati měl jasný úkol. Vyhrát a při nejlepším vyjet double. Start měl opět nejlepší PbM23 spolu s WWR Gabber, ale hned za nimi už číhal Alarm. Tahle trojice spolu jezdila celý závod a WWR Gabber s PbM23 bojovali o každý metr dráhy. Všechny souboje proběhly fair play bez pádu, ale když se dva perou třetí se směje. Alarm opět využil chyb svých soupeřů a potom začal pomalu ujíždět. Tentokrát to neměl ale vůbec lehké, jelikož jezdci s ním drželi krok až do samotného konce závodu. Alarm splnil úkol a pro Ducati vyhrál na domácí trati. Mugello má opravdu dlouhou rovinku a toho chtěl využít WWR Gabber, který si nachystal útok na PbM23 v posledním kole na cílové rovince. Snažil se jej předjet přes slip stream a skoro se to jezdci na Yamaze podařilo. Tento doslova photo finish vyhrál PbM23 o pouhých 0,1 desetiny. Kde jinde měl PbM23 než právě na domácí trati Ducati vrátit Gabberovy porážky. Ducati tak v domovině slavila úspěch v podobě double. V Katalánsku to bylo opět v rukou Alarma a tentokrát jej na podium doplnila dvojice tovární Yamahy BananRx a WWR Gabber. Pro BananRX to bylo z mrtvých vstání. Potřeboval uspět a nabrat zpět ztracené sebevědomí, navíc porazil svého týmového kolegu, protože celý závod neudělal jedinou chybu.
Před půlkou sezóny nám jezdci zavítali na německý Sachsenring a do katedrály motocyklového závodění v Assenu. Na Sachsenringu se opět nejlépe dařilo Alarmovi, který si vyjel několikasekundový náskok před ostatními. Překvapením byl Jennydrums83 na Suzuki. Konečně si vyjel výsledek, se kterým ani sám nepočítal, jelikož Sachsenring není jeho oblíbenou tratí. Druhé místo, bylo pro něj malým vítězství a pořádným nakopnutím. Celý závod jel bez jediné chyby, což bylo klíč k úspěchu, jelikož Sachsenring patří k velmi obtížným tratím. Na třetím místě doplnil podium jeho týmový kolega SKY Leventyx a společně vyjeli skvělé body pro barvy týmu Suzuki. Nováček sezóny NoChance Powa vyjel hezké čtvrté místo a tímto závodem všem naznačil, že rychlost v sobě rozhodně má. PbM23 se bohužel kvůli zdravotním problémům závodu nezúčastnil, ale závodnici na něj v jeho těžkých chvílí mysleli a věřili, že se co nejdříve zase vrátí.
Co znamená Monaco pro jezdce Formule 1, to je pro závodníky MotoGP Assen. Nejstarší okruh v kalendáři, přezdívaný katedrálou motocyklového závodění. Závody se zde jezdí od první sezóny mistrovství světa silničních motocyklů a každý jezdec zde chce uspět. PbM23 hlásil comeback a měl motivaci zmenšit neplánovanou ztrátu v šampionátu. K jeho štěstí jeho největší rivalové Alarm a WWR Gabber se tohoto závodu nezúčastnili. To znamenalo, že každý musí využít tuto příležitost k zisku co nejvíce bodů. PbM23 nenechal nic náhodě a vzal tuto situaci pevně do svých rukou. Před vánoční pauzou s přehledem v Assenu vyhrál. Na druhém místě dojel nováček NoChance Powa a hned za ním na Suzuki Jennydrums83. V půlce sezóny tak průběžné pořadí vedl Alarm s náskokem 37 bodů na druhého PbM23. Na průběžném třetím místě byl BananRx, který ale měl o pouhé 4 body víc než jeho týmový kolega WWR Gabber.
