Discord

Vysoká účast jezdců v Rakousku

Pondělní večer již tradičně patří kategorii Beginners. Toto pondělí se závodilo na Red Bull Ringu v Rakousku a to v hojném počtu 18 pilotů, což představovalo nejvyšší účast v probíhajícím ročníku.

Jezdcům tentokrát přálo počasí v rámci možností jak při kvalifikaci, tak i v závodě. V samotné kvalifikaci se nejvíce dařilo jezdci Mclarenu F1Kuba14, který si vybojoval svoji první pole position v sezóně. Hned za ním se kvalifikoval LTNFFMlhosak s Williamsem a třetí v pořadí skončil ClassicArab7 ve voze Aston Martin. Bohužel kvůli technickým problémům se kvalifikace nemohl zúčastnit VRT Chorky74 a musel tím pádem startovat z chvostu startovního pole. Na konci Q3 se na trati začal objevovat déšť a ten zkomplikoval situaci vedoucímu muži v šampionátu As43der, který bohužel nestihl poskládat čas, který by odpovídal jeho kvalitám a startoval tak z páté pozice.

Po odstartování se vedoucí jezdec F1Kuba14 propadl o dvě pozice a do čela pole se naopak dostal ClassicArab7 a za ním LTNFFMlhosak. Zároveň po startu nezvládl svůj monopost Mclarenu Delfínek, který sebou mimo trať vzal i jezdce Knapka. Po této kolizi na trať vyjel první safety car. Toho využil Bomberson, který hned po prvním kole zajel do boxu vyměnit křídlo a nasadil nejtvrdší sadu pneumatik a s nimi odjel následujících 35 kol - tedy až do cíle. Startovní proces se nejlépe povedl VRT Chorkymu, který předvedl úžasný start a ze 17. pozice se dostal až na krásné 8. místo. V pátém kole se do problému v T3 dostal F1Kuba14, což ho stálo třetí místo a zároveň po nárazu do mantinelu musel na trať vyjet podruhé safety car. Toho už využilo více jezdců ke svým prvním zastávkám.

Dále se situace na trati uklidnila a bez větších problémů se jelo až do cíle. Největším problémem pro jezdce bylo pohlídat si traťové limity, což se povedlo pouze dvěma jezdcům a to ClassicArab7 a Bomberson. Z toho důvodu se pak vlivem časových penalizací měnilo několik pozic v cíli. Vítězem se stal ClassicArab7, druhý v pořadí dojel LTNFFMlhosak a stupně vítězů uzavřel thatgoalie2. Jezdcem dne se stal VRT Chorky, který předvedl krásný závod a ze startovního 17. místa se dokázal probojovat až na 8. pozici v cíli.

Nejrychlejší kolo zajel s velkým náskokem As43der, kterému se závod bohužel nevydařil tak, jak by si představoval. Závěrem mi dovolte, abych poděkoval za celou naši „beginners“ bandu jezdci As43der, který se i díky skvělým výsledkům a svému talentu rozhodl přestoupit do vyšší kategorie, a to rovno k těm nejlepším - do PRO. Odjel tu toho s námi hodně a pevně věříme, že i v PRO naváže na svoji formu. Děkujeme a ať se daří.

Autor: ClassicArab7
Úprava: Michal "Jaguar" Kovařík