Discord

SEBRING OVLÁDL LUKÁŠ PŘÁDA

Šampionát TTR GODLIKE GT3 odstartoval ve čtvrtek 24.3.2022 na americkém okruhu Sebring. Krásný slunečný den si na Floridě užívalo přes tři desítky jezdců, kteří bojovali o své první body v této sérii.Závod odstartoval ve 14:00 herního času tzv. rolling startem. Hned po samotném startu se ukázalo, že jezdci jako Lukáš Přáda z týmu ERT a úřadující šampion VGP Lukáš Podstata, který hájí barvy Williams Esport Academy si pojedou “vlastní ligu”.

Tempo, které tito borci nasadili bylo pro zbytek pole opravdu velmi rychlé, a tak Přáda s Podstatou odjeli závod pospolu. Pilot ERTu udržel Podstatu celý závod za svými zády a vyhrál tak stylem start - cíl. Lukáš Podstata ale nedal Přádovi nic zadarmo, téměř celý závod se držel do jedné sekundy za vozem BMW M4 GT3 Lukáše Přády. Podstata po zastávce v boxe ale zachyboval, dostal tzv. slowdown (krátká časová penalizace) a tím přišel o možnost boje o vítězství. Oba piloti všem ukázali proč jsou špičkou českého simracingu a my jsme velice rádi, že nastupují v této sérii pod hlavičkou TTR.

Jako třetí projel cílem s vozem Audi R8 Matěj Surhaňák ze Slovenska. Matěj měl na první dva jezdce ztrátu 25 sekund a tady jasně vidíme to “vražedné” tempo Přády a Podstaty, kteří letos bojují také o titul ve známé sérii MERCEDES VIRTUAL GP.

Vítězný tým ERT měl v závodě také další želízka. Šimona Hertnekyho a Jana Marka. Hertneky dovezl svou Audi R8 na skvělé čtvrté pozici a rozhodně tím dal najevo, že se s ním musí počítat v boji o titul. Honza Marek pilotoval také Audi R8 a závod dokončil na 25. pozici.

Nejpočetnější posádku měl tým JD SIMRACING, který na startovní rošt postavil rovnou sedm aut. Nejlépe si v bílo - zelených barvách vedl David Contos, který skončil na skvělé páté pozici. Hned za ním dokončil závod jeho stájový kolega Tomáš Mocek. Další zástupci JD skončili takto - Ondra Brendl (P8), Michal Šembera (P9), Vojta Kočí (P12), Honza Ehl (P19) a Dan Šírek (P26).

“Domácí” tým Time To Race si nevedl v závodě úplně dobře. Nejlepší výsledek za “tétéerko” zaznamenal na třinácté pozici Pavel “Jamal” Bělaška s vozem Lamborghini Huracán GT3 EVO a kompletní patnáctku uzavřel s BMW M4 GT3 Petr “LilDog” Přindiš. Dále pak ve zlato - šedých barvách startoval Jakub “PozdravujVLobby” Havel (P23), Jarda “Tomidza” Kloupar (P24) a Martin “Kuželkovic” Kužela (P31). Kužela závod bohužel nedokončil a svou 911 GT3 odstavil po bouračce v jedenáctém kole.

Za zmínku stojí určitě také pilot Petr Molinek, kterého budete znát spíše jako Moldu22. Známý český Youtuber a hráč nejen závodních her se se svým vozem FERRARI 488 GT3 EVO umístil na 21. pozici. Pořadatelé šampionátu jsou samozřejmě moc rádi, že se Molda přidal a jezdí pod hlavičkou TTR. “Věříme, že v dalších závodech uvidíme Peťu se pohybovat minimálně okolo patnácté pozice” řekl jeden z organizátorů série.

Průběžné pořadí jezdců a veškeré info o této sérii naleznete zde na webu, záznam závodu naleznete na konci článku.

Organizátoři série TTR GODLIKE GT3 byli s průběhem závodu velmi spokojení a samozřejmě neskrývali nadšení z počtu závodníků na roštu. Doufají však, že tato účast se stane pravidelnou a přes třicet závodních speciálů uvidíme také na okruhu Zolder, který se jede už příští týden ve čtvrtek 31.3.2022. Přímý pŕenos závodu začne opět cca 19:15 na Twitch kanále Time To Race.

Děkujeme všem partnerům a zejména české firmě GODLIKE - výrobce nápoje, který napomáhá hráčům k lepšímu výkonu, soustředění, a také zlepšuje reakce, oddaluje únavu a má mnoho dalších aspektů pro pořádné hráče. Tento “tekutý cheat” pijí také jezdci šampionátu TTR GODLIKE GT3. O produkty GODLIKE můžete soutěžit během streamu této série. V případě nákupu na stránkách GODLIKE.gg můžete zadat slevový kód "ttr5" pro slevu na celý nákup.

Autor: Petr "Lil Dog" Přindiš