Po Vánoční pauze bylo na programu jezdci milované domácí Brno. Někteří jezdci bydlí dokonce kousek od okruhu a například WWR Gabber pracuje na Masarykově okruhu jako traťový maršál. V Brně prostě chce každý uspět a závody jsou zde opravdu vyrovnané, jelikož jezdci právě zde absolvují důkladný trénink jako nikde jinde. Například Alarm má zde celkově 7. nejlepší světový čas na platformě Xbox. Start se nejlépe podařil WWR Gabber a hned za ním SKY Leventyx, který se na Brno velmi dobře připravil. Alarm se musel probojovat vpřed skrz pole, jelikož se mu start vůbec nevydařil. To se mu nakonec povedlo, ale s těžkým, ale fair soubojem s WWR Gabber ztratil mnoho času. Toho využil SKY Leventyx a začal si budovat náskok, ale Alarm jej začal stíhat. Poté to už byla výborná konzistentní jízda od SKY Leventyx a Alarma. Jezdci jezdili se sekundovým rozdílem kolo za kolo stejné časy. O vítězi mohla rozhodnout pouze chyba, která bohužel pro SKY Leventyx přišla, když upadl na předek v zatáčce Františka Šťastného. Alarm si konec závodu už pohlídal a vyhrál. Na druhém místě dojel SKY LeventyX, který po takovém výkonu byl jistě s druhým místem zklamaný. Podium doplnil druhý pilot Ducati PbM23. Se svěšenou hlavou odcházel nováček NoChance Powa, jelikož měl v tomto závodě na výhru, ale měl časté pády.
duben 08, 2022
Šampionát TTR GODLIKE GT3 se přesunul z Evropy zpět do zámoří. Závod na legendárním americkém okruhu Daytona International Speedway ovládl Lukáš Přáda, a urval tak další vítězství pro svůj tým. V 18:30 herního času byl závod odstartován za krásného západu slunce. Jako první startoval L. Přáda, který si vyjel již třetí pole position v řadě. Ve startovním poli se objevil nováček Adam Pilo, který Přádovi “topil” už od kvalifikace, jelikož si vyjel druhý nejrychlejší čas
Do T1 se po startu muselo bezpečně vejít 38 vozů. Bohužel několik pilotů průjezd zákeřné první zatáčky nezvládlo. Zejména tedy ve středu pole, kdy v T1 byl prostě hustý provoz a několik jezdců se nevyhnulo kolizím. I přesto však závod pokračoval a nabídl divákům skvělou podívanou. Okruh, který je z větší části oválem je velmi težký na nastavení vozu. Byli jsme svědky mnoha soubojů, jak v technických pasážích Daytony, tak na oválových klopenkách a rovinkách. Vozy využívali tzv. slipstream a předjíždecích manévrů bylo spousta. Právě Přáda s Pilem nám předvedli neskutečný závěr a podle komentátorů ve studiu TTR se jednalo o fotofinish. Jezdci protínali cílovou čáru s rozdílem pár centimetrů. Lukáš Přáda byl tím šťastnějším pilotem. Stupně vítězů uzavřel třetím místem výborně jedoucí Michal Limon.
Skvělým výkonem se na Daytoně blýsknul Michal Šembera. Bratr bývalého skvělého motocyklového závodníka Lukáše Šembery a účastník letošní sezóny VGP si dojel pro P4 a zajel tak výborný výsledek. V konkurenci jaká je v této sérii musí být Šembera se svým výkonem velmi spokojený.
Smolařem dne bychom mohli nazvat Kubu Havla, který závodí pod jménem Jackob Hejvl. Kuba jel svůj doposuď nejlepší závod v této sérii a byl nejvýkonějším reprezentantem týmu TTR, jelikož se v závodě pohyboval okolo 12-14 pozice. Bohužel v boxech při tankování nastal problém a mechanici Kubovi nedotankovali správné množství paliva. Kuba přezdívaný “Lobby” svůj skvěle rozjetý závod dokončil nakonec na P22, jelikož mu dvě kola před koncem došlo palivo.
Petr “Molda22” Molinek byl dalším pilotem, který se snažil v posledním kole na cílové rovince předjet Jakuba Kráfka v souboji o jedenácté místo. Moldovi se nakonec nepodařilo svůj McLaren posunout před Jakuba a ze souboje vyšel jako pořažený snad ještě těsnějším rozdílem než dvojice Přáda - Pilo. Molda se tak musel spokojit s P12.
