Discord

Bathurst 12h... Se dvěma týmy a dvakrát top 10!

Ve dnech 11.-13.2.2022 se po závodě Daytona 24h konal na platformě iRacing další speciální závodní event... Bathurst 12h. Tým TTR u toho nemohl chybět a na start tohoto poměrně těžkého závodu, se v různých splitech postavily dva TTR týmy!

Na úvod Vám určitě neuniklo, že se dění v TTR začalo poměrně hodně točit okolo iRacingu. Za vedení TTR mohu říct, že to bereme jako přirozený vývoj naší komunity. V současné době pořádáme For Fun Race (nebo také Free Race), které jsou určené hlavně pro nováčky na platformě iRacing, ale i pro ostřílené matadory, kde závodíme převážně s free kontentem. Takto dáváme lidem možnost osahat si iRacing a prostor pro nákup dalšího kontentu, který chceme postupně přidávat. Jenže co dělají ostřílení jezdci, když se zrovna nejede Free Race? No zkoušejí nové výzvy! A s tím souvisí i vytvoření TTR SimRacing týmu, který nás reprezentuje mimo naší komunitu.

Po charitativním závodě pro Lucinku a závodě Daytona 24h, se náš tým opět ukázal. Tentokrát ve speciálním eventu Bathurst 12h, do kterého nasadil dvě posádky s označením Blue a Green. Závod se jel na australském okruhu Mount Panorama. Tento okruh je nádherný a zároveň nemilosrdný. Neobvykle navržený okruh je dlouhý 6,213 km a z poloviny se nachází na kopci, který je známý jako "Wahluu". Takže při východu a západu slunce se jezdcům naskytají nádherné scenérie. Převýšení v kopcovité části je úctyhodných 174m. Po technické stránce jde o městský okruh a mimo závodní akce jde o běžné cesty s rychlostními omezeními.

 

TTR SimRacing Blue (17./7.)

První se na start postavila posádka TTR SimRacing Blue ve složení Martin "Kuželka" Kužela, Tomáš "Hermoš" Hermann a Jaroslav "Tomidza" Kloupar. Závod odstartoval dne 11.2.2022 ve 23:40 hodin (5:15 hodin herního času), proto to měli kluci o to těžší, jelikož jeli reálně v nočních hodinách. I proto se možná rozhodli pro bezpečnější řešení a ve vozidle se střídali ve třech. Každopádně, se svým Porsche 911 GT3 R v barvách TTR startovali v první polovině startovního pole, jelikož se v kvalifikaci umístili na velice slušné 17. pozici ze 48 týmů. Závod probíhal poměrně hladce, kromě jednoho zádrhelu, který jim sebral 11 minut, kdy museli opravit vozidlo v boxech. Nakonec se však prokousali na krásnou 7. pozici, na které závod dne 12.2.2022 v 11:40 hodin dokončili. 

"Pro závod jsme vybírali mezi Lambem nebo Porsche a nakonec jsme vybrali auto, které pro nás bylo více safe. (Porsche 911 GT3 R, pozn. redakce) Do kvalifikace jsme se jasně shodli, že pojede Kuželka, který obsadil P17, což byl dobrý výsledek. V závodě jsme sváděli skvělé souboje, ale taky nás potkala jedna smolná situace, kdy nás trefilo auto o kolo zpět. Tato situace si vybrala svoji daň v boxech, kde jsme byly nuceni stát 11minut, kvůli opravám. Po této situaci jsme si už jen užívali krásnou trať a počasí, hlavně východ slunce a dovezli jsme to na krásném 7. místě. Na to že náš tým, byl v takovém závodě poprvé a poprvé i v tomto složení, tak jsme to zvládli na výbornou. Některým lidem jsme ukázali, že s námi musí počítat." uvedl Tomáš Hermann.

 

TTR SimRacing Green (40./8.)

Druhým želízkem v ohni byl tým TTR SimRacing Green ve složení Pavel "Jamal" Bělaška a Petr "Lil Dog" Přindiš, kteří se na start svého splitu postavili dne 12.2.2022 v 13:00 hodin s vozem Lamborghini Huracán GT3 Evo, a to jako jediní z celého pole 49 týmů! Kvalifikace se týmu bohužel moc nevyvedla a do závodu startovali až ze 40. pozice. To však kluky nezastavilo a postupně se posunovali pořadím nahoru. V prvních pár kolech druhého stintu, kdy za volant poprvé usedl Petr Přindiš, došlo k pár incidentům, kdy šel vůz do hodin, ale naštěstí bez vážnějšího poškození. "Když jsem sedl do vozu, tak jsem nebyl vůbec rozehřátý, vlastně jsem neměl ani moc času trénovat. Takže jsem si na vozidlo i trať musel zvyknout za jízdy." uvedl Přindiš. Kluci však bojovali statečně dál a nejen díky bludnému kořenu, se oba jezdci dostali do pekelného tempa, které drželi až do konce. To jim dopomohlo k úžasné 9. pozici v cíli, přičemž ale jeden tým před nimi byl diskvalifikován, a tak se posunuli na konečnou 8. pozici.