Veškeré informace a výsledky šampionátu najdete ZDE a záznam závodu pak na konci článku.
Daytona nám všem ukázala jak atraktivním okruhem dokáže být. Viděli jsme skvělý závod. Záznam najdete zde pod článkem a rádi bychom vás pozvali na další "race", který bude opravdu "hell". Příští čtvrtek 14.4.2022 se totiž jezdci přesouvají do “zeleného pekla” na Nürburgringu. Legendární okruh Nordschleife se pojede v kombinaci s novou specifikací okruhu Nürburgring a to je rozhodně záruka toho, že příští týden se máme rozhodně všichni na co těšit. Pokuď jste milovníci závodů, tak si určitě nenechte ujít přímý přenos od 19:15 na našem Twitch kanále Time To Race.
Děkujeme hlavnímu partnerovi série, kterým je český výrobce drinku pro gamery - GODLIKE. Instantní nápoj, který pomáhá k lepším výkonům jak u simracingu, tak u jakéhokoli gamingu. GODLIKE je jediný legální cheat do tvé hry. Na každém streamu z tohoto šampionátu můžete soutěžit o produkt značky Godlike, tak se ve čtvrtek nezapomeň zapojit! Také můžete využít slevu na celý nákup s kódem TTR5 na webových stránkách www.godlike.gg.
Autor: Petr "Lil Dog" Přindiš
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=VChVsvf9hS0{/youtube}
duben 03, 2022
Druhý podnik série TTR GODLIKE GT3 se jel na velmi známém belgickém okruhu Zolder. Na startovní rošt hodinového sprintu se postavila opět více jak třicítka pilotů.
Kvalifikaci na okruhu dlouhém 4 011 metrů ovládl Lukáš Přáda s časem 1.25.484, a dojel si tak pro druhé pole position v řadě. První místo na roštu však Přádovi nepřineslo kýžené ovoce. Vítězem závodu se stal nováček ve startovním poli Michal Limon z Grip eRacing Teamu. Pro druhé místo si dojel Marek Studnička, který ale do poslední chvíle bojoval o první pozici právě s Limonem. Přáda byl však jezdcem, který dlouho udával tempo závodu, bohužel jak se říká “i mistr tesař se někdy utne” a Přáda ve druhé polovině závodu chyboval. Špatné podřazení na nájezdu do zatáčky a následný spin jeho Huracánu GT3 Evo ho stálo vedení. Michal Limon si po této chybě Přády převzal vedení a v závodě vybojoval pro svůj tým první vítězství v tomto sérii.
Již zmiňovaný Marek Studnička v předchozím závodě nebodoval, jelikož nedokončil. Pro Marka je tedy druhé místo na Zolderu velmi dobrý počin a posbíral důležité body do šampionátu. Třetí dojel Lukáš Přáda. Čtvrtým nejrychlejším pilotem se tentokrát stal Martin Krejča - týmový kolega Michala Limona. Hned za ním dokončil skvěle jedoucí Petr Šlehofer, který si tak spravil chuť z minulého týdne, kdy skončil až dvacátý.
Tým JD Simracing měl v první desítce tentokrát pouze dva jezdce a to Michala Šemberu na P7 a Ondru Brendla na P9. GRIP eRacing Team tentokrát dostal do desítky téměř všechny své jezdce. Již zmiňovaný Limon na P1 a Krejča na P4 jsou jasní, ale k nim se přidává také Martin Pěnkava na P10. Bohužel poslední člen týmu ve startovním poli Michal Havlík závod nedokončil.
Zklamáním je opět tým TTR SimRacing. Šanci na nejlepší umístění a top deset měl určitě Pavel Bělaška, ten bohužel po celkem tvrdém nárazu s bariérou musel ze závodu odstoupit. Nejlépe umístěným za tým Time To Race se stal Jarda Kloupar na P18. Jakub Havel dokončil na P25 a Martin Kužela závod nedokončil skrze DSQ.
Také tým ERT měl kromě Lukáše Přády další želízka v ohni. Jan Marek dokončil na P16 a Tomáš “Kavka” Kavalír na P21. Nesmíme zapomenout samozřejmě na P14 Petra “Molda22” Molinka. Právě Moldu jsme zmiňovali, že má na to se pohybovat do první patnáctky a hned ve druhém závodě sérialu TTR GODLIKE GT3 nám to známý český Youtuber potvrdil. Do závodu pak nenastoupilo pár jezdců, kteří byli minulý týden na Sebringu hned za první trojicí. Konkrétně se jedná o Matěje Šurhaňáka, Šimona Hertnekyho a Davida Kontose. A také Lukáš Podstata, jeden z předních rivalů Lukáše Přády a teď i Michala Limona.
Okruh Zolder nám nabídl velmi zajímavou podívanou. Viděli jsme krásné souboje až do samého konce závodu. Viděli jsme také skvěle jezdecké schopnosti, například Karol Serdel Jr. nám všem ukázal krásný “safe” v osmém kole závodu, kdy po kontaktu s Kuželou “dveře na dveře” málem poslal své Ferrari 488 GT3 EVO do bariéry, ale Karol předvedl výbornou práci a cit s volantem a pokračoval dále v závodě. Věříme, že příští čtvrtek uvidíme opět skvělý závod. Série se totiž z Belgie přesouvá do USA na legendární okruh v Daytoně. Tak nezapomeňte v 19:15 ladit náš Twitch kanál Time To Race.
Děkujeme hlavnímu partnerovi série, kterým je český výrobce drinku pro gamery - GODLIKE. Instantní nápoj, který pomáhá k lepším výkonům jak u simracingu, tak u jakéhokoli gamingu. Godlike je jediný legální cheat do tvé hry. Na každém streamu z této série můžete soutěžit o produkt značky Godlike, tak se ve čtvrtek nezapomeň zapojit! Také můžete využít slevu na celý nákup s kódem TTR5 přímo na jejich webových stránkách GODLIKE.gg.
Autor: Petr "Lil Dog" Přindiš
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=as_HPlmomDQ{/youtube}
březen 25, 2022
Šampionát TTR GODLIKE GT3 odstartoval ve čtvrtek 24.3.2022 na americkém okruhu Sebring. Krásný slunečný den si na Floridě užívalo přes tři desítky jezdců, kteří bojovali o své první body v této sérii.Závod odstartoval ve 14:00 herního času tzv. rolling startem. Hned po samotném startu se ukázalo, že jezdci jako Lukáš Přáda z týmu ERT a úřadující šampion VGP Lukáš Podstata, který hájí barvy Williams Esport Academy si pojedou “vlastní ligu”.
Tempo, které tito borci nasadili bylo pro zbytek pole opravdu velmi rychlé, a tak Přáda s Podstatou odjeli závod pospolu. Pilot ERTu udržel Podstatu celý závod za svými zády a vyhrál tak stylem start - cíl. Lukáš Podstata ale nedal Přádovi nic zadarmo, téměř celý závod se držel do jedné sekundy za vozem BMW M4 GT3 Lukáše Přády. Podstata po zastávce v boxe ale zachyboval, dostal tzv. slowdown (krátká časová penalizace) a tím přišel o možnost boje o vítězství. Oba piloti všem ukázali proč jsou špičkou českého simracingu a my jsme velice rádi, že nastupují v této sérii pod hlavičkou TTR.
Jako třetí projel cílem s vozem Audi R8 Matěj Surhaňák ze Slovenska. Matěj měl na první dva jezdce ztrátu 25 sekund a tady jasně vidíme to “vražedné” tempo Přády a Podstaty, kteří letos bojují také o titul ve známé sérii MERCEDES VIRTUAL GP.
Vítězný tým ERT měl v závodě také další želízka. Šimona Hertnekyho a Jana Marka. Hertneky dovezl svou Audi R8 na skvělé čtvrté pozici a rozhodně tím dal najevo, že se s ním musí počítat v boji o titul. Honza Marek pilotoval také Audi R8 a závod dokončil na 25. pozici.
Nejpočetnější posádku měl tým JD SIMRACING, který na startovní rošt postavil rovnou sedm aut. Nejlépe si v bílo - zelených barvách vedl David Contos, který skončil na skvělé páté pozici. Hned za ním dokončil závod jeho stájový kolega Tomáš Mocek. Další zástupci JD skončili takto - Ondra Brendl (P8), Michal Šembera (P9), Vojta Kočí (P12), Honza Ehl (P19) a Dan Šírek (P26).
“Domácí” tým Time To Race si nevedl v závodě úplně dobře. Nejlepší výsledek za “tétéerko” zaznamenal na třinácté pozici Pavel “Jamal” Bělaška s vozem Lamborghini Huracán GT3 EVO a kompletní patnáctku uzavřel s BMW M4 GT3 Petr “LilDog” Přindiš. Dále pak ve zlato - šedých barvách startoval Jakub “PozdravujVLobby” Havel (P23), Jarda “Tomidza” Kloupar (P24) a Martin “Kuželkovic” Kužela (P31). Kužela závod bohužel nedokončil a svou 911 GT3 odstavil po bouračce v jedenáctém kole.
Za zmínku stojí určitě také pilot Petr Molinek, kterého budete znát spíše jako Moldu22. Známý český Youtuber a hráč nejen závodních her se se svým vozem FERRARI 488 GT3 EVO umístil na 21. pozici. Pořadatelé šampionátu jsou samozřejmě moc rádi, že se Molda přidal a jezdí pod hlavičkou TTR. “Věříme, že v dalších závodech uvidíme Peťu se pohybovat minimálně okolo patnácté pozice” řekl jeden z organizátorů série.
Průběžné pořadí jezdců a veškeré info o této sérii naleznete zde na webu, záznam závodu naleznete na konci článku.
Organizátoři série TTR GODLIKE GT3 byli s průběhem závodu velmi spokojení a samozřejmě neskrývali nadšení z počtu závodníků na roštu. Doufají však, že tato účast se stane pravidelnou a přes třicet závodních speciálů uvidíme také na okruhu Zolder, který se jede už příští týden ve čtvrtek 31.3.2022. Přímý pŕenos závodu začne opět cca 19:15 na Twitch kanále Time To Race.
Děkujeme všem partnerům a zejména české firmě GODLIKE - výrobce nápoje, který napomáhá hráčům k lepšímu výkonu, soustředění, a také zlepšuje reakce, oddaluje únavu a má mnoho dalších aspektů pro pořádné hráče. Tento “tekutý cheat” pijí také jezdci šampionátu TTR GODLIKE GT3. O produkty GODLIKE můžete soutěžit během streamu této série. V případě nákupu na stránkách GODLIKE.gg můžete zadat slevový kód "ttr5" pro slevu na celý nákup.
Autor: Petr "Lil Dog" Přindiš
{youtube}https://youtu.be/KxNoSMkYDuU{/youtube}
březen 19, 2022
Již 3. sezóna hokejové ligy pod záštitou TTR odstartovala v pondělí 14. března! Do ligy se přihlásilo rovných 10 týmů, včetně dvojnásobných mistrů z Kostiřezu, přibyli však i staronové týmy jako Kometa Brno, která po sezóně opět vyhlašuje útok na titul. Velká novinka od této sezóny jsou streamy na náš Twitch, kde se budou streamovat vybraná utkání ligy.
Již 3. sezóna hokejové ligy pod záštitou TTR odstartovala v pondělí 14. března! Do ligy se přihlásilo rovných 10 týmů, včetně dvojnásobných mistrů z Kostiřezu, přibyli však i staronové týmy jako Kometa Brno, která po sezóně opět vyhlašuje útok na titul. Velká novinka od této sezóny jsou streamy na náš twitch, kde se budou streamovat vybraná utkání ligy.
V minulé sezóně jsme byli svědky velmi vyrovnaných bojů na všech frontách a nakonec základní část ovládli hráči Kostiřezu, kteří bezproblémově prošli do finále, kde narazili na své rivaly HobbyKy. Oba kluby spolu již hráli v 1. sezóně semifinále a to se promítlo i do finále. Zápasy byly maximálně o 2 branky a hrálo se i prodloužení a však opět HobbyCi neuspěli, když ve vyrovnané sérii prohráli 3:1 na zápasy.
Tyto zápasy byly jen předzvěstí do nové sezóny, která je již v plném proudu a už nám nabídla spoustu zajímavých výsledků jako první prohru úřadujících šampionů. V dobrém světle se ukázal i nový tým Prohibice Stock, který potrápil jednoho z adeptů na titul Kometu a následně přejeli TTR Hockey Team poměrem 10:3 díky tomu se posunuli na 3. místo průběžné tabulky.
V mezisezóně se odehrála i spousta zajímavých přestupů mezi jeden z největších patří přestup Ceo of Lucka z Frýdku, který ukončil své působení v lize do BlackGum, nebo šokující přestup mladého talentu Thathgoaliho z TTR do Komety od které si slibuje zisk ligového titulu.
Jestli Vás zajímá více informací klikněte zde.
{youtube}https://youtu.be/i_ZH7puNCHI{/youtube}
Autor: Michal "Jaguar" Kovařík
Úprava: Michal "Jaguar" Kovařík
březen 17, 2022
Platforma iRacing se u nás rozběhla velmi solidně, a proto nastal čas na uspořádání prvního oficiálního šampionátu. Po cca dvou měsíčním průzkumu v naši komunitě jsme se rozhodli pro sérii s vozy GT3.
Původně jsme zamýšleli uspořádat šampionát s monopostem F1 (Mercedes), který byl do iRacingu nedávno přidán. Bohužel zájem o monopost nebyl takový, jaký jsme čekali. Na druhou stranu závody GT3 u nás zaznamenali obrovský úspěch, ale dalo se to čekat, jelikož závody vozů GT3 jsou v iRacingu obecně jedny z nejoblíbenějších. Logicky jsme tedy museli jít touto cestou.
TTR GODLIKE GT3 - podle názvu si můžete odvodit, že tato série bude sponzorovaná českým výrobcem drinků pro "gamery" GODLIKE. S nadšením tak můžeme oficiálně odhalit našeho nového partnera, který si pod svá křídla vzal právě tuto sérii. Ve spolupráci s naším novým sponzorem máme v přípravě pro diváky přímých přenosů různé soutěže a stejně tak věcné ceny pro nejlepší jezdce.
V rámci série bude vypáno pět závodů s možností nasednout do všech dostupných GT3 vozů. Počet přihlášených jezdců do série není omezen, avšak podmínkou k registraci je vlastnictví Safety Rating licenci "A/B". V tuto chvíli je přihlášených více jak 25 jezdců a stále je možnost se do TTR GODLIKE GT3 série zaregistrovat. Registrace probíhají na našem Discordu. Další informace, včetně kalendáře a celkových pravidel budou brzy zveřejněny zde na webu v kartě série a sekci pravidla.
Prozradit můžeme, že první závod je naplánován na čtvrtek 24.3.2022 od 19:45 hodin, kdy sérii odstartujeme na floridském okruhu Sebring International Raceway. Jako vždy budou závody vysílány na našem Twitch kanále Time To Race vždy od 19:00 hodin.
Všem přihlášeným jezdcům, ale také organizátorům a komentátorům této série přejeme hodně štěstí!
únor 13, 2022
Ve dnech 11.-13.2.2022 se po závodě Daytona 24h konal na platformě iRacing další speciální závodní event... Bathurst 12h. Tým TTR u toho nemohl chybět a na start tohoto poměrně těžkého závodu, se v různých splitech postavily dva TTR týmy!
Na úvod Vám určitě neuniklo, že se dění v TTR začalo poměrně hodně točit okolo iRacingu. Za vedení TTR mohu říct, že to bereme jako přirozený vývoj naší komunity. V současné době pořádáme For Fun Race (nebo také Free Race), které jsou určené hlavně pro nováčky na platformě iRacing, ale i pro ostřílené matadory, kde závodíme převážně s free kontentem. Takto dáváme lidem možnost osahat si iRacing a prostor pro nákup dalšího kontentu, který chceme postupně přidávat. Jenže co dělají ostřílení jezdci, když se zrovna nejede Free Race? No zkoušejí nové výzvy! A s tím souvisí i vytvoření TTR SimRacing týmu, který nás reprezentuje mimo naší komunitu.
Po charitativním závodě pro Lucinku a závodě Daytona 24h, se náš tým opět ukázal. Tentokrát ve speciálním eventu Bathurst 12h, do kterého nasadil dvě posádky s označením Blue a Green. Závod se jel na australském okruhu Mount Panorama. Tento okruh je nádherný a zároveň nemilosrdný. Neobvykle navržený okruh je dlouhý 6,213 km a z poloviny se nachází na kopci, který je známý jako "Wahluu". Takže při východu a západu slunce se jezdcům naskytají nádherné scenérie. Převýšení v kopcovité části je úctyhodných 174m. Po technické stránce jde o městský okruh a mimo závodní akce jde o běžné cesty s rychlostními omezeními.
TTR SimRacing Blue (17./7.)
První se na start postavila posádka TTR SimRacing Blue ve složení Martin "Kuželka" Kužela, Tomáš "Hermoš" Hermann a Jaroslav "Tomidza" Kloupar. Závod odstartoval dne 11.2.2022 ve 23:40 hodin (5:15 hodin herního času), proto to měli kluci o to těžší, jelikož jeli reálně v nočních hodinách. I proto se možná rozhodli pro bezpečnější řešení a ve vozidle se střídali ve třech. Každopádně, se svým Porsche 911 GT3 R v barvách TTR startovali v první polovině startovního pole, jelikož se v kvalifikaci umístili na velice slušné 17. pozici ze 48 týmů. Závod probíhal poměrně hladce, kromě jednoho zádrhelu, který jim sebral 11 minut, kdy museli opravit vozidlo v boxech. Nakonec se však prokousali na krásnou 7. pozici, na které závod dne 12.2.2022 v 11:40 hodin dokončili.
"Pro závod jsme vybírali mezi Lambem nebo Porsche a nakonec jsme vybrali auto, které pro nás bylo více safe. (Porsche 911 GT3 R, pozn. redakce) Do kvalifikace jsme se jasně shodli, že pojede Kuželka, který obsadil P17, což byl dobrý výsledek. V závodě jsme sváděli skvělé souboje, ale taky nás potkala jedna smolná situace, kdy nás trefilo auto o kolo zpět. Tato situace si vybrala svoji daň v boxech, kde jsme byly nuceni stát 11minut, kvůli opravám. Po této situaci jsme si už jen užívali krásnou trať a počasí, hlavně východ slunce a dovezli jsme to na krásném 7. místě. Na to že náš tým, byl v takovém závodě poprvé a poprvé i v tomto složení, tak jsme to zvládli na výbornou. Některým lidem jsme ukázali, že s námi musí počítat." uvedl Tomáš Hermann.
TTR SimRacing Green (40./8.)
Druhým želízkem v ohni byl tým TTR SimRacing Green ve složení Pavel "Jamal" Bělaška a Petr "Lil Dog" Přindiš, kteří se na start svého splitu postavili dne 12.2.2022 v 13:00 hodin s vozem Lamborghini Huracán GT3 Evo, a to jako jediní z celého pole 49 týmů! Kvalifikace se týmu bohužel moc nevyvedla a do závodu startovali až ze 40. pozice. To však kluky nezastavilo a postupně se posunovali pořadím nahoru. V prvních pár kolech druhého stintu, kdy za volant poprvé usedl Petr Přindiš, došlo k pár incidentům, kdy šel vůz do hodin, ale naštěstí bez vážnějšího poškození. "Když jsem sedl do vozu, tak jsem nebyl vůbec rozehřátý, vlastně jsem neměl ani moc času trénovat. Takže jsem si na vozidlo i trať musel zvyknout za jízdy." uvedl Přindiš. Kluci však bojovali statečně dál a nejen díky bludnému kořenu, se oba jezdci dostali do pekelného tempa, které drželi až do konce. To jim dopomohlo k úžasné 9. pozici v cíli, přičemž ale jeden tým před nimi byl diskvalifikován, a tak se posunuli na konečnou 8. pozici.
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=A9_LWkSMsXM{/youtube}